„Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu gminy Czermin w 2024 roku”

GMINA CZERMIN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00015710
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00015710/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-08 15:03
Lokalizacja
Czermin, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2cfcb979-9811-11ee-9ee7-e2087ac16d09
Identyfikator
6080036806
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadami

Wykonawcy

1 przyznane

"ZGO-NOVA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄJarocin, PL · lot 0
674 418,15 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00015710 z dnia 2025-01-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu gminy Czermin w 2024 roku”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZERMIN

1.3.) Oddział zamawiającego: Referat Rolnictwa, Budownictwa i Ochrony Środowiska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854903

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 47

1.5.2.) Miejscowość: Czermin

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-304

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 627416031

1.5.8.) Numer faksu: 627417325

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugczermin@czermin.wlkp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://czermin.wlkp.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/862054

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu gminy Czermin w 2024 roku”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2cfcb979-9811-11ee-9ee7-e2087ac16d09

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00015710

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00038850/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Czermin w 2024 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00544297

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RB.271.11.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest:
„Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Czermin w 2024 roku”
Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
a) Odbiór zmieszanych odpadów komunalnych od wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych
i niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne z terenu gminy Czermin.
b) Odbiór selektywnie zbieranych odpadów komunalnych (tworzywa sztuczne i drobne metale, szkło białe, szkło kolorowe, papier i tektura, odpady biodegradowalne, baterie, leki popiół) od wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne
z terenu gminy Czermin oraz odpadów znajdujących się na terenach użyteczności publicznej.
c) Odbiór i transport odpadów przyjmowanych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów, po jego uruchomieniu będzie do odbioru w kontenerach KP10, KP14 odpady selektywnie zbierane. Przewidywana ilość odebranych kontenerów od dnia uruchomienia PSZOK-u do końca roku wynosi: ok. 96 kontenerów tj. ok. 93,71 Mg, PSZOK zlokalizowany będzie pod adresem: Czermin 1B, 63-304 Czermin.
d) Wykonawca zobowiązany jest do transportu wszystkich odebranych zmieszanych odpadów komunalnych i selektywnie zbieranych do Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych
w Jarocinie zlokalizowanej w Witaszyczkach ul. Mariusza Małynicza 1 63-200 Jarocin.
e) Wykonywanie innych obowiązków wynikających z przepisów prawa w szczególności
przepisów: ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U. z 2023 r. poz.1469 ze zm. ), ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.), ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 2556 z zm.), Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013r. poz. 122), Uchwała Nr XX/99/20 Rady Gminy Czermin z dnia 28 maja 2020 w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Czermin wraz ze zmianami.
f) Wykonywanie zamówienia w sposób, który uniemożliwi mieszanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości.
g) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki nr 7 do SWZ.
Przez nieruchomość niezamieszkałą należy rozumieć – nieruchomość, na której nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne np. zakłady pracy, działalność gospodarcza prowadzona na posesji, obiekty handlowe i usługowe, domki letniskowe, ogrody działkowe, szkoły, urzędy, obiekty użyteczności publicznej, cmentarze, ulice, place zabaw, tereny zieleni i parki.

3.1.1. Przewidywalna liczba nieruchomości zamieszkałych, od których będzie trzeba odebrać odpady na podstawie złożonych deklaracji na terenie gminy Czermin to ok. 1.204 (stan na dzień 20.11.2023 r.- dane z systemu GOK+). Zamawiający nie dysponuje odrębnym wykazem z liczbą osób faktycznie zamieszkujących. Przewidywalna liczba nieruchomości niezamieszkałych, od których będzie trzeba odebrać odpady na podstawie złożonych deklaracji na terenie gminy Czermin to ok. 78 (stan na dzień 20.11.2023 r.- dane z systemu GOK+). Zamawiający nie dysponuje odrębnym wykazem z liczbą osób faktycznie zamieszkujących.(załącznik nr 8, 10 i 11).
3.1.2. Przewidywalna ilość wytworzonych odpadów komunalnych zmieszanych z terenu gminy Czermin, którą trzeba będzie odebrać od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych wynosi 380,00 Mg/12 m-cy
3.1.3. Przewidywalna ilość wytworzonego popiołu z terenu gminy Czermin, którą trzeba będzie odebrać od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych wynosi 340,00 Mg/12 m-cy
3.1.4. Przewidywalna ilość wytworzonych odpadów komunalnych zbieranych selektywnie (opakowania z papieru i tektury, tworzywa sztuczne i drobne metale, szkło białe, szkło kolorowe, odpady ulegające biodegradacji, leki, baterie) z terenu gminy Czermin, którą trzeba będzie odebrać od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych wynosi 365,25 Mg /12 m-cy.
3.1.5. Ustalone ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego uwzględniając ilość odpadów wytworzonych przez właścicieli nieruchomości. Podane ilości należy traktować jako orientacyjne.
3.1.6. Powierzchnia gminy Czermin wynosi: 97,8 ha.
3.1.7. Zamawiający nie wymaga, aby Wykonawcy dokonali wizji lokalnej.
3.2. Wymóg zatrudnienia na podstawie umów o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia:
Zamawiający przy usłudze związanej z przedmiotem zamówienia określa wymóg zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę minimum 10 pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Wykonawca przedstawia Zamawiającemu najpóźniej w dniu podpisania umowy wykaz osób zatrudnionych przy realizacji zamówienia na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem czynności jakie będą oni wykonywać. Wykonawca zobowiązuje się, że w/w pracownicy będą
w okresie realizacji umowy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy
z dnia 26 czerwca 1974r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1465). Wykonawca do realizacji zamówienia powinien zatrudnić osoby, których dane osobowe ma prawo przetwarzać na podstawie odrębnych przepisów oraz które wyrażą zgodę na dostęp przez Zamawiającego do ich danych osobowych. Osoby, które takiej zgody nie wyrażą nie mogą brać udziału w realizacji zamówienia.
Ponadto Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli Wykonawcy w zakresie utrzymania wymaganego zatrudnienia w okresie realizacji zamówienia. Wykonawca będzie wówczas zobowiązany udostępnić kopie umów o pracę wskazanych pracowników.

3.3. Nazwa i kod CPV – Wspólnego Słownika Zamówień:
90500000-2 – Usługi związane z odpadami.
3.3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych
Zamawiający nie dokonał podziału na części z następujących względów:
− brak możliwości zagwarantowania odpowiedzialności za uzyskanie wskaźników selektywnej zbiórki odpadów od kilku Wykonawców realizujących zadania w zakresie systemu odpadów na terenie gminy, − podwyższone koszty realizacji usługi (wielu Wykonawców ujęłoby w cenie te same koszty pośrednie np. utrzymanie systemu sprawozdawczości, ubezpieczenie, zarządzanie flotą),
− realizacja zamówienia przez kilku wykonawców na terenie gminy spowodowałoby wystąpienie różnych stawek za odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców zamieszkujących poszczególne miejscowości wchodzące w skład gminy, a w konsekwencji protesty wśród mieszkańców,
− ze względów organizacyjnych jak i ekonomicznych podział przedmiotowego zamówienia jest niezasadny, gdyż stanowi jednolitą usługę, a potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu.
3.5. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
3.6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
3.7. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt. 2 ani nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie Wykonawcom, o których mowa w art. 94.
3.8.Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 i 8.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 674418,15 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 674418,15 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 674418,15 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZGO -NOVA Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6172186465

7.3.3) Ulica: im. Mariusza Małynicza

7.3.4) Miejscowość: Witaszyczki

7.3.5) Kod pocztowy: 63-200

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-12-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 674418,15 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2024-01-01 do 2024-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-01-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi