Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej Nr 1712 O Ozimek – Przywory w m. Ozimek w km 0+246 na rzece Mała Panew – etap II
Powiat Opolski -Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00380499
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00380499/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-10-06 12:13
- Lokalizacja
- Opole, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5d29ee9e-195f-11ed-b950-8227d40187e8
- Identyfikator
- 7542565239
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00380499 z dnia 2022-10-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej Nr 1712 O Ozimek – Przywory w m. Ozimek w km 0+246 na rzece Mała Panew – etap II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Opolski -Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu
1.3.) Oddział zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531421584
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Książąt Opolskich 27
1.5.2.) Miejscowość: Opole
1.5.3.) Kod pocztowy: 45-005
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zdp.opole.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdp.opole.pl/291/strona-glowna.html
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.zdp.opole.pl/87/26/informacje-ogolne.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie drogami powiatowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej Nr 1712 O Ozimek – Przywory w m. Ozimek w km 0+246 na rzece Mała Panew – etap II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5d29ee9e-195f-11ed-b950-8227d40187e8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00380499
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00023929/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1712 O Ozimek – Przywory w m. Ozimek w km 0+246 na rzece Mała Panew - II etap
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00302686/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SD.261.11.2022.EW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa mostu na rzece Mała Panew, w ciągu drogi powiatowej nr 1712 O Ozimek – Przywory w m. Ozimek w km 0+246.
Zamówienie należy wykonać w całości.
Zadanie swoim zakresem obejmuje m.in.:
- opracowanie i zatwierdzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu,
- wytyczenie obiektu,
- roboty przygotowawcze,
- roboty rozbiórkowe istniejącego mostu i drogi,
- roboty drogowe, w tym m.in.: roboty ziemne, warstwy odsączające, podbudowy, nawierzchnie z betonu asfaltowego, ustawienie krawężników i obrzeży, zieleń drogową,
- roboty mostowe, w tym m.in.: roboty ziemne, zbrojenie, betonowanie, wzmocnienie płyty pomostowej, naprawa uszkodzonych podpór lub ustrojów niosących, malowanie i smarowanie łożysk, wykonanie podlewek, konstrukcje podparć i podwieszeń, malowanie elementów stalowych, izolacje przeciwwilgociowe powłokowe, izolacje z papy termozgrzewalnej, nawierzchnie poliuretanowe na chodnikach, odwodnienie płyty pomostu, dylatacje (Zamawiający dopuszcza wykonanie dowolnej dylatacji bitumicznej), elementy bezpieczeństwa, ułożenie rur osłonowych na kable, zabezpieczenie powierzchni betonowych i torkretowanie, nawierzchnia z MA,
- roboty oświetleniowe: demontaże, podwieszenia na czas remontu, układanie kabli oświetleniowych, montaż i stawianie istniejących słupów oświetleniowych i brakującego słupa, pomiary elektryczne,
- roboty kanalizacyjne: roboty pomiarowe, roboty ziemne, umocnienia wykopów, podłoża i obsypki, montaż rurociągów, studzienki kanalizacyjne, studnie rewizyjne, zabezpieczenie kabla w ziemi,
- regulacja urządzeń obcych,
- odtworzenie oznakowania poziomego,
- pozostałe roboty niezbędne do wykonania zgodnie z projektem, warunkami pozwolenia na budowę, STWiORB i uzgodnieniami,
- naprawa i odtworzenie oraz utrzymanie dróg dojazdowych i utrzymanie ruchu pieszego po obiekcie,
- szczegółowy zakres i wymagania określono w Dokumentacji projektowej oraz w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB).
Wszelkie materiały użyteczne pochodzące z rozbiórki, m.in. również poręcze stalowe, stanowią własność Wykonawcy z możliwością wykorzystania do wbudowania pod warunkiem spełnienia wymogów normatywnych i specyfikacji (wymagane zatwierdzenie przez inspektora nadzoru). Wartość oferty powinna uwzględniać zastosowanie powyższych materiałów.
2. Zamawiający wymaga aby oferta obejmowała całość przedmiotu zamówienia.
Zamawiający nie podzielił przedmiotowego zamówienia na części, ponieważ nie jest to uzasadnione ze względu na specyfikę i technologię realizacji robót. Ewentualny podział zamówienia na części spowodowałby nadmierne trudności techniczne oraz ryzyko nienależytego wykonania przedmiotowego zamówienia wskutek konieczności wykonania dodatkowego świadczenia polegającego na koordynacji działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia.
3. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do:
- dostarczenia w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy Kosztorysu Szczegółowego oraz harmonogramu rzeczowo - finansowego robót. Przekazanie powyższych warunkuje przekazanie placu budowy Wykonawcy;
- opracowania planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
- opracowania Programu Zapewnienia Jakości (PZJ),
- opracowania projektu tymczasowej organizacji ruchu (wraz z jego zatwierdzeniem);
- zapewnienia obsługi geodezyjnej niezbędnej do realizacji zadania, opracowania dokumentacji geodezyjnej z inwentaryzacją powykonawczą oraz przekazania Zamawiającemu kopii mapy zasadniczej powstałej w wyniku geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i zaklauzulowanej,
- wykonania i utrzymania oznakowania w trakcie prowadzenia robót oraz jego rozbiórki po ukończeniu robót wraz z utrzymaniem właściwego stanu nawierzchni na objazdach;
- ewentualnego: odwodnienia wykopów, pompowania wody, wymianę gruntu;
- zorganizowanie, utrzymanie i likwidację zaplecza i placu budowy
- wykonywania prac w uzgodnieniu lub pod nadzorem gestorów sieci,
- zapewnienia bezpiecznej przeprawy pieszych przez teren robót,
- innych prac wynikających z uzgodnień branżowych i warunków realizacji kontraktu oraz ze specyfikacji technicznej i projektu.
- Wykonawca będzie sporządzał dokumentacje fotograficzną z przebiegu robót ( 1 egz. płyt CD, przekazane wraz z dokumentacja powykonawczą).
Koszt powyższych prac obciąży Wykonawcę robót.
4. Podstawą obliczenia ceny oferty jest Dokumentacja projektowa zamieszczona w Tomie III niniejszej SWZ.
Uwaga !!!
Przedmiar robót stanowi dokument wyłącznie pomocniczy.
Należy zwrócić uwagę na ilości elementów obmiarowych, zmienione w stosunku do poprzedniego postępowania.
5. Na wykonane roboty Wykonawca udzieli gwarancji na okres min. 48 miesięcy.
Deklarowany okres gwarancji stanowi jedno z kryteriów oceny ofert:
- minimalny deklarowany okres gwarancji - 48 miesięcy
- maksymalny deklarowany okres gwarancji - 60 miesięcy
4.5.3.) Główny kod CPV: 45221000-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3122659,70 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4932057,90 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3122659,70 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Bud-Bau Opole Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7542638607
7.3.3) Ulica: Jagiełły 39
7.3.4) Miejscowość: Opole
7.3.5) Kod pocztowy: 45-920
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
– roboty branży wod-kan - INSBUD Bartosz Winiarz,
– roboty branży elektroenergetycznej - Jacek Sumara. Zakład Usług Elektrycznych,
– roboty branży drogowej - Vianko Sp. z o. o. .
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-09-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3122659,70 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-10-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |