Dostawa paliw płynnych w m. Stoczek Łukowski
POWIAT ŁUKOWSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00015077
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00015077/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-01-08 13:52
- Lokalizacja
- Łuków, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e617475f-2aff-4552-84ab-076dafbbf7eb
- Identyfikator
- 8251998135
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00015077 z dnia 2025-01-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa paliw płynnych w m. Stoczek Łukowski
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT ŁUKOWSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711581825
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Józefa Piłsudskiego 17
1.5.2.) Miejscowość: Łuków
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-400
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@starostwolukow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatlukowski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zdplukow.ezamawiajacy.pl/pn/zdplukow/demand/186533/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa paliw płynnych w m. Stoczek Łukowski2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e617475f-2aff-4552-84ab-076dafbbf7eb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00015077
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00025184/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.4 Dostawa paliw płynnych w m. Stoczek Łukowski
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00632730
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AZ.262.33.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa paliw płynnych, dla potrzeb eksploatacji pojazdów
samochodowych i maszyn będących w użytkowaniu Zarządu Dróg Powiatowych w Łukowie,
użytkowanych w Obwodzie Drogowo-Mostowym w m. Stoczek Łukowski, ul. Kościelna 11:
a) benzyny bezołowiowej PB 95 w łącznej ilości 3000 L;
b) oleju napędowego w łącznej ilości 12000 L.
Wskazane powyżej ilości paliw należy traktować jako szacunkowe. Zamawiający zastrzega sobie prawo niewykonania w całości przedmiotu zamówienia w czasie obowiązywania umowy, jeżeli jego potrzeby rzeczywiste będą mniejsze od zamawianych. W przypadku, gdy ilość zakupionych paliw w okresie obowiązywania umowy będzie mniejsza od przedstawionej ilości, Zamawiający ma prawo odstąpić od dalszych zakupów paliwa bez
jakichkolwiek konsekwencji finansowych i odszkodowań na rzecz Wykonawcy.
2. Dostawa paliw będzie następowała sukcesywnie w zależności od potrzeb Zarządu Dróg
Powiatowych w Łukowie w systemie sprzedaży bezgotówkowej.
3. Zamawiający wymaga, aby miejscem realizacji dostaw była co najmniej jedna stacja paliw położona w odległości nieprzekraczającej 5 km od siedziby jednostki Zamawiającego, położonej w m. Stoczek Łukowski (Obwód Drogowo-Mostowy – 21-450 Stoczek Łukowski ul. Kościelna 11). Zamawiający nie przewiduje magazynowania paliwa we własnych zbiornikach.
4. Oferowane paliwo musi spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych oraz aktualne normy: PN-EN 228 (dla benzyny bezołowiowej 95) i PN-EN 590 (dla oleju napędowego). Wykonawca zobowiązany jest udostępnić na żądanie Zarządu Dróg Powiatowych świadectwo jakości paliwa. W przypadku zmiany obowiązujących
norm jakościowych w trakcie trwania umowy. Wykonawca dostosuje jakość paliw do nowych norm.
5. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za jakość sprzedanego paliwa, pod restrykcją nałożenia kar umownych oraz kosztów naprawy uszkodzeń sprzętu i pojazdów będących następstwem stosowania przez Wykonawcę niewłaściwego paliwa, niezgodnego z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych
6. Ceny za zakupione paliwo będą naliczane według cen obowiązujących na stacji paliw Wykonawcy (wskazanej zgodnie z ust. 3), w dniu tankowania, pomniejszone o zadeklarowany przez Wykonawcę w ofercie stały rabat cenowy. Wykonawca będzie prowadził ewidencję wydanego paliwa dla każdego z pojazdów i sprzętów Zamawiającego.
Rozliczenie zakupionych paliw odbywać się będzie w systemie bezgotówkowym, w okresach miesięcznych, w oparciu o sporządzoną przez Wykonawcę dokumentację rozliczeniową (zbiorczą asygnatę, wz, itp.) zawierającą: imię i nazwisko kierowcy/operatora, nr rej. tankującego pojazdu, datę tankowania, rodzaj, ilość tankowanego paliwa.
7. Wielkość zadeklarowanego przez Wykonawcę w ofercie rabatu (wyrażona w procentach) jest stała w okresie realizacji umowy.
8. Zamawiający przewiduje zastosowanie automatycznego systemu wydawania paliwa przy spełnieniu wymogu, aby automatyczny system wydawania paliwa za pomocą kart identyfikacyjnych/breloków rozpoznawał rozdzielnie (niezależnie) kierowcę/operatora i tankowany pojazd/sprzęt. Specyfika systemu utrzymania dróg rodzi konieczność identyfikacji danego kierowcy/operatora podczas tankowania wielu rodzajów
pojazdów/sprzętów i odwrotnie – dany pojazd/sprzęt użytkowany jest przez wielu kierowców/operatorów. Karta identyfikująca pojazd nie może być tylko i wyłącznie przypisana imiennie do danego kierowcy/operatora. Każde tankowanie musi odbywać się na podstawie oddzielnej identyfikacji kierowcy/operatora oraz oddzielnej identyfikacji pojazdu/sprzętu.
9. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp.
10. Nomenklatura Wspólnego Słownika Zamówień:
CPV : 09132100-4 /benzyna bezołowiowa/, 09134100-8 /olej napędowy/
11. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, w miejscu gdzie przedmiot zamówienia opisany jest za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych,
zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Wskazanie
równoważności oferowanego rozwiązania zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp spoczywa na Wykonawcy. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań
równoważnych stosownie wraz z jego opisem lub normami.
W przypadku opisu za pomocą norm za rozwiązania równoważne uznaje się takie rozwiązania, które zapewniają spełnienie wymagań minimalnych określonych w normie na poziomie nie gorszym niż opisano to w stosownych normach. W przypadku przywołanych w SWZ norm rozumie się normy aktualne. W pozostałych przypadkach (opis przedmiotu zamówienia za pomocą ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych) za równoważny uważa się taki produkt, materiał czy system o parametrach technicznych, funkcjonalnych i jakościowych nie gorszych niż wymienione w opisie przedmiotu
zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09132100-4 - Benzyna bezołowiowa
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09134100-8 - Olej napędowy
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 94050,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 94050,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 94050,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CEZ-DOM S.C. Elżbieta Chruślińska Łukasz Chruśliński
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8252063777
7.3.3) Ulica: WOLA KISIELSKA 71A
7.3.4) Miejscowość: WOLA KISIELSKA
7.3.5) Kod pocztowy: 21-450
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 94050,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31| 2025-01-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |