Przebudowa ul. Dywizjonu 303 na odcinku od ul. Kustronia do Polskich Skrzydeł
Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00384360
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00384360/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-10-10 11:12
- Lokalizacja
- Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4d1a7b72-027a-11ed-8000-d680d39e541a
- Identyfikator
- 8762403226
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00384360 z dnia 2022-10-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ul. Dywizjonu 303 na odcinku od ul. Kustronia do Polskich Skrzydeł
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 340534333
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ludwika Waryńskiego 34A
1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdm@zdm.grudziadz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zdm-grudziadz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gpp_grudziadz/proceedings?company-divisions=29301.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa ul. Dywizjonu 303 na odcinku od ul. Kustronia do Polskich Skrzydeł2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4d1a7b72-027a-11ed-8000-d680d39e541a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00384360
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019190/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Przebudowa ul. Dywizjonu 303 na odcinku od Kustronia do ul. Polskich Skrzydeł
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00252764/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDM.ZP.261.2.11.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie swym zakresem obejmuje przebudowę ulicy Dywizjonu 303 na odcinku pomiędzy ul. Kustronia i Polskich Skrzydeł. W ramach inwestycji wykonana zostanie rozbiórka istniejącej nawierzchni jezdni oraz chodników. Wykonane zostaną nowe miejsca postojowe. Jezdnia zyska nową nawierzchnię bitumiczną, na chodnikach zostanie ułoóżna nowa kostka betonowa. W ramach inwestycji Wymienione zostanie także oświetlenie, które będzie wykonane w technologii LED. Wykonana zostanie także kanalizacja deszczowa.
Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 5 do SWZ OPZ Zamawiający informuje, że we wszystkich postanowieniach SWZ i jej załącznikach
w których Zamawiający odwołuje się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i
systemów referencji technicznych, zgodnie z art. 101 ust. 4 Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne
opisywanym. Z uwagi na powyższe należy przyjąć, że wskazaniom tym towarzyszy zwrot „lub równoważne”. Oznacza to, że
parametry techniczne tak wskazanych produktów, określają wymagane przez Zamawiającego minimalne oczekiwania co do
jakości produktów, które mają być użyte do wykonania przedmiotu umowy. Ponadto, w każdym przypadku stwierdzenia, że
opis czy też cecha opisanego produktu, która może wskazywać na źródło pochodzenia lub producenta - to Wykonawca
również jest uprawniony do stosowania produktów równoważnych, przez które rozumie się takie, które posiadają parametry
techniczne nie gorsze od tych wskazanych w SWZ i/lub w załącznikach do SWZ. Na Wykonawcy spoczywa ciężar
wskazania „równoważności”.
Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji, będącymi np.
wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania Wykonawców. Zmiany treści SWZ oraz udzielone odpowiedzi, o których
mowa w zdaniu poprzednim są każdorazowo wiążące dla wykonawców.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały
określone w:
4.1. Załączniku nr 1 do SWZ tj. Formularzu ofertowym wraz z Szczegółowym kosztorysem ofertowym – załącznik nr 2.
4.2. Załączniku nr 4 do SWZ tj. Projekcie umowy.
4.3. Załączniku nr 5 do SWZ tj. Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5099176,87 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5108988,71 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5099176,87 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PUH Feniks E.Salczyński, H.Tupalski Sp.j.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 870586590
7.3.3) Ulica: Chryzantemowa 17
7.3.4) Miejscowość: Grudziądz
7.3.5) Kod pocztowy: 86-300
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
roboty bitumiczne , branża sanitarna i branża elektryczna
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-10-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5099176,87 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-05-31| 2022-10-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |