„Remont dróg gminnych i budowa odwodnienia w m. Franciszków oraz przebudowa odwodnienia w m. Krępiec”
GMINA MEŁGIEW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00383237
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00383237/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-10-07 14:11
- Lokalizacja
- Mełgiew, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0ef63bab-2521-11ed-9071-8637ea33a6f9
- Identyfikator
- 7122914532
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00383237 z dnia 2022-10-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont dróg gminnych i budowa odwodnienia w m. Franciszków oraz przebudowa odwodnienia w m. Krępiec”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MEŁGIEW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019589
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Partyzancka 2
1.5.2.) Miejscowość: Mełgiew
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-007
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.7.) Numer telefonu: (81) 46 05 710
1.5.8.) Numer faksu: (81) 460 57 90
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@melgiew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://melgiew.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ugmelgiew.bip.lubelskie.pl/index.php?id=146&p1=szczegoly&p2=817081.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Remont dróg gminnych i budowa odwodnienia w m. Franciszków oraz przebudowa odwodnienia w m. Krępiec”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0ef63bab-2521-11ed-9071-8637ea33a6f9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00383237
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00026422/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Remont dróg gminnych oraz budowa odwodnienia w zakresie połączeń z drogą powiatową nr 2102 L - ul.Szkolna w m. Franciszków
1.1.10 Przebudowa odwodnienia drogi gminnej - ul. Wyspiańskiego w m. Krępiec, gm. Mełgiew
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00322543/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Znak sprawy: ZP.271.16.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 385280,01 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 1: „Remont dróg gminnych oraz budowa odwodnienia w zakresie połączeń z drogą powiatową nr 2102 L – ul. Szkolna w m. Franciszków”.Przedmiot zadania nr 1 obejmuje wykonanie robót budowlanych, polegających na:
1) Remoncie nawierzchni asfaltowej na ulicach:
− Rumiankowej w m. Franciszków – droga wewnętrzna,
− Jaśminowej w m. Franciszków – droga wewnętrzna,
− Spokojnej w m. Franciszków – droga gminna nr 105530 L,
2) Budowie odwodnienia – studni chłonnych z przyłączami wpustów ulicznych.
Roboty budowlane i towarzyszące wchodzące w zakres inwestycji w szczególności obejmą:
− geodezyjne założenie reperów wysokościowych i wytyczenie punktów charakterystycznych projektowanego remontu,
− rozbiórka istniejącej nawierzchni asfaltowej,
− częściowe rozebranie warstw podbudowy,
− rozebranie uszkodzonych krawężników betonowych,
− rozebranie części odwodnienia liniowego na skrzyżowaniu ul. Spokojnej z ul. Szkolną,
− przedłużenie istniejącego odwodnienia liniowego na skrzyżowaniu ul. Spokojnej z ul. Szkolną,
− wykonanie wykopów,
− wbudowanie studni betonowych studni z kręgów betonowych,
− wbudowanie studzienek wpustowych z kręgów betonowych,
− wbudowanie przykanalików (przyłączy) do studni chłonnych,
− zasypanie z zagęszczeniem wykopów po wbudowaniu elementów odwodnienia,
− wbudowanie krawężników betonowych na ławie betonowej z oporem,
− odtworzenie podbudowy jezdni,
− oczyszczenie istniejących warstw konstrukcyjnych,
− skropienie warstw konstrukcyjnych emulsją asfaltową,
− wykonanie w-wy wiążącej z betonu asfaltowego,
− wykonanie w-wy ścieralnej z betonu asfaltowego,
− wykonanie regulacji wysokościowej zjazdów,
− wykonanie regulacji wysokościowej ścieżki pieszo-rowerowej z kostki betonowej,
− konserwację rowu przydrożnego drogi powiatowej z umocnieniem płytami ażurowymi,
− wykonanie przepustu rurowego pod zjazdem indywidualnym wraz z umocnieniem skarp kamieniem narzutowym,
− regulacja wysokościowa zjazdów indywidualnych,
− uporządkowanie terenu po zakończeniu robót budowlanych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1a do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) projekt techniczny, materiały do zgłoszenia dla zadania nr 1,
2) szczegółowe specyfikacje wykonania i odbioru robót budowlanych dla zadania nr 1,
3) przedmiar robót dla zadania nr 1.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji o której mowa w pkt 1) i 2). Przedmiary robót mają charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji o której mowa w pkt 1) lub pkt 2).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera projekt techniczny i szczegółowe specyfikacje techniczne. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją techniczną. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji technicznej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. Wykonawca ma prawo skorygować w przedmiarze ilości robót do wielkości według własnych obliczeń na podstawie projektu oraz specyfikacji technicznych.
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 2351 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, normami i instrukcjami producentów stosowanych urządzeń i materiałów, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, pod nadzorem przedstawicieli Zamawiającego – Inspektora Nadzoru Inwestorskiego oraz samego Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
4.5.5.) Wartość części: 347127,31 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 2: „Przebudowa odwodnienia drogi gminnej – ul. Wyspiańskiego w m. Krępiec, gm. Mełgiew".Przedmiot zadania nr 2 obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie odwodnienia drogi gminnej – ul. Wyspiańskiego – poprzez budowę zespołu dwóch studni chłonnych podłączonych do istniejącego odcinka kanalizacji deszczowej.
Roboty budowlane i towarzyszące wchodzące w zakres inwestycji obejmą:
− geodezyjne założenie reperów wysokościowych i wytyczenie projektowanych
− elementów,
− usunięcie warstwy ziemi urodzajnej w zakresie projektowanych elementów drogi,
− rozbiórka nawierzchni z kostki betonowej istniejącego chodnika,
− rozbiórka obrzeży i krawężników betonowych,
− wykonanie wykopów pod studnie chłonne,
− wbudowanie kręgów studni chłonnych na ławach betonowych,
− wykonanie zasypki wykopów studni chłonnych,
− montaż przykanalików na podsypce piaskowej,
− wypełnienie studni mieszanką żwirów, geowłókniny i piasku,
− wbudowanie kręgów odciążających i płyt pokrywowych,
− montaż włazów żeliwnych,
− odtworzenie nawierzchni chodnika,
− odtworzenie poboczy drogi,
− odtworzenie zieleńców,
− uporządkowanie terenu po zakończeniu robót budowlanych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1b do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) projekt techniczny, materiały do zgłoszenia dla zadania nr 2,
2) szczegółowe specyfikacje wykonania i odbioru robót budowlanych dla zadania nr 2,
3) przedmiar robót dla zadania nr 2.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji o której mowa w pkt 1) i 2). Przedmiary robót mają charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji o której mowa w pkt 1) lub pkt 2).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera projekt techniczny i szczegółowe specyfikacje techniczne. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją techniczną. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji technicznej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. Wykonawca ma prawo skorygować w przedmiarze ilości robót do wielkości według własnych obliczeń na podstawie projektu oraz specyfikacji technicznych.
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 2351 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, normami i instrukcjami producentów stosowanych urządzeń i materiałów, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, pod nadzorem przedstawicieli Zamawiającego – Inspektora Nadzoru Inwestorskiego oraz samego Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
4.5.5.) Wartość części: 38152,70 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Gmina Mełgiew działając na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1710 z późn. zm.) unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania (https://ugmelgiew.bip.lubelskie.pl/index.php?id=146&p1=szczegoly&p2=8170) informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. Zadanie nr 1 – 410000,00 złotych brutto. Kwota ta, w przeciwieństwie do wartości zamówienia i zaoferowanej ceny, ma swoje źródło w planie finansowym. Udostępnienie informacji o minimalnej sumie gwarantowanej, najpóźniej przed otwarciem ofert, zapobiega bezzasadnemu unieważnieniu postępowania z powodu rzekomego braku środków. Kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, może zostać ujawniona przed upływem lub po upływie terminu składania ofert, lecz przed otwarciem ofert (art. 222 ust. 4 Pzp). W prowadzonym postępowaniu w Zadaniu nr 1 wpłynęła jedna oferta. Wykonawca zaoferował wykonanie przedmiotowego zamówienia w Zadaniu nr 1 za cenę ryczałtową 581547,38 złotych brutto. Zamawiający po przeprowadzeniu analizy stwierdza, że nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych na dany cel. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty pokrycia finansowego o brakującą różnicę, czyli 171547,38 złotych na Zadanie nr 1.
W związku z powyższym postępowanie unieważnia się na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy Pzp, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W przypadku gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty. W tej sytuacji cena lub koszt określona w złożonej ofercie nie mieści się w limicie ustalonym przez zamawiającego. Przesłanka ta zakłada unieważnienie postępowania bez konieczności badania i oceny ofert w celu wyboru oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 581547,38 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 581547,38 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Gmina Mełgiew działając na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1710 z późn. zm.) unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania (https://ugmelgiew.bip.lubelskie.pl/index.php?id=146&p1= szczegoly&p2=8170) informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. Zadanie nr 2 – 40000,00 złotych brutto. Kwota ta, w przeciwieństwie do wartości zamówienia i zaoferowanej ceny, ma swoje źródło w planie finansowym. Udostępnienie informacji o minimalnej sumie gwarantowanej, najpóźniej przed otwarciem ofert, zapobiega bezzasadnemu unieważnieniu postępowania z powodu rzekomego braku środków. Kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, może zostać ujawniona przed upływem lub po upływie terminu składania ofert, lecz przed otwarciem ofert (art. 222 ust. 4 Pzp). W prowadzonym postępowaniu w Zadaniu nr 2 wpłynęła jedna oferta. Wykonawca zaoferował wykonanie przedmiotowego zamówienia, w Zadaniu nr 2 za cenę ryczałtową 91596,41 złotych brutto. Zamawiający po przeprowadzeniu analizy stwierdza, że nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych na dany cel. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty pokrycia finansowego o brakującą różnicę, czyli 51596,41 złotych na Zadanie nr 2.
W związku z powyższym postępowanie unieważnia się na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy Pzp, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W przypadku gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty. W tej sytuacji cena lub koszt określona w złożonej ofercie nie mieści się w limicie ustalonym przez zamawiającego. Przesłanka ta zakłada unieważnienie postępowania bez konieczności badania i oceny ofert w celu wyboru oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 91596,41 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 91596,41 PLN
| 2022-10-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |