Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Łęknicy wraz z dojazdem i wyposażeniem
GMINA ŁĘKNICA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00015652
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00015652/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-01-08 14:55
- Lokalizacja
- Łęknica, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-923200c7-339c-11ef-acf6-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 9282076271
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00015652 z dnia 2025-01-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Łęknicy wraz z dojazdem i wyposażeniem
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŁĘKNICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770528
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Żurawska 1
1.5.2.) Miejscowość: Łęknica
1.5.3.) Kod pocztowy: 68-208
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 683624700
1.5.8.) Numer faksu: 683624701
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@umleknica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.umleknica.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/leknica1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Łęknicy wraz z dojazdem i wyposażeniem2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-923200c7-339c-11ef-acf6-4e696a6d8c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00015652
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00067112/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Łęknicy wraz z dojazdem i wyposażeniem
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00383739
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIZ.271.11.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 4067174,98 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje budowę punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Łęknicy wraz z dojazdem i wyposażeniem - w formule „zaprojektuj i wybuduj”, zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym (dalej PFU) stanowiącym załącznik nr 1 do Rozdziału 4 SWZ.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie oraz wykonanie prac budowalnych, instalacyjnych, montażowych Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz dostawę wyposażenia dla PSZOK.
3. Inwestycja będzie zlokalizowana na działkach 421/2, 421/1, 420/1, 416/3, 416/4, 510/2, 510/4 i 422/8, obręb 0001 Łęknica, miasto Łęknica, województwo lubuskie.
4. Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania PSZOK, uzyskania wszelkich niezbędnych zgód, wybudowania i wyposażenia punktu zgodnie z PFU stanowiącym załącznik nr 1 do Rozdziału 4, uwzględniając planowany cel i funkcję inwestycji, zgodnie z wymaganiami powszechnie obowiązującego prawa (także prawa miejscowego), norm i wiedzy technicznej oraz sztuki budowlanej, biorąc pod uwagę ewentualne niekorzystne warunki gruntowo-wodne i ewentualną konieczność wymiany gruntu lub inne stosowne rozwiązania techniczne.
5. Wykonawca zobowiązany będzie wyposażyć punkt we wszystkie niezbędne kontenery, pojemniki, narzędzia, oznakowanie poziome i pionowe oraz obiekty budowlane.
6. Łączna powierzchnia terenu przeznaczona do przekształcenia w związku z realizacją inwestycji (w granicach działki 421/2) wynosi 2 621,56m2. Dodatkowo poszerzenie istniejącej drogi dojazdowej oraz dobudowa fragmentu drogi od części istniejącej do działki 421/2 to powierzchnia ok 418m2.
7. Dla odprowadzenia ścieków bytowych do miejskiej kanalizacji sanitarnej należy wykonać instalację kanalizacji sanitarnej i podłączenie do sieci.
8. Należy wykonać nowe przyłącze elektroenergetyczne uwzględniające zapotrzebowanie mocy wszystkich planowanych obiektów.
9. Na terenie punktu wykonać należy oświetlenie obiektowe pozwalające na korzystanie z niego także po zmroku.
10. W ramach budowy PSZOK należy zamontować instalację monitoringu obejmującą cały teren PSZOK oraz drogę dojazdową.
11. Wody opadowe z placów, po oczyszczeniu na separatorze substancji ropopochodnych, będą odprowadzane do kanalizacji deszczowej w ul. Wiejskiej.
12. Zamówienie obejmuje ogrodzenie całego terenu, łącznie z drogą dojazdową.
13. Wykonawca zobowiązany jest uzyskać w imieniu Zamawiającego wszystkie wymagane - zgodnie z obowiązującym prawem do wybudowania, wyposażenia i uruchomienia przedmiotowego PSZOK – decyzje, pozwolenia, zezwolenia, warunki techniczne i realizacyjne, porozumienia oraz wypełnić inne niewymienione formalności mając na uwadze zamierzony cel i funkcje planowanego przedsięwzięcia.
14. Przedsięwzięcie składać się będzie z następujących elementów:
1) budynek biurowo- socjalny z pomieszczeniem warsztatu;
2) zadaszona wiata na odpady;
3) zadaszona wiata na mycie kontenerów i pojazdów;
4) waga samochodowa;
5) powierzchnie utwardzone:
a) nawierzchnie z podbudową pod ruch ciężki: place manewrowe i magazynowe, drogi, miejsca postojowe i rozładunkowe;
b) droga dojazdowa oraz lokalne poszerzenie istniejącej drogi;
c) nawierzchnie pod ruch pieszy: chodniki, dojścia;
6) infrastruktura towarzysząca i niezbędne instalacje:
a) instalacja wodociągowa wraz z niezbędnymi instalacjami i urządzeniami, w tym niezbędna infrastruktura ppoż.;
b) instalacja elektryczna wraz z niezbędnymi instalacjami i urządzeniami, w tym system oświetlenia placu, zasilenie i oświetlenie obiektów PSZOK, system monitoringu przemysłowego (podłączenie instalacji do sieci zgodnie z warunkami przyłączeniowymi);
c) niezbędne instalacje i urządzenia kanalizacyjne;
d) kontenery i pojemniki do zbierania i magazynowania poszczególnych rodzajów odpadów, odpowiednio oznaczone i opisane – szczegółowe zestawienie w PFU;
e) ogrodzenie z dwoma bramami, furtką i dwoma szlabanami;
f) niezbędne oznakowanie, w tym tabliczki informacyjne pojemników, kontenerów i magazynów, oznakowanie pionowe i poziome dróg, placów.
15. Uszczegółowienie ww. zakresu, rozwiązania techniczne i organizacyjne stanowiące odzwierciedlenie oczekiwań Zamawiającego w zakresie przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do Rozdziału 4 – PFU.
16. Na powyższy zakres robót Wykonawca opracuje pełnobranżową dokumentację projektowo-kosztorysową i uzyska wymagane prawem opinie, uzgodnienia i decyzje.
17. Zakres prac projektowych obejmuje w szczególności:
a) opracowanie map do celów projektowych,
b) rozpoznanie gruntu (wykonanie badań geotechnicznych, odwierty głębokości nie mniejszej niż 2,0m, nie rzadziej niż co 200m),
c) wykonanie projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno-budowlanego, projektu technicznego oraz projektu wykonawczego obejmujących wszystkie branże,
d) opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BiOZ),
e) opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych,
f) opracowanie dokumentacji kosztowej – przedmiar robót, kosztorys inwestorski,
g) opracowanie, uzgodnienie i zatwierdzenie projektu organizacji ruchu na czas wykonywania robót oraz projektu docelowej organizacji ruchu, wraz z ich wprowadzeniem,
h) uzgodnienie i uzyskanie opinii właścicieli i zarządców sieci uzbrojenia terenu zlokalizowanych w obrębie pasa drogowego,
i) uzyskanie opinii ZUDP w zakresie projektowanych sieci i instalacji,
j) opracowanie raportu oddziaływania na środowisko (jeśli będzie wymagany) i uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji,
k) uzgodnienie projektu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków (w razie potrzeb),
l) uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia wodno-prawnego w razie potrzeby,
m) uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na budowę lub skuteczne zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych,
18. Wykonawca wykona przedmiot umowy na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i uzgodnionej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej oraz uzyskanego przez Wykonawcę odpowiedniego dokumentu/dokumentów formalno-prawnego uprawniającego do wykonania robót budowlanych zgodnie z wykonaną dokumentacją.
19. Wykonawca uzyska w imieniu Zamawiającego wszelkie opinie, uzgodnienia, zgody, pozwolenia i decyzje niezbędne do uzyskania dokumentów, o których mowa w pkt. 18. oraz do wykonania robót budowlanych, w szczególności:
a) decyzja o pozwoleniu na budowę;
b) alternatywnie do lit. a skuteczne zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych;
c) w razie potrzeby decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji;
d) w razie potrzeby pozwolenie wodno-prawne.
20. W celu uzyskania dokumentów, o których mowa w pkt. 19., Wykonawca opracuje wszelkie niezbędne dokumenty, w szczególności operaty, karty, raporty i inne niezbędne opracowania, w tym dokumentacje i dokumenty techniczne.
21. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki jego realizacji określono w Rozdziale 4 oraz w projekcie umowy, stanowiącym Rozdział 5 specyfikacji warunków zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45222110-3 - Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4742663,52 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7257000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4742663,52 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AMS-BUD Michał Sobierajski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 080438292
7.3.3) Ulica: ul. Zamkowa
7.3.4) Miejscowość: Zielona Góra
7.3.5) Kod pocztowy: 65-086
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4742663,52 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2025-01-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |