"Przebudowa drogi gminnej ul. Asama w miejscowości Legnickie Pole w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych"

GMINA LEGNICKIE POLE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00388807
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00388807/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-10-12 12:20
Lokalizacja
Legnickie Pole, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5e436e1e-3d87-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
6911276075
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty w zakresie budowy autostrad, drógRoboty drogowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00388807 z dnia 2022-10-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Przebudowa drogi gminnej ul. Asama w miejscowości Legnickie Pole w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LEGNICKIE POLE

1.3.) Oddział zamawiającego: GMINA LEGNICKIE POLE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647481

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kiliana Ignacego Dientzenhofera, 1

1.5.2.) Miejscowość: Legnickie Pole

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-241

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@legnickiepole.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.legnickiepole.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.legnickiepole.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Przebudowa drogi gminnej ul. Asama w miejscowości Legnickie Pole w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5e436e1e-3d87-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00388807

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00364006/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ROG.271.18.2022.R.TP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa drogi gminnej w Legnickim Polu – ulicy Asama w ramach poprawy bezpieczeństw ruchu drogowego na przejściach dla pieszych. Długość inwestycji wynosi – 224,50 mb. Inwestycja zlokalizowana jest w miejscowości Legnickie Pole, gmina Legnickie Pole, powiat legnicki, województwo dolnośląskie. Realizacja inwestycji obejmuje działki pasa drogowego. Oznaczenie działek według katastru – 373, 26/1, 27/1, 28/7, 29/4, 30/3, obręb Legnickie Pole, gmina Legnickie Pole, powiat legnicki, województwo dolnośląskie.
5. Przed przystąpieniem do robót zasadniczych należy przeprowadzić pomiar geodezyjny. Celem realizacji inwestycji konieczna jest rozbiórka istniejących nawierzchni kolidujących z planowaną inwestycją (włączenie w ulicę Matejki). W cenie robót należy również ująć obsługę geodezyjną i opracowanie dokumentacji powykonawczej. Koszt składowania (utylizacji) materiałów rozbiórkowych jest po stronie Wykonawcy robót.
6. Celem uzyskania wymaganej niwelety zaprojektowano korytowanie o głębokości wynikającej z profilu. Grunt pozostały z korytowania należy załadować i wywieźć na składowisko. W cenie robót związanych z wywozem należy ująć koszty gospodarowania odpadami (po stronie Wykonawcy robót). Przed wykonaniem podbudowy należy ułożyć warstwę stabilizacji cementem gr 15cm, wytrzymałości 2,5MPa. Zaprojektowano podbudowę z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie frakcji 0/31,5mm grubości 20 cm pod projektowaną jezdnią i zjazdami oraz 15 cm pod chodnikiem.
7. Nawierzchnię jezdni projektuje się jako bitumiczną. Warstwę wiążącą projektuje się o grubości7cm po zagęszczeniu (AC16W D 50/70), na niej po oczyszczeniu i skropieniu przewidziano ułożenie warstwy ścieralnej AC11S D 50/70 o grubości 4 cm po zagęszczeniu. Nawierzchnię chodników i zjazdów projektuje się z betonowej kostki brukowej (koloru szarego chodniki, koloru grafitowego zjazdy) gr.8 cm na podsypce cementowo-piaskowej c:p1:4 grubości 5 cm po zagęszczeniu. Spoiny wypełnione piaskiem.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne: została złożona 1 oferta. Jej wartość to 1 041 628,15 zł brutto. Cena tej oferty znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto – 200 000,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny podanej w ofercie.
Uzasadnienie prawne: zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2022-10-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane