Modernizacja przepompowni ścieków na terenie Gminy Grębocice oraz zakup sprzętu do utrzymania sprawności sieci kanalizacyjnej
Gmina Grębocice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00382577
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00382577/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-10-07 11:53
- Lokalizacja
- Grębocice, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-89b72a4d-28fe-11ed-8832-4e4740e186ac
- Identyfikator
- 6922257472
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00382577 z dnia 2022-10-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja przepompowni ścieków na terenie Gminy Grębocice oraz zakup sprzętu do utrzymania sprawności sieci kanalizacyjnej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Grębocice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647601
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Głogowska 3
1.5.2.) Miejscowość: Grębocice
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-150
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@grebocice.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.grebocice.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.bip.grebocice.com.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja przepompowni ścieków na terenie Gminy Grębocice oraz zakup sprzętu do utrzymania sprawności sieci kanalizacyjnej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-89b72a4d-28fe-11ed-8832-4e4740e186ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00382577
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00016029/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Modernizacja przepompowni ścieków na terenie Gminy Grębocice oraz zakup sprzętu do utrzymania sprawności sieci kanalizacyjnej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00326395/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.44.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1: Modernizacja przepompowni ściekówObejmuje modernizację czterech przepompowni ścieków w:
- m. Bucze dz. 49/1,
- m. Retkowie dz. 64/2,
- m. Żabice dz. 126/5,
- m. Trzęsów dz. 100/1.
Zakres robót do wykonania przedstawiają projekty techniczne, przedmiary oraz STWiOR wykonane przez Usługi Inżynieryjne „KRAKEN” Marek Kałamajka, ul. Wioślarska 7, 67-200 Głogów, które stanowią załącznik nr 1a do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45232420-2 - Roboty w zakresie ścieków
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.5.) Wartość części: 540000,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2: Zakup sprzętu do utrzymania sprawności sieci kanalizacyjnej, samochód ssąco-płuczący typu WUKOZakres dostawy obejmuje również przeszkolenie przedstawicieli użytkownika
z obsługi technicznej pojazdu. Odbiór samochodu nastąpi u dostawcy.
UWAGA!!!
Minimalne wymagania pojazdu zostały określone w załączniku nr 1b do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 42997200-3 - Maszyny do czyszczenia wewnętrznej powierzchni rurociągów
4.5.5.) Wartość części: 1450000,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W prowadzonym postępowaniu do upływu terminu składania ofert wpłynęły dwie oferty. Zamawiający na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 540 000,00 zł. Najkorzystniejszą ofertą, w oparciu o podane kryteria wyboru (cena 60%, gwarancja 40%), spośród ofert niepodlegających odrzuceniu jest oferta złożona przez firmę PROINVEST Sp. z o. o. ul. Kamińskiego 40, 63-900 Rawicz. Wykonawca zaoferował wykonanie całości przedmiotu zamówienia za cenę
1 064 296,06 zł. Stosownie do art. 255 pkt. 3 zamawiający unieważnia postepowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć te kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej tj. do kwoty
1 064 296,06 zł.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W prowadzonym postępowaniu do upływu terminu składania ofert wpłynęły dwie oferty. Zamawiający na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 1 450 000,00 zł. Najkorzystniejszą ofertą, w oparciu o podane kryteria wyboru (cena 60%, gwarancja 40%), spośród ofert niepodlegających odrzuceniu jest oferta złożona przez firmę Gamon Trucks sp. z o.o., ul. Sosnowa 5, 44-203 Rybnik. Wykonawca zaoferował wykonanie całości przedmiotu zamówienia za cenę 1 688 790,00 zł. Stosownie do art. 255 pkt. 3 zamawiający unieważnia postepowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej tj. do kwoty
1 688 790,00 zł.
| 2022-10-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |