Naprawa fragmentu wału nr I (ca 14+000) na lewym brzegu przy jazie w Lewinie Brzeskim
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00015414
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00015414/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-01-08 14:29
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-560ec652-a60e-4f0a-a7d2-8984a19a4d43
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00015414 z dnia 2025-01-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Naprawa fragmentu wału nr I (ca 14+000) na lewym brzegu przy jazie w Lewinie Brzeskim
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: marta.szkudlarek@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Naprawa fragmentu wału nr I (ca 14+000) na lewym brzegu przy jazie w Lewinie Brzeskim2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-560ec652-a60e-4f0a-a7d2-8984a19a4d43
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00015414
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W związku z natychmiastową potrzebą wykonania zadania pn. „Naprawa fragmentu wału nr I
(ca 14+000) na lewym brzegu przy jazie w Lewinie Brzeskim” niezbędne jest przeprowadzenie procedury przetargowej w trybie zamówienia z wolnej ręki zgodnie z art. 213 ust. 1, art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp.
W sytuacji klęski żywiołowej, jak powódź, szybkie działanie jest kluczowe dla ochrony dóbr materialnych będących w pobliżu. Jest to sytuacja wyjątkowa, niewynikająca z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, zamawiający nie mógł jej przewidzieć. W związku z powyższym wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, bez zachowania terminów określonych dla innych trybów udzielania zamówienia.
Natychmiastowe zlecenie prac jest niezbędne, aby zminimalizować straty i przyspieszyć proces odbudowy wału przeciwpowodziowego.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: V.ROZ.2710.101.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont lewego wału przeciwpowodziowego zlokalizowanego na terenie Lewina Brzeskiego, na górnym stanowisku jazu w km rzeki ca 14+000 wraz z odtworzeniem uszkodzonej infrastruktury, w bezpośrednim sąsiedztwie wału.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZMECHANIZOWANE ROBOTY ZIEMNE Andrzej Korczyński
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7470503245
7.3.3) Ulica: Gierszowice 1
7.3.4) Miejscowość: Olszanka
7.3.5) Kod pocztowy: 49-332
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1583654,49 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-12-10| 2025-01-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |