Rozbudowa drogi gminnej nr 010633C Lubiewo ul. Hallera wraz z łącznikami do ul. Wojska Polskiego
GMINA LUBIEWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00383721
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00383721/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-10-10 07:37
- Lokalizacja
- Lubiewo, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-18b83b8f-34e7-11ed-8832-4e4740e186ac
- Identyfikator
- 5611493595
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00383721 z dnia 2022-10-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi gminnej nr 010633C Lubiewo ul. Hallera wraz
z łącznikami do ul. Wojska Polskiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LUBIEWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351133
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Hallera 9
1.5.2.) Miejscowość: Lubiewo
1.5.3.) Kod pocztowy: 89-526
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki
1.5.7.) Numer telefonu: (52) 33 493 10
1.5.8.) Numer faksu: (52) 519 02 14
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug.glazik@lubiewo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://lubiewo.bip.net.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa drogi gminnej nr 010633C Lubiewo ul. Hallera wrazz łącznikami do ul. Wojska Polskiego
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-18b83b8f-34e7-11ed-8832-4e4740e186ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00383721
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00012221/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Rozbudowa drogi gminnej nr 010633C Lubiewo ul. Hallera wraz z łącznikami do ul. Wojska Polskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00349953/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IiPP.271.1.25.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi gminnej nr 010633C Lubiewo ul. Hallera wraz z łącznikami do ul. Wojska Polskiego obejmująca działki o nr ewid. 458, 750/3, 1103, 459/2, 1098, 1104, 1099, 1100, 392, 1101, 1102, 414/5, 1055
(1055/1*,1055/2 ), 1140/2 (1140/5*, 1140/6), 1140/1 (1140/3*,1140/4), 415, 414/6 (414/7*,414/8), 488/3, 488/8, 496/3, 486/3, 426/1, 427, 431, 422/2, 484/1, 435, 472, 470/1, 467, 484/3 położonych w obrębie geodezyjnym Lubiewo, gmina Lubiewo.
*działki wchodzące w zakres inwestycji po podziale nieruchomości
2. Zamówienie jest dofinansowane ze środków pochodzących z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
3. Zgodnie z art. 310 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
4. Zakres robót obejmuje w szczególności:
• roboty rozbiórkowe,
• wykonanie jezdni z masy mineralno - asfaltowej wraz z pasami postojowymi,
• budowę zatok postojowych o nawierzchni z kostki betonowej,
• budowę chodników z kostki betonowej,
• przebudowę zjazdów do nieruchomości,
• przebudowę skrzyżowań o nawierzchni bitumicznej, betonowej,
• wykonanie oznakowania pionowego,
• wykonanie oznakowania poziomego,
• budowę kanału technologicznego o profilu KTp1 uproszczonym,
• budowę studni kablowych SKR-1,
• uzupełnienie oświetlenia rozbudowywanej drogi, tj. doświetlenie obszarów, których nie obejmuje istniejąca linia oświetleniowa zainstalowana na słupach linii napowietrznej n.n.,
• oświetlenie projektowanych przejść dla pieszych,
• demontaż całego odcinka telekomunikacyjnej linii napowietrznej wraz
z przyłączami napowietrznymi oraz punktem dostępowym, tj. szafą kablową nasłupową,
• budowę nowych odcinków telekomunikacyjnej sieci doziemnej w celu odtworzenia poprzedniej struktury sieci i zachowania ciągłości przyłączenia odbiorców,
• budowę nowego punktu dostępowego w postaci szafy kablowej wolnostojącej 200p, do której zostanie przełączona nowa oraz istniejąca sieć rozdzielcza,
• budowę odcinka kanalizacji kablowej, który połączy nową szafę kablową
z istniejącą kanalizacją kablową,
• budowę kolektorów deszczowych z rur PP DN/ID 400mm SN8 kN/m2,
• budowę kolektorów deszczowych z rur PP DN/ID 300mm SN8 kN/m2,
• budowę kolektorów deszczowych z rur PP DN/ID 250mm SN8 kN/m2,
• budowę przykanalików deszczowych z rur PVC–U DN/OD 160/4,7mm SN8 kN/m2,
• budowę studni rewizyjnych z kręgów betonowych DN1200,
• budowę studni rewizyjnych PP DN600,
• budowę odwodnienia liniowego,
• budowę studni deszczowych wpustowych z kręgów betonowych DN500,
• budowę separatorów koalescencyjnych zintegrowanego z osadnikiem i 10–krotnym by–passem,
• unieczynnienie istniejących rurociągów kanalizacji deszczowej oraz demontaż istniejących studni deszczowych wpustowych,
• przebudowę istniejących przyłączy kanalizacji sanitarnej z rur PVC160 (zagłębienie)
Parametry techniczne drogi:
• Długość: 804,7 m
• prędkość projektowa Vp: 30 km/h,
• kategoria ruchu: KR-2,
• szerokość jezdni: 5,0 m
• klasa drogi: „L”
Uwaga:
1/ Zamawiający wymaga, aby Wykonawca górną warstwę nawierzchni ułożył na całej szerokości jezdni jednym pasem – unikanie szwa podłużnego oraz poprzecznego.
2/ Zamawiający dokonuje zmiany kanału technologicznego na uproszczony zgodnie
z opisem zamiennym stanowiącym Załącznik nr 16 do SWZ oraz rysunkiem zamiennym stanowiącym Załącznik nr 17 do SWZ.
5. Harmonogram i warunki płatności:
1) Zamawiający przewiduje 2 płatności za wykonanie i odebranie poszczególnych etapów zamówienia, na podstawie faktur wystawianych przez Wykonawcę. Przewiduje się następujące terminy wystawiania faktur:
a) I etap - za okres rozliczeniowy od dnia zawarcia umowy do 30.06.2023 r. obejmujący wykonanie części robót budowlanych w wysokości 50,0 % całkowitej wartości zamówienia;
b) II etap – za okres rozliczeniowy od dnia 01.07.2023 r. do dnia zakończenia zadania, obejmujący wykonanie pozostałych robót budowlanych w wysokości 50,0 % całkowitej wartości zadania.
2) Wykonawca zobowiązany jest sporządzić harmonogram rzeczowo-finansowy zgodny z powyższymi terminami realizacji i płatnościami oraz zakresem zamówienia określonym w dokumentach zamówienia oraz wartością zadania określoną w formularzu ofertowym, który zostanie Zamawiającemu dostarczony w terminie 7 dni od daty podpisania umowy.
6. Oznaczenie przedmiotu zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
45 00 00 00 - 7 Roboty budowlane
45 11 12 00 - 0 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45 11 13 00 - 1 Roboty rozbiórkowe
45 23 32 20 - 7 Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45 23 31 00 - 0 Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
45 23 32 53 - 7 Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45 11 27 10 - 5 Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
77 21 14 00 - 6 Usługi wycinania drzew
45 23 32 90 - 8 Instalowanie znaków drogowych
45 23 32 92 - 2 Instalowanie urządzeń ochronnych
45 31 61 10 - 9 Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45 23 14 00 - 9 Roboty w zakresie budowy linii energetycznych
45 23 13 00 - 8 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45 23 21 30 -2 Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45 23 11 12 - 3 Instalacja rurociągów
45 23 23 10 - 8 Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji, projektowej stanowiącej Załączniki nr 8 – 8n, Załącznik nr 9, Załącznik nr 16 i Załącznik nr 17 do SWZ, przedmiarach robót stanowiących Załączniki nr 11, 11.1, 11.2, 11.3 i 11.4 do SWZ, Specyfikacjach Technicznych Wykonania
i Odbioru Robót stanowiących Załącznik nr 10 do SWZ.
8. Wykonawca bez dodatkowego wynagrodzenia zobowiązuje się do:
a) wszelkich robót przygotowawczych, w tym robót porządkowych, organizacji i utrzymania placu budowy, dostawy dla potrzeb realizacji przedmiotu umowy niezbędnych mediów, w tym: energii elektrycznej, wody, itp. oraz ponoszenia kosztów ich zużycia,
b) oznakowania i zabezpieczenia terenu budowy, m.in. umieszczenia tablicy informacyjnej wynikającej z ustawy Prawo budowlane i zabezpieczenia terenu budowy,
c) w przypadku wycinki drzew w okresie lęgowym ptaków tj. od 1 marca do 31 sierpnia zatrudnienie specjalisty przyrodnika (ornitologa) w celu potwierdzenia przez niego braku zajęcia objętych planowaną wycinką siedlisk gatunków chronionych,
d) przeprowadzenia przez uprawnioną osobę oceny stanu technicznego budynków zlokalizowanych przede wszystkim bardzo blisko frontu robót budowlanych, w tym zwłaszcza starych budynków, które mogą ulec uszkodzeniu w wyniku oddziaływania ciężkiego sprzętu budowlano-drogowego. Zamawiający wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej przed rozpoczęciem prac budowlanych i po ich zakończeniu wraz ze sporządzeniem protokołów,
e) poniesienia wszystkich kosztów badań, ekspertyz i opinii koniecznych do oceny jakości robót oraz prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia,
f) poniesienia kosztów związanych z odbiorami wykonanych robót,
g) poniesienia kosztów wywozu nadmiaru ziemi, gruzu, itp.,
h) poniesienia kosztów wywozu kostki betonowej wraz z krawężnikami
i obrzeżami pochodzącej z rozbiórki w miejsce wyznaczone przez Zamawiającego (teren Bysławia),
i) poniesienie kosztów wywozu materiału z rozbiórki nawierzchni bitumicznej w miejsce wyznaczone przez Zamawiającego (teren Lubiewa),
j) poniesienia kosztów wywozu materiału z rozbiórki podbudowy z bruku
w miejsce wyznaczone przez Zamawiającego (teren Gminy Lubiewo),
k) wykonania projektów czasowej organizacji ruchu na czas wykonywania robót przed wejściem na plac budowy,
l) w przypadku uszkodzenia urządzeń bądź ich części (m. in. sieci wodno- kanalizacyjnej, elektrycznej, elektrotechnicznej, urządzeń melioracyjnych oraz dróg gminnych) w toku realizacji przedmiotu zamówienia - naprawienia ich i doprowadzenie do stanu pierwotnego,
m) pokrycia kosztów ewentualnych odszkodowań za wejście na grunty i zniszczenie plonów,
n) pokrycia ewentualnych kosztów demontażu, montażu bądź naprawy ogrodzeń posesji oraz innych uszkodzeń obiektów istniejących i elementów zagospodarowania terenu,
o) pokrycia kosztów odtworzenia nawierzchni dróg,
p) wykonania badań, prób i itp., jak również do dokonania odkrywek
w przypadku nie zgłoszenia robót do odbioru ulegających zakryciu lub zanikających,
q) dokonania uzgodnień, uzyskania wszelkich opinii niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy i przekazania go do użytku,
r) zapewnienia i pokrycia kosztów pełnej obsługi geodezyjnej obejmującej wytyczenie oraz bieżącą inwentaryzację geodezyjną powykonawczą
w 2 egzemplarzach,
s) zapewnienia dozoru, a także właściwych warunków bezpieczeństwa
i higieny pracy,
t) utrzymania terenu budowy w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych oraz usuwania na bieżąco zbędnych materiałów, odpadów
i śmieci,
u) uporządkowania terenu budowy po zakończeniu robót i przekazanie go Zamawiającemu najpóźniej do dnia odbioru końcowego,
v) prowadzenia dzienników budowy,
w) wykonania planu BIOZ - jeśli dotyczy,
Pozostałe informacje znajdują się w SWZ zamieszczonej na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45231112-3 - Instalacja rurociągów
45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.Treść art. 255 pkt 3 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Przed upływem terminu składania ofert złożono 2 oferty:
Oferta nr 1
Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów
Sp. z o.o.
Kozłowo 8a
86-105 Świecie
Cena oferty brutto: 6 459 255,68 zł
Oferta nr 2
SOLO Duo Sp. z o.o.
Ul. Wiatrakowa 6
85-411 Bydgoszcz
Cena oferty brutto: 5 912 745,89 zł
Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył kwotę 4 980 500,00 zł, natomiast oferta z najniższą ceną wynosi 5 912 745,89 zł. Wobec powyższego, w sytuacji gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie udzielenie zamówienia publicznego podlega unieważnieniu podstawie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5912745,89 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6459255,68 PLN
| 2022-10-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |