Budowa oczyszczalni ścieków we Wrzosowie

GMINA KAMIEŃ POMORSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00383287
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00383287/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-10-07 14:19
Lokalizacja
Kamień Pomorski, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-910ed692-130b-11ed-b950-8227d40187e8
Identyfikator
9860157013
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ściekówRoboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneWyposażenie oczyszczalni ścieków

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00383287 z dnia 2022-10-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa oczyszczalni ścieków we Wrzosowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KAMIEŃ POMORSKI

1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811685585

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Stary Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Kamień Pomorski

1.5.3.) Kod pocztowy: 72-400

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@kamienpomorski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.kamienpomorski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.platformazakupowa.pl/pn/kamienpomorski

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa oczyszczalni ścieków we Wrzosowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-910ed692-130b-11ed-b950-8227d40187e8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00383287

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00029397/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Budowa oczyszczalni ścieków we Wrzosowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00289636/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PIGK.271.28.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: Budowa oczyszczalni ścieków we Wrzosowie na terenie działki 252/49 położonej w obrębie Wrzosowo gmina Kamień Pomorski – obszar wiejski.
2. Niniejsza inwestycja jest przewidziana do dofinansowania z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, zgodnie ze wstępną promesą nr 01/2021/7183/Polski Ład.
3. Wykonawca oświadcza, że zapoznał się z warunkami udzielania dofinansowania z Programu oraz zasadami płatności.
4. Przed podpisaniem umowy Wykonawca przedłoży Zamawiającemu Harmonogram rzeczowo-finansowy, który powinien przewidywać podział realizacji inwestycji w okresie 24 miesięcy od dnia podpisania umowy z podziałem na II etapy: I etap – wykonanie zakresu 50% robót budowlanych; II etap – wykonanie pozostałej części robót budowlanych.
5. Wykonawca zapewnia finansowanie inwestycji na czas poprzedzający wypłatę środków z Promesy Nr 01/2021/7183/Polski Ład z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych po zakończeniu realizacji inwestycji, do czasu wypłaty środków na podstawie prawidłowo wystawionej faktury na zasadach wskazanych w projekcie umowy.
6. Zamawiający udziela zamówienia w trybie podstawowym z możliwością przeprowadzenia negocjacji, na podstawie art. 275 pkt 2 ustawy Pzp. Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością prowadzenia negocjacji w celu ulepszenia treści oferty. Negocjacje będą dotyczyły informacji podanych w ramach kryteriów oceny ofert. Po zakończonych negocjacjach Zamawiający zaprosi Wykonawców do składania ofert dodatkowych. Negocjacje nie będą mogły prowadzić do zmiany treści SWZ oraz będą dotyczyły wyłącznie tych elementów, które będą podlegały ocenie w ramach kryteriów oceny ofert. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z uprawnienia wynikającego z art. 275 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający nie przewiduje możliwości ograniczenia liczby Wykonawców zaproszonych do negocjacji.
7. Zamawiający na podstawie Art. 310 Pzp zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
8. Zakres prac:
1) demontaż istniejących instalacji i urządzeń oczyszczalni ścieków, rozbiórkę dwóch istniejących, pawilonów socjalno-technicznych, budowę biologicznego reaktora nr 1, budynku socjalnego, zbiornika zagęszczenia osadu, stacji dmuchaw, sita, komory rozdziału ścieków surowych, komory pomiarowej, wylotu ścieków do odbiornika, pompowni ścieków surowych wraz z przynależnymi sieciami technologicznymi i wewnętrzną drogą dojazdową;
2) instalacja reaktora nr 2 wraz z pozostałymi sieciami technologicznymi i ciągami komunikacyjnymi;
9. Projektowane obiekty:
1) studnia betonowa z sitem pionowym, OB. 1
2) piaskownik, OB. 2
3) pompownia ścieków surowych, OB.3
4) reaktor biologiczny nr 1, OB. 4 zespolony z osadnikiem wtórnym pionowym
5) reaktor biologiczny nr 2, OB. 5 zespolony z osadnikiem wtórnym pionowym
6) stacja dmuchaw powietrza dla reaktorów biologicznych OB. 7
7) zbiornik osadu nadmiernego OB. 8
8) wylot brzegowy betonowy OB. 9
9) instalacja biofiltra przy pompowni OB. 11
10) studnia pomiarowa OB. 12
11) budynek socjalny z dyspozytornią OB. 10
10. W zakresie instalacji zewnętrznych:
1) sieci wodociągowej na cele bytowe,
2) kanalizacji sanitarnej,
3) kanalizacja deszczowa,
4) elektroenergetyczną;
11. Istniejący hydrant należy przesunąć w obrębie istniejącej sieci wodociągowej znajdującej się na terenie inwestycji;
12. W zakresie zagospodarowania terenu:
1) nawierzchnie utwardzone jako dojazd do elementów oczyszczalni ścieków oraz dojścia technologiczne dla obsługi;
2) zieleń niska, urządzona, wzdłuż ogrodzenia zieleń buforowa; (trawa, krzewy)
3) w miejsce istniejącej bramy i ogrodzenia należy wykonać nową bramę i nowe ogrodzenie.
4) zieleń izolacyjna (drzewa)
13. Na szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opisujący zakres wykonywanych robót będących przedmiotem zamówienia składają się:
1) Projekt budowlany – zagospodarowanie terenu
2) Projekt budowlany architektura
3) Projekt wykonawczy branża konstrukcyjna
4) Projekt wykonawczy instalacje sanitarne
5) Projekt wykonawczy branża elektryczna
6) Projekt wykonawczy branża drogowa
7) Operat wodnoprawny,
8) Dokumentacja geologiczno-inżynierska,
9) Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach
10) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45252100-9 - Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45252200-0 - Wyposażenie oczyszczalni ścieków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu wpłynęła jedna oferta. Jej cena przekroczyła kwotę jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2022-10-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane