Modernizacja łazienek w Szkole Podstawowej w Cierpicach poprzez dostosowanie do wymogów sanitarnych w celu przeciwdziałania COVID -19

Gmina Wielka Nieszawka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00391999
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00391999/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-10-13 15:43
Lokalizacja
Wielka Nieszawka, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d0605182-29eb-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
8792593680
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00391999 z dnia 2022-10-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja łazienek w Szkole Podstawowej w Cierpicach poprzez dostosowanie do wymogów sanitarnych w celu przeciwdziałania COVID -19

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wielka Nieszawka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118750

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Toruńska 12

1.5.2.) Miejscowość: Wielka Nieszawka

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-165

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wielkanieszawka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wielkanieszawka.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://www.bip.wielkanieszawka.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja łazienek w Szkole Podstawowej w Cierpicach poprzez dostosowanie do wymogów sanitarnych w celu przeciwdziałania COVID -19

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d0605182-29eb-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00391999

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00026489/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.26 Modernizacja łazienek w Szkole Podstawowej w Cierpicach poprzez dostosowanie do wymogów sanitarnych w celu przeciwdziałania COVID-19

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00329694/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIT.271.29.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Część I: Modernizacja łazienki dla dziewczynek
1) Przedmiot zamówienia dla części I obejmuje w szczególności:
a. Wykonanie sufitów podwieszanych wraz z nowym oświetleniem typu LED zapalanym na czujkę ruchu;
b. Demontaż drzwi wejściowych oraz drzwi do kantorka;
c. Obsadzeniu nowych kratek wentylacyjnych w ścianach;
d. Montaż trzech kabin systemowych do WC z płyt HPL;
e. Montaż nowych drzwi wejściowych do łazienki i do kantorka – drzwi wzmocnione w kolorze białym z klamkami oraz zamkami;
f. Montaż trzech ustępów z płuczkami typu kompakt wraz z modernizacją istniejącej instalacji wod-kan;
g. Montaż 4 umywalek porcelanowych wraz z bateriami na fotokomórkę oraz modernizacją istniejącej instalacji wod-kan;
h. Montaż grzejnika drabinkowego 180 cm H z podejściem i termostatem;
i. Montaż płytek o minimalnych wymiarach 60x60 cm na podłodze łazienki i kantorka
j. Montaż płytek o minimalnych wymiarach 30x60cm naścianach na wysokości wymaganej przepisami prawa; - preferowany kolor szary, biały bądź w odcieniach beżu;
k. Montaż tablicy elektrycznejwraz z wymianą istniejących punktów elektrycznych;
l. Montażu lustra nad umywalkamina całej ich szerokości;
m. Dostawa i montażu 2 bezdotykowych automatycznych podajników mydła w płynie;
n. Dostawa i montaż elektrycznej suszarki do rąk - chromowane;
o. Dostawa i montaż 3 podajników na papier toaletowy - chromowane;
p. Dostawę 3 szczotek do wc;
q. Wywiezienie i utylizacjęzdemontowanych elementów, gruzu budowalnego oraz kartonów po nowo zamontowanych urządzeniach;
r. Uporządkowanie placu budowy;
4. Roboty należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną.
5. Wykonawca powinien obejrzeć miejsce robót w celu zgromadzenia wszelkich informacji, które mogą być potrzebne do prawidłowego przygotowania oferty.
6. Wszystkie materiały użyte do modernizacji muszą spełniać parametry dla budynków szkolnych/obiektówużyteczności publicznej.
7. Minimalne wymagania co do płytek: Płytki powinny być rektyfikowane, posiadać najlepszą klasę ścieralności oraz antypoślizgowości.
8. Minimalne wymagania co do umywalek i ustępów: Umywalka ceramiczna koloru białego wolnostojąca z postumentem albo ozdobnym syfonem oraz z bateriami chromowanymi z termostatem. Ustęp kompaktowy biały, bez kołnierzowy z powłoką ochronną z deską wolno opadającą.
9. Przed wbudowaniem Wykonawca jest zobowiązany przedstawić Zamawiającemu materiały do akceptacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 107748,35 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Cześć II: Modernizacja łazienki dla chłopców
1) Przedmiot zamówienia dla części II obejmuje w szczególności:
a. Wykonanie sufitów podwieszanych wraz z nowym oświetleniem typu LED zapalanym na czujkę ruchu;
b. Demontaż drzwi wejściowych;
c. Obsadzenie nowych kratek wentylacyjnych w ścianach;
d. Montaż trzech kabin systemowych do WC z płyt HPL;
e. Montaż nowych drzwi wejściowych do łazienki– drzwi wzmocnione w kolorze białym z klamkami oraz zamkiem;
f. Montaż trzech ustępów z płuczkami typu kompakt wraz z modernizacją istniejącej instalacji wod-kan;
g. Montaż 2 pisuarów pojedynczych z płuczką samoczynną;
h. Montaż 4 umywalek porcelanowych wraz z bateriami na fotokomórkę oraz modernizacją istniejącej instalacji wod-kan;
i. Montaż grzejnika drabinkowego 180 cm H z podejściem i termostatem;
j. Montaż płytek o minimalnych wymiarach 60x60 cm na podłodze łazienki,
k. Montaż płytek o minimalnych wymiarach 30x60cm na ścianach na wysokości wymaganej przepisami prawa; - preferowany kolor szary, biały bądź w odcieniach beżu
l. Montaż tablicy elektrycznej wraz z wymianą istniejących punktów elektrycznych;
m. Montaż lustra nad umywalkami na całej ich szerokości;
n. Dostawa i montaż 2 bezdotykowych automatycznych podajników mydła w płynie;
o. Dostawa i montaż elektrycznej suszarki do rąk - chromowane;
p. Dostawa i montaż 3 podajników na papier toaletowy - chromowane;
q. Dostawę 3 szczotek do wc;
r. Wywiezienie i utylizację zdemontowanych elementów, gruzu budowalnego oraz kartonów po nowo zamontowanych urządzeniach;
s. Uporządkowanie placu budowy;
4. Roboty należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną.
5. Wykonawca powinien obejrzeć miejsce robót w celu zgromadzenia wszelkich informacji, które mogą być potrzebne do prawidłowego przygotowania oferty.
6. Wszystkie materiały użyte do modernizacji muszą spełniać parametry dla budynków szkolnych/obiektówużyteczności publicznej.
7. Minimalne wymagania co do płytek: Płytki powinny być rektyfikowane, posiadać najlepszą klasę ścieralności oraz antypoślizgowości.
8. Minimalne wymagania co do umywalek i ustępów: Umywalka ceramiczna koloru białego wolnostojąca z postumentem albo ozdobnym syfonem oraz z bateriami chromowanymi z termostatem. Ustęp kompaktowy biały, bez kołnierzowy z powłoką ochronną z deską wolno opadającą.
9. Przed wbudowaniem Wykonawca jest zobowiązany przedstawić Zamawiającemu materiały do akceptacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 107962,67 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3. Część III: Modernizacja łazienki dla personelu
1) Przedmiot zamówienia dla części III obejmuje w szczególności:
a. Wykonanie sufitów podwieszanych wraz z nowym oświetleniem typu LED zapalanym na czujkę ruchu;
b. Demontaż drzwi wejściowych;
c. Obsadzenie nowych kratek wentylacyjnych w ścianach;
d. Montaż nowych drzwi wejściowych do łazienki– drzwi wzmocnione w kolorze białym z klamkami oraz zamkiem;
e. Montaż ustępu z płuczką typu kompakt wraz z modernizacją istniejącej instalacji wod-kan;
f. Montaż umywalki porcelanowej wraz z baterią na fotokomórkę oraz modernizacją istniejącej instalacji wod-kan;
g. Montaż grzejnika drabinkowego 180 cm H z podejściem i termostatem;
h. Montaż płytek o minimalnych wymiarach 60x60 cm na podłodze łazienki,
i. Montaż płytek o minimalnych wymiarach 30x60cm na ścianach na wysokości wymaganej przepisami prawa; - preferowany kolor szary, biały bądź w odcieniach beżu
j. Montaż tablicy elektrycznej wraz z wymianą istniejących punktów elektrycznych;
k. Montaż lustra nad umywalką na całej szerokości;
l. Dostawa i montaż bezdotykowego automatycznego podajnika mydła w płynie;
m. Dostawa i montaż elektrycznej suszarki do rąk - chromowane;
n. Dostawa i montaż podajnika na papier toaletowy - chromowane;
o. Dostawę szczotkidowc;
p. Wywiezienie i utylizację zdemontowanych elementów, gruzu budowalnego oraz kartonów po nowo zamontowanych urządzeniach;
q. Uporządkowanie placu budowy;
4. Roboty należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną.
5. Wykonawca powinien obejrzeć miejsce robót w celu zgromadzenia wszelkich informacji, które mogą być potrzebne do prawidłowego przygotowania oferty.
6. Wszystkie materiały użyte do modernizacji muszą spełniać parametry dla budynków szkolnych/obiektówużyteczności publicznej.
7. Minimalne wymagania co do płytek: Płytki powinny być rektyfikowane, posiadać najlepszą klasę ścieralności oraz antypoślizgowości.
8. Minimalne wymagania co do umywalek i ustępów: Umywalka ceramiczna koloru białego wolnostojąca z postumentem albo ozdobnym syfonem oraz z bateriami chromowanymi z termostatem. Ustęp kompaktowy biały, bez kołnierzowy z powłoką ochronną z deską wolno opadającą.
9. Przed wbudowaniem Wykonawca jest zobowiązany przedstawić Zamawiającemu materiały do akceptacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 41624,92 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 6 ustawy Pzp, zamawiający informuje, że odrzuca ofertę firmy Kowalczuk Norbert, ul. Toruńska 80a, 87-165 Wielka Nieszawka.
Uzasadnienie: W rozdziale XVII ust. 7 SWZ zamawiający umieścił informacje o sposobie przekazywania oferty, tj. ofertę składa się w języku polskim pod rygorem nieważności w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem kwalifikowanym lub zaufanym albo podpisem osobistym.
Złożone przez wykonawcę dokumenty wraz z ofertą (formularzem ofertowym) nie zostały
podpisane żadnym z dopuszczonych przez SWZ podpisów (kwalifikowanym lub zaufanym osobistym albo podpisem osobistym), ani też plik zawierający skompresowane dokumenty nie został opatrzony podpisem kwalifikowanym lub podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.
W związku z powyższym oferta firmy Kowalczuk Norbert, ul. Toruńska 80a, 87-165 Wielka Nieszawka, złożona na wszystkie części zamówienia, nie została sporządzona w sposób zgodny z przepisami ustawy Pzp (art. 63 ust. 2), a także nie została przekazana w sposób zgodny z wymaganiami określonymi w SWZ przez Zamawiającego, dlatego jej ofertę należało odrzucić.

Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp, zamawiający informuje, że odrzuca ofertę firmy Oliko Sp. z o.o., ul. Juliana Tuwima 5, 86-032 Niemcz.
Uzasadnienie: Zgodnie z rozdziałem X. Wizja lokalna specyfikacji warunków zamówienia, przed złożeniem oferty Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wizji lokalnej. Nieprzeprowadzenie przez Wykonawcę wizji lokalnej będzie skutkowało odrzuceniem jego oferty zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt. 18 Pzp. Firma Oliko Sp. z o.o., ul. Juliana Tuwima 5, 86-032 Niemcz nie przeprowadziła wizji lokalnej, dlatego jej ofertę należało odrzucić.

Z uwagi na fakt, iż w przedmiotowym postępowaniu złożono dwie oferty, które zostają odrzucone zgodnie z uzasadnieniem wskazanym powyżej, zamawiający zgodnie z art. 255 pkt. 2 ustawy Pzp unieważnia postępowanie, ponieważ wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 6 ustawy Pzp, zamawiający informuje, że odrzuca ofertę firmy Kowalczuk Norbert, ul. Toruńska 80a, 87-165 Wielka Nieszawka.
Uzasadnienie: W rozdziale XVII ust. 7 SWZ zamawiający umieścił informacje o sposobie przekazywania oferty, tj. ofertę składa się w języku polskim pod rygorem nieważności w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem kwalifikowanym lub zaufanym albo podpisem osobistym.
Złożone przez wykonawcę dokumenty wraz z ofertą (formularzem ofertowym) nie zostały
podpisane żadnym z dopuszczonych przez SWZ podpisów (kwalifikowanym lub zaufanym osobistym albo podpisem osobistym), ani też plik zawierający skompresowane dokumenty nie został opatrzony podpisem kwalifikowanym lub podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.
W związku z powyższym oferta firmy Kowalczuk Norbert, ul. Toruńska 80a, 87-165 Wielka Nieszawka, złożona na wszystkie części zamówienia, nie została sporządzona w sposób zgodny z przepisami ustawy Pzp (art. 63 ust. 2), a także nie została przekazana w sposób zgodny z wymaganiami określonymi w SWZ przez Zamawiającego, dlatego jej ofertę należało odrzucić.

Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp, zamawiający informuje, że odrzuca ofertę firmy Oliko Sp. z o.o., ul. Juliana Tuwima 5, 86-032 Niemcz.
Uzasadnienie: Zgodnie z rozdziałem X. Wizja lokalna specyfikacji warunków zamówienia, przed złożeniem oferty Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wizji lokalnej. Nieprzeprowadzenie przez Wykonawcę wizji lokalnej będzie skutkowało odrzuceniem jego oferty zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt. 18 Pzp. Firma Oliko Sp. z o.o., ul. Juliana Tuwima 5, 86-032 Niemcz nie przeprowadziła wizji lokalnej, dlatego jej ofertę należało odrzucić.

Z uwagi na fakt, iż w przedmiotowym postępowaniu złożono dwie oferty, które zostają odrzucone zgodnie z uzasadnieniem wskazanym powyżej, zamawiający zgodnie z art. 255 pkt. 2 ustawy Pzp unieważnia postępowanie, ponieważ wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 6 ustawy Pzp, zamawiający informuje, że odrzuca ofertę firmy Kowalczuk Norbert, ul. Toruńska 80a, 87-165 Wielka Nieszawka.
Uzasadnienie: W rozdziale XVII ust. 7 SWZ zamawiający umieścił informacje o sposobie przekazywania oferty, tj. ofertę składa się w języku polskim pod rygorem nieważności w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem kwalifikowanym lub zaufanym albo podpisem osobistym.
Złożone przez wykonawcę dokumenty wraz z ofertą (formularzem ofertowym) nie zostały
podpisane żadnym z dopuszczonych przez SWZ podpisów (kwalifikowanym lub zaufanym osobistym albo podpisem osobistym), ani też plik zawierający skompresowane dokumenty nie został opatrzony podpisem kwalifikowanym lub podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.
W związku z powyższym oferta firmy Kowalczuk Norbert, ul. Toruńska 80a, 87-165 Wielka Nieszawka, złożona na wszystkie części zamówienia, nie została sporządzona w sposób zgodny z przepisami ustawy Pzp (art. 63 ust. 2), a także nie została przekazana w sposób zgodny z wymaganiami określonymi w SWZ przez Zamawiającego, dlatego jej ofertę należało odrzucić.

Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp, zamawiający informuje, że odrzuca ofertę firmy Oliko Sp. z o.o., ul. Juliana Tuwima 5, 86-032 Niemcz.
Uzasadnienie: Zgodnie z rozdziałem X. Wizja lokalna specyfikacji warunków zamówienia, przed złożeniem oferty Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wizji lokalnej. Nieprzeprowadzenie przez Wykonawcę wizji lokalnej będzie skutkowało odrzuceniem jego oferty zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt. 18 Pzp. Firma Oliko Sp. z o.o., ul. Juliana Tuwima 5, 86-032 Niemcz nie przeprowadziła wizji lokalnej, dlatego jej ofertę należało odrzucić.

Z uwagi na fakt, iż w przedmiotowym postępowaniu złożono dwie oferty, które zostają odrzucone zgodnie z uzasadnieniem wskazanym powyżej, zamawiający zgodnie z art. 255 pkt. 2 ustawy Pzp unieważnia postępowanie, ponieważ wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.

2022-10-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane