Remont wraz z konserwacją dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Pińczów

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Pińczów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00385836
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00385836/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-10-11 09:14
Lokalizacja
Michałów, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8bc51d0a-2910-11ed-8832-4e4740e186ac
Identyfikator
6620052744
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie konserwacji dróg

Wykonawcy

1 przyznane

ŁUKASZ JANIGABełk, PL · lot 0
239 305,73 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00385836 z dnia 2022-10-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont wraz z konserwacją dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Pińczów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Pińczów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 290020070

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Michałów 294

1.5.2.) Miejscowość: Michałów

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-411

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pinczow@radom.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pinczow.radom.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_pinczow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie zasobami leśnymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont wraz z konserwacją dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Pińczów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8bc51d0a-2910-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00385836

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00307005/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Remont dróg leśnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00327024/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZG.270.1.12.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 611782,32 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Część nr I - Remont drogi leśnej nr 5 wg DSD w Leśnictwie Bogucice – nr inw. 484/220 oraz drogi leśnej nr 12 wg DSD w Leśnictwie Teresów – nr inw. 672/220

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.5.) Wartość części: 245289,60 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2) Część nr II - Remont drogi leśnej nr 7 wg DSD w Leśnictwie Góry – nr inw. 532/220 oraz drogi leśnej nr 8 wg DSD w Leśnictwie Sancygniów – nr inw. 531/220.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.5.) Wartość części: 366492,72 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 239305,73 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 421232,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 239305,73 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TRANS-BUD Usługi Transportowo-Budowlane Łukasz Janiga

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 656 22 73 143

7.3.4) Miejscowość: Imielno

7.3.5) Kod pocztowy: 28-313

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-10-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 239305,73 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający informuje, iż omyłkowo nie zamieścił kosztorysu dla „Remont drogi leśnej nr 7 wg DSD w Leśnictwie Góry – nr inw. 532/220” w dokumentacji zamieszczonej na platformie Zamawiającego.
Zamawiający na etapie badania i oceny ofert, nie może już ani zmienić załączników do SWZ, ani poprawić błędów, które wystąpiły w załącznikach do SWZ. Mając na uwadze powyższe Zamawiający informuję iż postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą.

Biorąc pod uwagę powyższe Zamawiający informuje, iż w toku badania i ceny ofert nastąpiło łączne wystąpienie następujących przesłanek:
• postępowanie jest obarczone wadą, czyli Zamawiający naruszył w postępowaniu przepisy regulujące jego prowadzenie;
Została naruszona zasada uczciwej konkurencji, która wymaga, aby postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zawierało jasne reguły i aby istniały środki do weryfikacji prawidłowości ich stosowania, na podstawie których Zamawiający podejmuje czynności.
Zaistniały w SWZ błąd związany z brakiem w dokumentacji istotnych elementów uniemożliwia ich zastosowanie i prawidłową ocenę Wykonawców w sposób jasny, jednoznaczny i nie budzący wątpliwości.
• wady tej nie można usunąć;
• stwierdzona wada postępowania uniemożliwia zawarcie umowy w sprawie zamówienia.

W związku z powyższym Wykonawca Usługi Budowlane Robert Jamroży złożył niekompletny kosztorys ofertowy, na podstawie, którego nie możliwa jest prawidłowa ocena złożonej oferty, gdyż nie uwzględnia całego zakresu przedmiotu zamówienia. Zamawiający działając na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Pzp unieważnia postępowanie dla części nr II, gdyż jest ono obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.

2022-10-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane