Roboty budowlane na ciekach i potokach NW Zakopane – II część „Konserwacja zabudowy regulacyjnej pot. Cicha Woda w km 24+100 – 24+325 oraz pot. Bystra w km 0+000 – 0+060 w m. Zakopane
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00385758
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00385758/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-10-11 08:54
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f198a163-1e1d-11ed-acbd-46d0480cd9c4
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00385758 z dnia 2022-10-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane na ciekach i potokach NW Zakopane – II część
„Konserwacja zabudowy regulacyjnej pot. Cicha Woda w km 24+100 – 24+325 oraz pot. Bystra w km 0+000 – 0+060 w m. Zakopane
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: monika.kondracka@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wody.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://przetargi.wody.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Państwowa osoba prawna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlane na ciekach i potokach NW Zakopane – II część„Konserwacja zabudowy regulacyjnej pot. Cicha Woda w km 24+100 – 24+325 oraz pot. Bystra w km 0+000 – 0+060 w m. Zakopane
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f198a163-1e1d-11ed-acbd-46d0480cd9c4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00385758
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00068742/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.271 Roboty budowlane na ciekach i potokach NW Zakopane - II część
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00308682/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KR.ROZ.2810.149.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 260091,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie konserwacji istniejącej zabudowy regulacyjnej pot. Cicha Woda w postaci murów bulwarowych (oporowych) betonowo - kamiennych i stopnia betonowo -kamiennego w formie bystrotoku oraz pot. Bystra w postaci żłobu betonowo kamiennego w km odpowiednio 24+100 – 24+325 oraz 0+000 – 0+060 cieków w m. Zakopane. W ramach zamówienia przewiduje się:
• usunięcie materiału ziemnego (humusu) z korony murów, dwóch ramp zjazdowych (zjazdów technologicznych) i dwóch zejść schodkowych (zejść technologicznych) z odwozem urobku do 23 km i wbudowaniem w wyrwę brzegową z rozplantowaniem – kubatura 113,00 m3,
• mechaniczne i ręczne udrożnienie koryta potoku poprzez zebranie odkładów ziemno-żwirowych porośniętych roślinnością nieurządzoną z obudowy potoku (bruk kamienny na betonie) z odwozem urobku do 23 km i wbudowaniem w wyrwę brzegową z rozplantowaniem – kubatura 507,00 m3,
• oczyszczenie powierzchni murów kamienno-betonowych, ramp zjazdowych i zejść schodkowych z porostów metodą hydrodynamiczną oraz usunięcie luźnych spoin przy użyciu drobnych narzędzi ręcznych (przygotowanie do spoinowania) – powierzchnia 1 412,00 m2,
• Rozbiórka (skucie) fragmentów murów kamienno–betonowych, dna żłobu (pot. Bystra) i bystrotoku (pot. Cicha Woda), w tym pojedynczych zerodowanych kamieni, przy użyciu narzędzi pneumatycznych oraz drobnych narzędzi ręcznych – powierzchnia 97,00 m2,
• uzupełnienie ubytków w murach kamienno–betonowych, dnie żłobu (pot. Bystra) i bystrotoku wraz ze spoinowaniem (bruk kamienny gr.0,10-0,20 m na podbudowie z betonu C25/30 – powierzchnia 97,00 m2,
• uzupełnienie ubytków spoinowania wraz z przespoinowaniem istniejących spoin w konstrukcji murów kamienno-betonowych, ramp zjazdowych i zejść schodkowych – powierzchnia 1 412,00 m2.
Prace w obrębie żłobu będą prowadzone ręcznie przy użyciu narzędzi budowlanych oraz przy użyciu sprzętu mechanicznego – koparki podsiębiernej oraz samochodów przystosowanych do przewozu materiałów potrzebnych do wykonania prac konserwacyjnych (samochody samowyładowcze, betoniarki na podwoziu samochodowym - tzw. gruszki).
Prace należy przeprowadzić zgodnie z treścią:
• postanowienia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie
znak: OP.670.62.2022.PN.2 z dnia 11.04.2022 r. zaświadczającego, iż nie wniesiono sprzeciwu wobec zamiaru wykonania przedmiotowych prac (Załącznik nr 13 do SWZ).
2. Pełnienie nadzoru przyrodniczego
1. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia nadzoru przyrodniczego nad wykonaniem robót, na czas wykonywania zaplanowanych prac zgodnie z wydanym zawiadomieniem RDOŚ o braku sprzeciwu wobec zamiaru wykonywania działań objętych zgłoszeniem oraz zgodnie
z warunkami prowadzenia robót, lub z decyzjami derogacyjnymi.
3. Szczegółowy zakres prac i wymogi jego realizacji określa dokumentacja postępowania w tym w szczególności wzór umowy stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ, kosztorys ofertowy stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ, szczegółowa specyfikacja techniczna (SST) stanowiąca Załącznik nr 12
do SWZ.
4. Zamawiający nie ustanawia obowiązku odbycia wizji lokalnej. Jednocześnie Zamawiający dopuszcza możliwość odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej – w terminie uzgodnionym z Zamawiającym Nadzorem Wodnym w Zakopanem nr telefonu – 608 605 188 – na koszt Wykonawcy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 263862,06 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 297495,18 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 263862,06 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PBM Sułkowscy Sp. J.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7370001337
7.3.3) Ulica: Limanowa ul. Fabryczna 1D
7.3.4) Miejscowość: Limanowa
7.3.5) Kod pocztowy: 34-600
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-09-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 263862,06 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 50 dni
| 2022-10-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |