Przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych w obrębie ewidencyjnym: Wydawy i Słupia Kapitulna
GMINA RAWICZ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00378208
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00378208/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-10-05 11:27
- Lokalizacja
- Rawicz, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5a5e0816-2e95-11ed-8832-4e4740e186ac
- Identyfikator
- 6991871057
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00378208 z dnia 2022-10-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych
w obrębie ewidencyjnym: Wydawy i Słupia Kapitulna
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RAWICZ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050729
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 21
1.5.2.) Miejscowość: Rawicz
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-900
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@rawicz.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.rawicz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/6602081.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnychw obrębie ewidencyjnym: Wydawy i Słupia Kapitulna
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5a5e0816-2e95-11ed-8832-4e4740e186ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00378208
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019808/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie ewidencyjnym: Słupia Kapitulna, (zaprojektuj i wybuduj)
1.1.17 Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie ewidencyjnym: Wydawy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00339581/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZPiF.2710.30.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Opis przedmiotu zamówienia dla części 1 w formule „zaprojektuj i wybuduj”:Przedmiotem zamówienia jest zadanie polegające na:
wykonaniu dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii, wszelkich wymaganych prawem decyzji, uzgodnień oraz przygotowaniu materiałów do złożenia wniosku w celu uzyskania decyzji o pozwolenie na budowę /zgłoszenie wykonania robót przez Wykonawcę oraz uzyskaniu innych decyzji administracyjnych niezbędnych do zrealizowania zadania inwestycyjnego pn.:„Przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych w obrębie ewidencyjnym: Słupia Kapitulna”,
oraz
wykonaniu robót budowlanych na przedmiotowym zadaniu inwestycyjnym w oparciu o dokumentację projektową opracowaną przez Wykonawcę robót i zatwierdzoną przez Zamawiającego, STWiORB oraz odpowiednie przepisy prawa.
Program funkcjonalno-użytkowy określa wymagania dotyczące zaprojektowania, realizacji, odbioru i przekazania w użytkowanie wszystkich elementów zadania.
2. Szczegółowy zakres zamówienia, stanowiący opis przedmiotu zamówienia określony został za pomocą:
1) dla części 1:
a) programu funkcjonalno – użytkowego, który stanowi wytyczne do projektowania.
b) zestawienie elementów realizacji zadania zostało przedstawione w przedmiarze, który jest załącznikiem pomocniczym do wyceny kwoty ofertowej przez Wykonawcę. Program funkcjonalno – użytkowy określa wymagane zakresy robót i standardy wykonania przedmiotu zamówienia. Program wskazuje materiały, urządzenia, rozwiązania mające na celu dokładne opisanie odpowiednich standardów i materiałów. Zamawiający dopuszcza stosowanie urządzeń i materiałów równorzędnych, jednakże nie gorszych niż te, które precyzują zapisy Programu Funkcjonalno-Użytkowego. Wykonawca musi zapewnić prawidłowe działanie poszczególnych systemów technicznych i technologicznych oraz osiągnięcie założeń funkcjonalnych.
Wykonawca sam dokona oceny ostatecznego zakresu w oparciu o program funkcjonalno - użytkowy i zalecaną wizję w terenie.
stanowiących integralną część SWZ.
3. Stosownie do art. 95 ust. 1 i 2 oraz art. 438 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego rodzaje podanych niżej czynności związanych z realizacją zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy:
- roboty polegające na wykonaniu robót nawierzchniowych (dot. części 1 i 2),
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części 1 zawarto w rozdz. III SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 681914,68 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Opis przedmiotu zamówienia dla części 2:1) Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie drogi gminnej wewnętrznej o nr ewid. dz. 591 w Wydawach zgodnie z założeniami i wytycznymi zawartymi w dokumentacji projektowej w ramach zadania określonego w uchwale budżetowej pn.: „Przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych w obrębie ewidencyjnym: Wydawy i Słupia Kapitulna”.
2) Dokumentacja projektowa przewiduje budowę nawierzchni drogi wewnętrznej z kostki brukowej betonowej oraz płyt ażurowych.
3) Zakres niniejszego zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych w zakresie branży drogowej.
4) Zamówienie polega w szczególności na przebudowie drogi wewnętrznej we wsi Wydawy na długości około 242,45 m. W ramach zadania planuje się wykonanie nowej nawierzchni jezdni o szerokości 4,0-4,5 m z kostki brukowej betonowej oraz płyt ażurowych, ograniczonej z obu stron obrzeżem betonowym na ławie betonowej.
Zakres robót do wykonania:
a) Wykonanie robót pomiarowych – wyznaczenie trasy drogi,
b) wykonanie korytowania, profilowania i zagęszczania podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni,
c) wykonanie obrzeży betonowych,
d) Wykonanie nawierzchni jezdni z kostki brukowej betonowej oraz płyt ażurowych,
2. Szczegółowy zakres zamówienia, stanowiący opis przedmiotu zamówienia określony został za pomocą:
dla części 2
a) dokumentacji projektowej wraz z załącznikami,
b) specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych,
c) przedmiary robót wraz z kosztorysami zerowymi. (UWAGA: Rozliczenie ryczałtowe. Zakres prac do wykonania niniejszego zamówienia określają załączone przedmiary wraz
z kosztorysami zerowymi dla poszczególnych branż. Przedmiary robót / kosztorysy zerowy mają charakter orientacyjny – stanowią jedynie dokumenty pomocnicze w celu ustalenia ceny ofertowej. Wykonawca sam dokona oceny ostatecznego zakresu
w oparciu o dokumentację projektową i zalecaną wizję w terenie.)
stanowiących integralną część niniejszej SWZ.
3. Stosownie do art. 95 ust. 1 i 2 oraz art. 438 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego rodzaje podanych niżej czynności związanych z realizacją zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy:
- roboty polegające na wykonaniu robót nawierzchniowych (dot. części 1 i 2),
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części 2 zawarto w rozdz. III SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
4.5.5.) Wartość części: 331388,43 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na podstawie art. 222 ust. 4 ww. ustawy, Zamawiający udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia
w wysokości: dla części 1 – 258 503,57 zł brutto, dla części 2 – 134 871,43 zł brutto.
W niniejszym postępowaniu dla części 1 i 2 złożono dwie oferty.
Ceny brutto, jakie zaproponowali Wykonawcy za realizację niniejszego zamówienia – dla poszczególnych części, a tym samym ceny najkorzystniejszych ofert, przewyższają kwoty, jakie Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.
Z uwagi na brak możliwości zwiększenia powyższych kwoty do cen najkorzystniejszych ofert dla poszczególnych części, Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ww. ustawy.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 672812,09 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 980822,84 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na podstawie art. 222 ust. 4 ww. ustawy, Zamawiający udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia
w wysokości: dla części 1 – 258 503,57 zł brutto, dla części 2 – 134 871,43 zł brutto.
W niniejszym postępowaniu dla części 1 i 2 złożono dwie oferty.
Ceny brutto, jakie zaproponowali Wykonawcy za realizację niniejszego zamówienia – dla poszczególnych części, a tym samym ceny najkorzystniejszych ofert, przewyższają kwoty, jakie Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.
Z uwagi na brak możliwości zwiększenia powyższych kwoty do cen najkorzystniejszych ofert dla poszczególnych części, Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ww. ustawy.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 340422,86 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 480521,36 PLN
| 2022-10-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |