Remont pomieszczeń biurowych nr 171-171F i ułożenie instalacji elektrycznej i teletechnicznej dla pomieszczeń nr 156-159 na I piętrze w budynku MEiN w Warszawie przy al. Szucha 25

Ministerstwo Edukacji Narodowej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00386338
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00386338/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-10-11 11:27
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2109ba3f-f200-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
7011010460
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty rozbiórkoweKładzenie parkietuRoboty w zakresie stolarki budowlanejTynkowanieKładzenie terakotyKładzenie glazuryRoboty malarskieInstalowanie drzwiRoboty renowacyjneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoInstalowanie stacji rozdzielczychInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychInstalowanie okablowania komputerowegoUsługi pomiaroweInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00386338 z dnia 2022-10-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont pomieszczeń biurowych nr 171-171F i ułożenie instalacji elektrycznej i teletechnicznej dla pomieszczeń nr 156-159 na I piętrze w budynku MEiN w Warszawie przy al. Szucha 25

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Ministerstwo Edukacji i Nauki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387796051

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wspólna 1/3

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-529

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mein.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia-mein.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont pomieszczeń biurowych nr 171-171F i ułożenie instalacji elektrycznej i teletechnicznej dla pomieszczeń nr 156-159 na I piętrze w budynku MEiN w Warszawie przy al. Szucha 25

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2109ba3f-f200-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00386338

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00073493/17/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Remont pomieszczeń nr 171-171F na I piętrze w budynku MEiN przy al. J. Ch. Szucha 25 w Warszawie

1.1.3 Remont pomieszczeń nr 156-159 na I piętrze w budynku MEiN przy al. J. Ch. Szucha 25 w Warszawie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00223232/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BDG-WZP.261.12.2022.KK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: remont pomieszczeń biurowych nr 171-171F i ułożenie instalacji elektrycznej i teletechnicznej dla pomieszczeń nr 156-159 na I piętrze w budynku Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie przy al. Szucha 25, zgodnie z dokumentacją projektową, wskazaną w ustępie 2 poniżej.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załącznikach do SWZ, które dostępne są na stronie internetowej prowadzonego postępowania:
1) Załącznik nr 1 – projekt budowlano-wykonawczy wielobranżowy - pomieszczenia
171 – 171F,
2) Załącznik nr 2 – projekt budowlano-wykonawczy, instalacje elektryczne – pomieszczenia 156 – 159,
3) Załącznik nr 3a – specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (branża ogólnobudowlana),
4) Załącznik nr 3b – specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (branża elektryczna),
5) Załącznik nr 3c – specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (branża sanitarna),
6) Załącznik nr 4a – przedmiar robót (branża ogólnobudowlana), remont pomieszczeń
171 – 171F
7) Załącznik nr 4b – przedmiar robót (branża elektryczna), remont pomieszczeń 171 – 171F
8) Załącznik nr 4c – przedmiar robót (branża sanitarna), remont pomieszczeń 171 – 171F
9) Załącznik nr 5 – decyzja Konserwatora Zabytków nr WZW.5142.591.2021.AKO,
10) Załącznik nr 6 – decyzja Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy nr 481/ŚRD/2014.
UWAGA: przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót, zgodnie z dokumentacją projektową, z uwzględnieniem dostaw i montażu wszystkich niezbędnych materiałów budowlanych i wyposażenia.
Przedmiary są dokumentami pomocniczymi, które mogą służyć jedynie do oszacowania zadania (rozliczenie ilościowo-kosztorysowe kosztorysem powykonawczym). Dla wyceny oferty należy zapoznać się szczegółowo z Projektami Budowlanymi oraz STWiOR.
W cenie oferty należy uwzględnić wszystkie nakłady na wykonanie przedmiotowych robót budowlanych zgodnie z Projektami Budowlanymi oraz STWiOR, z uwzględnieniem lokalnych warunków wykonywania robót.
3. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych Postanowieniach Umowy (dalej „PPU”), stanowiących Załącznik nr 7 do SWZ.
4. Roboty budowlane oraz wszystkie prace związane z wykonywanymi robotami winny być realizowane zgodnie z wytycznymi odnoszącymi się do przepisów obowiązującego prawa, obowiązujących norm, warunków technicznych, zasad wiedzy technicznej, przepisów bhp, ppoż., zawartych w ww. opracowaniach Zamawiającego.
5. Przedmiot Umowy obejmuje również udzielenie 36 miesięcznej gwarancji na wykonane roboty budowlane, na zasadach określonych w Projektowanych Postanowieniach Umowy (PPU). Wykonawca odpowiada z tytułu rękojmi przez okres równy okresowi gwarancji.
6. Budynek Ministerstwa Edukacji Narodowej przy al. J. Ch. Szucha 25 w Warszawie jest wpisany do rejestru zabytków pod numerem A-816, w związku z tym Wykonawca zobowiązany jest podjąć wszelkie konieczne działania dla zapewnienia zabezpieczenia budynku przed uszkodzeniem lub zniszczeniem. Roboty będą prowadzone w czynnym obiekcie, wobec tego Wykonawca musi uwzględnić wynikające stąd ograniczenia i konieczność wykonania dodatkowych zabezpieczeń.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45432113-9 - Kładzenie parkietu

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45410000-4 - Tynkowanie

45431100-8 - Kładzenie terakoty

45431200-9 - Kładzenie glazury

45442100-8 - Roboty malarskie

45421131-1 - Instalowanie drzwi

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

71355000-1 - Usługi pomiarowe

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wybrany Wykonawca nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy oraz odstąpił od podpisania umowy. Wykonawca w piśmie z dnia 30 września 2022 r. złożył oświadczenie woli, iż rezygnuje z realizacji ww. zamówienia publicznego. Uchylenie się Wykonawcy od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowi, zgodnie z przepisem art. 255 ust.7 ustawy, samoistną przesłankę do unieważnienia postępowania

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 590789,13 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 626735,97 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-10-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane