Nabycie dokumentacji projektowej dla budynku przy ul. Kopernika 15A w Krakowie wraz z prawami autorskimi do tej dokumentacji.
Małopolski Instytut Kultury w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00015996
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00015996/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-01-08 18:15
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9926bca6-7280-4d53-9ff6-df547a273ecf
- Identyfikator
- 6750004488
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00015996 z dnia 2025-01-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Nabycie dokumentacji projektowej dla budynku przy ul. Kopernika 15A w Krakowie wraz z prawami autorskimi do tej dokumentacji.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Małopolski Instytut Kultury w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000278267
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 28 Lipca 1943 nr 17C
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 30-233
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: instytut@mik.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mik.krakow.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Nabycie dokumentacji projektowej dla budynku przy ul. Kopernika 15A w Krakowie wraz z prawami autorskimi do tej dokumentacji.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9926bca6-7280-4d53-9ff6-df547a273ecf
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00015996
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00665232/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Nabycie autorskich praw majątkowych do dokumentacji projektowej (w powiązaniu z zakupem zabudowanej nieruchomości; dz. nr 12/43 poł. w Krakowie, jedn. ewid. Śródmieście, obr. nr 52, ul. Kopernika 15A)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie prawne:
art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit b) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r., poz.1320)
Uzasadnienie faktyczne: Z uwagi na fakt istnienia tylko jednego Wykonawcy ARMK Spółka z o.o. w Krakowie , który może wykonać zamówienie na dostawę już opracowanej dokumentacji projektowej (obejmująca architekturę-inwentaryzację, ekspertyzę konstrukcyjną, ekspertyzę kominiarską, ekspertyzę przeciwpożarową oraz projekt budowlany), na postawie, której została wydana decyzja PMK o nr 406/6740.2/2023 z 9.08.2024 r. o zatwierdzeniu projektu zagospodarowania terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę, z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów, tj. ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych wypełniona została przesłanka art. 214 ust. 1 pkt 1 pkt 1) lit. b) ustawy Pzp.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZOA-VI-1-261-1/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 180000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest nabycie istniejącej dokumentacji projektowej dla budynku przy ul. Kopernika 15A w Krakowie (obejmującej: architekturę-inwentaryzację, ekspertyzę konstrukcyjną, ekspertyzę kominiarską, ekspertyzę przeciwpożarową oraz projekt budowlany) wraz z prawami autorskimi do tej dokumentacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Agencja Rozwoju Miasta Krakowa Spółka z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: :6751698978
7.3.3) Ulica: ul.Kopernika 19
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-501
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 221400,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-12-31SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Umowa została zawarta w formie aktu notarialnego.| 2025-01-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |