PRZEBUDOWA REMIZO – ŚWIETLICY W M. KAMIONKI DUŻE, GMINA ŁYSOMICE
GMINA ŁYSOMICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00378293
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00378293/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-10-05 11:48
- Lokalizacja
- Łysomice, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-87819147-09a6-11ed-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 8792593527
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00378293 z dnia 2022-10-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
PRZEBUDOWA REMIZO – ŚWIETLICY W M. KAMIONKI DUŻE, GMINA ŁYSOMICE
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŁYSOMICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118738
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Warszawska 8
1.5.2.) Miejscowość: Łysomice
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-148
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@lysomice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lysomice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
PRZEBUDOWA REMIZO – ŚWIETLICY W M. KAMIONKI DUŻE, GMINA ŁYSOMICE2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-87819147-09a6-11ed-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00378293
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00017895/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Przebudowa remizo-świetlicy w m. Kamionki Duże
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00272712/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.21.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa remizo – świetlicy w m. Kamionki Duże, gmina Łysomice, województwo kujawsko – pomorskie, powiat toruński.
2. W zakres robót wchodzi wykonanie:
a) robót budowlanych (w tym roboty: rozbiórkowe, żelbetowe, murowe, zbrojarskie, wykonanie: stolarki drzwiowej i witryny, stropodach wentylowany, kominy ponad dachem, ocieplenie i elewacja, roboty dekarsko-blacharskie, warstwy posadzkowe, roboty wewnętrzne wykończeniowe);
b) przebudowy instalacji centralnego ogrzewania;
c) rozdzielni;
d) instalacji wewnętrznej;
e) innych robót zawartych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia.
3. Zakres robót w ramach ustalonego wynagrodzenia obejmuje ponadto:
a) sporządzenie dokumentacji powykonawczej, opisanej i skompletowanej w dwóch egzemplarzach, zawierającą m.in. inwentaryzację geodezyjną powykonawczą wraz ze szkicami i zestawieniem parametrów technicznych obiektu;
b) wykonania własnym kosztem i staraniem wszystkie wymagane prawem próby i badania a ich wyniki, zezwolenia, zaświadczenia i certyfikaty przedłożyć wraz z wnioskiem o dokonanie odbioru końcowego;
c) uzyskanie, skompletowanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentów niezbędnych do uzyskania przez Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie, zależnych od Wykonawcy.
d) inne prace związane z procesem budowy.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: dokumentacja techniczna pn.: „Nadbudowa oraz zmiana konstrukcji dachu istniejącego budynku użyteczności publicznej (budynek remizo – świetlicy)
w miejscowości Kamionki Duże 13” w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa remizo – świetlicy w m. Kamionki Duże”, w tym między innymi dokumentacja projektowa, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (dalej zwana STWiORB) oraz pozostałe dokumenty – stanowiące załącznik nr 5 do SWZ.
5. Wykonawca zrealizuje przedmiot umowy w zakresie i w sposób określony w dokumentacji technicznej, w tym specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz zgodnie z postanowieniami umowy, obowiązującymi przepisami, normami, sztuką budowlaną, na podstawie ewentualnych oględzin terenu budowy oraz zgodnie z posiadanymi przez Zamawiającego decyzjami administracyjnymi;
6. Roboty budowlane prowadzone będą przy czynnym terenie, wobec tego Wykonawca musi uwzględnić wynikające stąd ograniczenia i konieczność wykonania dodatkowych zabezpieczeń, utrzymania wjazdu na teren budowy w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych oraz usuwania na bieżąco nieczystości, zbędnych materiałów, odpadów i śmieci.
7. Zapewnienia we własnym zakresie wywozu i utylizacji odpadów budowlanych. Po zakończeniu robót, ale przed ostatecznym odbiorem przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania terenu budowy wraz z terenem przyległym i doprowadzenie do stanu jaki był przed rozpoczęciem robót.
8. Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej oraz STWiORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia -jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej lub STWiORB – stanowiące załącznik nr 5.
9. Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
1) Główny kod CPV: 45000000-7 Roboty budowlane
2) Dodatkowe kody CPV:
45262300-4 Roboty betonowe
45262310-7 Zbrojenie
45262500-6 Roboty murarskie i murowe
45411000-4 Roboty tynkarskie i okładziny elewacyjne
45261210-9 Roboty dekarskie
45421100-5 Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45315700-5 Instalowanie stacji rozdzielczych
45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa remizo – świetlicy w m. Kamionki Duże, gmina Łysomice, województwo kujawsko – pomorskie, powiat toruński.
2. W zakres robót wchodzi wykonanie:
a) robót budowlanych (w tym roboty: rozbiórkowe, żelbetowe, murowe, zbrojarskie, wykonanie: stolarki drzwiowej i witryny, stropodach wentylowany, kominy ponad dachem, ocieplenie i elewacja, roboty dekarsko-blacharskie, warstwy posadzkowe, roboty wewnętrzne wykończeniowe);
b) przebudowy instalacji centralnego ogrzewania;
c) rozdzielni;
d) instalacji wewnętrznej;
e) innych robót zawartych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia.
3. Zakres robót w ramach ustalonego wynagrodzenia obejmuje ponadto:
a) sporządzenie dokumentacji powykonawczej, opisanej i skompletowanej w dwóch egzemplarzach, zawierającą m.in. inwentaryzację geodezyjną powykonawczą wraz ze szkicami i zestawieniem parametrów technicznych obiektu;
b) wykonania własnym kosztem i staraniem wszystkie wymagane prawem próby i badania a ich wyniki, zezwolenia, zaświadczenia i certyfikaty przedłożyć wraz z wnioskiem o dokonanie odbioru końcowego;
c) uzyskanie, skompletowanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentów niezbędnych do uzyskania przez Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie, zależnych od Wykonawcy.
d) inne prace związane z procesem budowy.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: dokumentacja techniczna pn.: „Nadbudowa oraz zmiana konstrukcji dachu istniejącego budynku użyteczności publicznej (budynek remizo – świetlicy)
w miejscowości Kamionki Duże 13” w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa remizo – świetlicy w m. Kamionki Duże”, w tym między innymi dokumentacja projektowa, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (dalej zwana STWiORB) oraz pozostałe dokumenty – stanowiące załącznik nr 5 do SWZ.
5. Wykonawca zrealizuje przedmiot umowy w zakresie i w sposób określony w dokumentacji technicznej, w tym specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz zgodnie z postanowieniami umowy, obowiązującymi przepisami, normami, sztuką budowlaną, na podstawie ewentualnych oględzin terenu budowy oraz zgodnie z posiadanymi przez Zamawiającego decyzjami administracyjnymi;
6. Roboty budowlane prowadzone będą przy czynnym terenie, wobec tego Wykonawca musi uwzględnić wynikające stąd ograniczenia i konieczność wykonania dodatkowych zabezpieczeń, utrzymania wjazdu na teren budowy w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych oraz usuwania na bieżąco nieczystości, zbędnych materiałów, odpadów i śmieci.
7. Zapewnienia we własnym zakresie wywozu i utylizacji odpadów budowlanych. Po zakończeniu robót, ale przed ostatecznym odbiorem przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania terenu budowy wraz z terenem przyległym i doprowadzenie do stanu jaki był przed rozpoczęciem robót.
8. Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej oraz STWiORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia -jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej lub STWiORB – stanowiące załącznik nr 5.
9. Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
1) Główny kod CPV: 45000000-7 Roboty budowlane
2) Dodatkowe kody CPV:
45262300-4 Roboty betonowe
45262310-7 Zbrojenie
45262500-6 Roboty murarskie i murowe
45411000-4 Roboty tynkarskie i okładziny elewacyjne
45261210-9 Roboty dekarskie
45421100-5 Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45315700-5 Instalowanie stacji rozdzielczych
45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262300-4 - Betonowanie
45262310-7 - Zbrojenie
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu w dniu 10.08.2022 roku do godziny 12:15 zostały złożone do Zamawiającego oferty Wykonawców:Numer oferty Nazwa albo imiona i nazwiska oraz siedziby lub miejsca prowadzonej działalności gospodarczej albo miejsca zamieszkania wykonawców, których oferty zostały otwarte Cena [w zł brutto]
1 NEL - BUD Alicja Tomaszewska, Rywałd 59,
87-220 Radzyń Chełmiński 540 000,00 zł
2 Urbański Sp. z o.o., ul. Chrobrego 151, 87-100 Toruń 620 929,01 zł
Wskazani powyżej wykonawcy oświadczyli 60 miesięczny okres gwarancji i rękojmi.
Zgodnie z informacją z dnia 01.08.2022 r. kwota jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia to 228 000,00 zł brutto. W dniu 13 września 2022 roku podczas sesji Rady Gminy Łysomice zostały przesunięte środki budżetowe w celu udzielenia zamówienia z Wykonawcą, który złożył najwyżej ocenianą ofertę i ofertę, która nie podlegała odrzuceniu, wobec powyższego kwota jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia po sesji Rady Gminy Łysomice wyniosła 540 000,00 zł brutto. W dniu 27 września 2022 roku Zamawiający zaplanował podpisanie umowy, o czym Wykonawca został powiadomiony, natomiast Wykonawca odstąpił od podpisania umowy informując o tym fakcie Zamawiającego. Ponadto upoważniony przedstawiciel Wykonawcy do podpisania umowy nie stawił się o określonej godzinie w siedzibie Zamawiającego, co uznaje się za odstąpienie od zawarcia umowy przez Wykonawcę. Wartość drugiej oferty z rankingu oceny ofert tj. oferta Wykonawcy Urbański Sp. z o.o. z siedzibą w Toruniu przekracza kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. W związku z czym Zamawiający, nie dysponuje środkami umożliwiającymi zawarcie umowy na realizację inwestycji. Postępowanie zostaje unieważnione.
Zamawiający zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy, unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 540000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 620929,01 PLN
| 2022-10-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |