Remont czterech sanitariatów w budynku Szkoły Podstawowej nr 41 przy ul. Drewnianej 8 w Warszawie (znak sprawy UD-IX-ZP-21-2022)
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00386725
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00386725/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-10-11 12:47
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-273fe86e-21ff-11ed-b8b2-9a321cc30829
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00386725 z dnia 2022-10-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont czterech sanitariatów w budynku Szkoły Podstawowej nr 41 przy ul. Drewnianej 8 w Warszawie (znak sprawy UD-IX-ZP-21-2022)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście
1.3.) Oddział zamawiającego: DZIELNICA ŚRÓDMIEŚCIE MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525966300108
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Nowogrodzka 43
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-691
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: srodmiescie.wzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: srodmiescie.um.warszawa.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont czterech sanitariatów w budynku Szkoły Podstawowej nr 41 przy ul. Drewnianej 8 w Warszawie (znak sprawy UD-IX-ZP-21-2022)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-273fe86e-21ff-11ed-b8b2-9a321cc30829
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00386725
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00340976/19/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 Remont czterech sanitariatów w budynku Szkoły Podstawowej nr 41 przy ul. Drewnianej 8 w Warszawie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00324011/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie negocjacji bez ogłoszenia na podstawie: art. 301 ust. 1 pkt 4 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie faktyczne i prawne zawarte w Krótkim opisie przedmiotu zamówienia.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UD-IX-ZP-21-2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 429514,97 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu czterech sanitariatów (pion toalet męskich od parteru do 3 piętra) w Szkole Podstawowej nr 41 przy ul. Drewnianej 8 w Warszawie w oparciu o dokumentację określoną w §1 ust. 2 Projektu Umowy stanowiącego załącznik do SWZ.
Uzasadnienie prawne:
Zamówienie w trybie negocjacji bez ogłoszenia na podstawie art. 301 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.)Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, jeżeli w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia na roboty budowlane, zamawiający odstąpił od umowy w sprawie zamówienia publicznego z przyczyn leżących po stronie wykonawcy i udzielenie zamówienia jest niezbędne do zakończenia robót budowlanych stanowiących przedmiot wcześniejszego zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 11 sierpnia 2022 r. Zamawiający, w oparciu o art. 635 k.c. oraz § 13 ust. 1 pkt 3 i 4 umowy nr ŚRÓ/WID/B/V/1/27/2/2022/118/2003 zawartej w dniu 23 marca 2022 r., a dotyczącej remontu sanitariatów - 1 etap w budynku Szkoły Podstawowej nr 41 przy ul. Drewnianej 8 w Warszawie odstąpił od ww. umowy. Zgodnie z postanowieniami powołanej umowy Pan Marek Pszczoła, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą POSEJDON INSTALATORSTWO SANITARNO-GAZOWE Marek Pszczoła był zobowiązany do remontu sanitariatów - 1 etap w budynku Szkoły Podstawowej nr 41 przy ul. Drewnianej 8 w Warszawie zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym stanowiącym załącznik do umowy. Z uwagi na to, że Wykonawca przerwał roboty budowlane i pomimo wezwania ich nie wznowił złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy stało się konieczne. Cztery sanitariaty uczniowskie są obecnie wyłączone z użytkowania. Liczb pozostałych jest zbyt mała aby placówka mogła normalnie funkcjonować. Z uwagi na fakt, że 1 września 2022 r. rozpoczyna się rok szkolny należy podjąć działania umożliwiające skrócenie okresu opisanej powyżej niedogodności.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 418600 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 605283 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 418600 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: JAN GÓRNY przedsiębiorstwo budowlane
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1130016282
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-09-19
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 418600 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni
| 2022-10-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |