Modernizacja dźwigu osobowego mieszczącego się w budynku (część A) przy ul. Racławickiej 56 w Krakowie
WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00386284
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00386284/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-10-11 11:07
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-748fb359-1258-11ed-a35f-e2885ab918a3
- Identyfikator
- 6762178337
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00386284 z dnia 2022-10-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja dźwigu osobowego mieszczącego się w budynku (część A) przy ul. Racławickiej 56 w Krakowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351554287
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Basztowa 22
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-156
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@umwm.malopolska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.malopolska.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja dźwigu osobowego mieszczącego się w budynku (część A) przy ul. Racławickiej 56 w Krakowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-748fb359-1258-11ed-a35f-e2885ab918a3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00386284
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00036545/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Modernizacja windy na ul. Racławickiej 56
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00297344/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DG-VI.272.11.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja dźwigu osobowego mieszczącego się w budynku (część A) przy ul. Racławickiej 56 w Krakowie.
2. Modernizacja dźwigu osobowego w budynku (część A) położonym przy ul. Racławickiej 56 w Krakowie, polegająca na zaprojektowaniu i wykonaniu robót budowlanych w budynku użyteczności publicznej, a w szczególności:
a) demontażu istniejącego dźwigu osobowego nr ewidencyjny N31120096687 oraz dostawie i montażu nowego dźwigu osobowego wraz z jednostką napędową, układem przeniesienia napędu, zasilaniem, sterowaniem i osprzętem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania urządzenia,
b) dostosowaniu dźwigu do przewozu osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami i osób starszych.
c) remoncie szybu, podszybia, maszynowni oraz otoczenia przystanków dźwigu.
3. Szczegółowy opis zadania budowlanego został określony w programie funkcjonalno- użytkowym (PFU) stanowiącym załącznik nr 1 do umowy.
4. Warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy – wzorze umowy i stanowią załącznik nr 1C do swz (zwane są dalej wzorem umowy).
5. Jeśli w dokumentach niniejszego zamówienia przedmiot zamówienia został opisany poprzez wskazanie znaków towarowych, nazw handlowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę lub przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, to Zamawiający zaznacza, iż w każdym przypadku dopuszcza rozwiązania równoważne.
Wykazanie równoważności dla oferowanych materiałów, systemów, technologii, norm itp. spoczywa na wykonawcy, który jest zobowiązany załączyć do oferty dokument, w którego treści wykaże równoważność poprzez podanie nazwy, producenta, typu lub modelu oferowanego wyrobu oraz opis jego właściwości technicznych, funkcjonalnych, jakościowych, użytkowych, architektonicznych, estetycznych, kolorystycznych itp. Ponadto wykonawca zobowiązany jest do załączenia do oferty stosownych opisów technicznych i funkcjonalnych lub technologicznych (np. kart produktowych, kart charakterystyki, kart materiałowych, prospektów, katalogów, folderów, oświadczenia producenta lub jego autoryzowanego przedstawiciela albo innych dokumentów lub oświadczeń) pozwalających na ocenę zgodności oferowanego przedmiotu z swz.
Kryteriami stosowanymi w celu oceny równoważności oferowanych materiałów, systemów i technologii itp. jest odpowiednio spełnienie wszystkich obowiązujących norm lub posiadanie parametrów technicznych, użytkowych, eksploatacyjnych, estetycznych nie gorszych od wskazanych w dokumentacji zamówienia. W przypadku zaoferowania równoważnych materiałów, systemów i technologii itp. wykonawca przed ich zastosowaniem (ich wbudowaniem) winien przedstawić stosowne dokumenty potwierdzające ich równoważność i uzyskać akceptację Zamawiającego.
6. Zamawiający stosownie do dyspozycji wynikającej z art. 95 ustawy określa, że nie wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę (jak i dalszych podwykonawców) na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2019 r. poz. 1040, 1043 i 1495).
7. Oznaczenie wg CPV:
42416100-6 – windy,
45313100-5 – instalowanie wind,
45311200-2 – roboty w zakresie instalacji elektrycznej.
8. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej w godzinach od 9:00 do 15:00, z zachowaniem reżimu sanitarnego, po uprzednim umówieniu się telefonicznie: 12 63 03 435. Zamawiający informuje, że odbycie wizji lokalnej nie jest obowiązkowe i za brak odbycia wizji lokalnej nie przewiduje odrzucenia ofert. Termin wizji lokalnej nie będzie możliwy do ustalenia na 2 dni robocze przed upływem terminu otwarcia ofert
9. Zamawiający informuje, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę: 300 000,00 zł brutto
4.5.3.) Główny kod CPV: 45313100-5 - Instalowanie wind
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
42416100-6 - Windy
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 311682 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 311682 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 311682 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WIPRO SERWIS s.c. Janusz, Krzysztof Kasperowscy
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6831855049
7.3.3) Ulica: Kokotów 942
7.3.4) Miejscowość: Węgrzce Wielkie
7.3.5) Kod pocztowy: 32-002
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-10-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 253400 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 84 dni
| 2022-10-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |