SZP/242-245/2024 - Dostawa subskrypcji licencji Matlab na okres 12 miesięcy w ramach potrzeb Działu Informatyzacji Politechniki Wrocławskiej.

POLITECHNIKA WROCŁAWSKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00014282
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00014282/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-01-08 12:30
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1b5dd983-bf0f-4054-867f-617788c07b2e
Identyfikator
000001614
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Analityczne, naukowe, matematyczne lub prognozujące pakiety oprogramowania

Wykonawcy

1 przyznane

OPROGRAMOWANIE NAUKOWO-TECHNICZNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 0
415 260,79 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00014282 z dnia 2025-01-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
SZP/242-245/2024 - Dostawa subskrypcji licencji Matlab na okres 12 miesięcy w ramach potrzeb Działu Informatyzacji Politechniki Wrocławskiej.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POLITECHNIKA WROCŁAWSKA

1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zakupów i Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001614

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: wyb. Stanisława Wyspiańskiego 27

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-370

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: katarzyna.dusza@pwr.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://przetargi.pwr.edu.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

SZP/242-245/2024 - Dostawa subskrypcji licencji Matlab na okres 12 miesięcy w ramach potrzeb Działu Informatyzacji Politechniki Wrocławskiej.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1b5dd983-bf0f-4054-867f-617788c07b2e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00014282

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00008019/64/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.111 Subskrypcja licencji Matlab na 12 miesięcy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00613605

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Dostawy mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężania parametrów zamówienia.
Firma Oprogramowanie Naukowo-Techniczne Sp. z o. o. jest jedynym przedstawicielem firmy MathWorks na terenie Polski, w związku z czym jest jedyną firmą, która może w legalny sposób dostarczyć licencję dla uczelni.
Oprogramowanie Matlab od wielu lat wykorzystywane jest na uczelni do celów dydaktycznych jako środowisko symulacyjne i obliczeniowe, oraz powszechnie wykorzystywane w celach badawczych przez zespoły naukowe. Dodatkowo na oprogramowaniu tym zbudowane jest wiele programów kursów. Z tego powodu do poprawnego ich przeprowadzania potrzebna jest licencja umożliwiająca pracownikom i studentom korzystanie z tego właśnie oprogramowania.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SZP/242-245/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa subskrypcji licencji Matlab na okres 12 miesięcy w ramach potrzeb Działu Informatyzacji Politechniki Wrocławskiej.
Przedmiot zamówienia obejmuje zakup licencji Campus Wide Suite na oprogramowanie MATLAB & Simulink firmy MathWorks - Licencja Wide-Campus License w wersji Full Suite MAOTS - 12 miesięcy.
Zamawiający wymaga dostawy na warunkach przewidzianych przez producenta oprogramowania (Producenta) dla jednostek edukacyjnych.
Zamawiający wymaga od Wykonawcy dedykowania do obsługi Umowy co najmniej 1 osoby, posiadających odpowiednią wiedzę z zakresu pól eksploatacji Produktów.
Zamawiający wymaga od Wykonawcy dostępu do wszystkich modułów akademickich, zawsze w
aktualnej konfiguracji, wykorzystywana od podstawowego poziomu nauczania do zaawanasowanych badań akademickich.

4.5.3.) Główny kod CPV: 48460000-0 - Analityczne, naukowe, matematyczne lub prognozujące pakiety oprogramowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Oprogramowanie Naukowo-Techniczne Sp z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 360773832

7.3.3) Ulica: ul. Pod Fortem 19

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 31-302

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 415260,79 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2025-01-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy