„Obsługa i utrzymanie w dobrym stanie sanitarnym dwóch toalet publicznych w Świdnicy w 2025 r ”.
Gmina Miasto Świdnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00016359
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00016359/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-09 08:20
- Lokalizacja
- Świdnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c333c94e-a164-432d-8333-47fdfd4bee63
- Identyfikator
- 8840024797
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00016359 z dnia 2025-01-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Obsługa i utrzymanie w dobrym stanie sanitarnym dwóch toalet publicznych w Świdnicy w 2025 r ”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Świdnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000579589
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 49
1.5.2.) Miejscowość: Świdnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-100
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 74 856 28 00
1.5.8.) Numer faksu: +48 74 856 87 21
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.swidnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.swidnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/10207951.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Obsługa i utrzymanie w dobrym stanie sanitarnym dwóch toalet publicznych w Świdnicy w 2025 r ”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c333c94e-a164-432d-8333-47fdfd4bee63
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00016359
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00048602/16/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.12 Obsługa i utrzymanie w dobrym stanie sanitarnym dwóch toalet publicznych w Świdnicy".
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00605025
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: P-140/XI/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 257178,89
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: „Obsługa i utrzymanie w dobrym stanie sanitarnym dwóch toalet publicznych w Świdnicy w 2025 r.”
1. Zakres zadania obejmuje obsługę i utrzymanie w dobrym stanie sanitarnym dwóch toalet publicznych na placu Św. Małgorzaty oraz na placu Grunwaldzkim, w tym:
1) wykonywanie wszelkich czynności związanych z prawidłowym funkcjonowaniem i obsługą toalet publicznych znajdujących się na pl. Św. Małgorzaty oraz na pl. Grunwaldzkim, a w szczególności:
a) udostępnienie toalety publicznej na pl. Św. Małgorzaty
w dni powszednie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 08.00 – do 15.00,
w soboty 08.00 – 14.00,
w I niedzielę miesiąca lub w niedzielę, w którą odbywa się „giełda staroci” od 8.00 do 16.00,
w Święta Wielkanocy, Bożego Narodzenia oraz inne dni świąteczne – toaleta nieczynna,
b) udostępnienie toalety publicznej na pl. Grunwaldzkim
w dni powszednie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 – do 15.00,
w soboty 8.00 – 14.00,
w I niedzielę miesiąca lub w niedzielę, w którą odbywa się „giełda staroci” od 8.00 do 16.00,
w Święta Wielkanocy, Bożego Narodzenia oraz inne dni świąteczne – toaleta nieczynna,
c) zapewnienie osób do obsługi toalet publicznych w godzinach ich otwarcia w sposób ciągły,
d) codzienne utrzymanie czystości, odpowiedniego stanu sanitarnego i estetyki we wszystkich pomieszczeniach w toaletach publicznych,
e) codzienne opróżnianie koszy na śmieci,
f) mycie ścian wewnętrznych i drzwi wg potrzeb oraz na zlecenie Zamawiającego lecz nie rzadziej niż 2 razy w tygodniu,
g) mycie okien wg potrzeb oraz na zlecenie Zamawiającego,
h) mycie zewnętrznych drzwi oraz rolet wg potrzeb oraz na zlecenie Zamawiającego lecz nie rzadziej niż 1 raz w miesiącu,
i) utrzymanie czystości i porządku w otoczeniu toalet publicznych, m.in. poprzez zamiatanie i odśnieżanie chodników i dojść do szaletów, zbieranie odpadów, w pasie do 2 metrów od szaletów,
j) zapewnienie niezbędnych środków czystości oraz środków higienicznych w toaletach publicznych (wraz z pokrywaniem wydatków z tym związanych) takich jak: mydło w płynie, ręczniki papierowe, papier toaletowy, jednorazowe worki na śmieci, odświeżacze powietrza, kostki zapachowo-dezynfekujące do muszli klozetowych i pisuarów, środki chemiczne do sprzątania,
k) zapewnienie niezbędnego sprzętu do sprzątania (wraz z pokrywaniem wydatków z tym związanych) takich jak: mopy, miotły, kije, ścierki, wiadra itp.
l) dokonywanie napraw i konserwacji urządzeń armatury sanitarnej, wyposażenia sanitarnego oraz niezbędnych elementów służących do prawidłowego funkcjonowania szaletów (wraz z pokrywaniem wydatków z tym związanych) takich jak: wymiana źródeł oświetlenia (żarówki, świetlówki), naprawa zamków, spłuczek, syfonów, kranów, przyłączy do WC, łączników do WC, zaworów wodnych, włączników światła, przetykanie niedrożnych odpływów w obrębie obiektu, usuwanie awarii hydraulicznych, bieżące oczyszczanie rynien i rur spustowych ( na pl. Św. Małgorzaty), wymiany zużytych lub uszkodzonych lub nie nadających się do naprawy części zamiennych oraz urządzeń związanych z funkcjonowaniem szaletów tj. deski sedesowe, dozowniki na mydło, szczotki toaletowe, kosze na odpady, uchwyty na papier toaletowy, itp.,
m) naprawy i remonty nie wymienione powyżej, a zaakceptowane przez Zamawiającego oraz naprawy lub wymiany urządzeń spowodowane aktami wandalizmu będą wykonywane na podstawie odrębnych zleceń przez Zamawiającego,
n) Wykonawca zobowiązany jest do wywozu odpadów powstałych w wyniku świadczenia usług wraz z ponoszeniem kosztów z tym związanych.
1) Wykonawca zobowiązany jest do pobierania opłat za korzystanie z toalet publicznych w wysokości określonej w aktualnym Zarządzeniu Prezydenta Miasta Świdnicy (Zarządzenie nr 0050 – 162/2023 z dnia 31 maja 2023 r.), dot. pobierania opłat m.in. za korzystanie z toalet publicznych.
2) Opłaty za korzystanie z toalet publicznych stanowią dochód Zamawiającego, w związku z czym Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania miesięcznych zestawień wpływów z opłat za korzystanie z poszczególnych toalet publicznych i przekazania ich na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie do 7 dnia miesiąca po miesiącu, w którym dokonano sprzedaży.
4) Zestawienie miesięcznych wpływów wraz z dokumentem potwierdzającym przekazanie ich na rachunek bankowy Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu do 7 dnia miesiąca po miesiącu, w którym dokonano sprzedaży.
5) Dochody z toalet publicznych Wykonawca ma obowiązek ewidencjonować na podstawie kas fiskalnych, które stanowią własność Zamawiającego tj. kas POSNET BINGO HS EJ (2 szt.).
6) Zamawiający na czas świadczenia usługi przez Wykonawcę przekazuje 2 kasy POSNET BINGO HS EJ do użytkowania zgodnie z przeznaczeniem i wymogami prawidłowej eksploatacji.
7) Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzania szkoleń w zakresie obsługi kas fiskalnych we własnym zakresie.
8) Wykonawca nie może w żadnej formie udostępniać kas fiskalnych osobom trzecim w celach innych niż realizacja usługi oraz Wykonawca nie może przenosić kas fiskalnych poza miejsce ich użytkowania, tj.: toaleta publiczna na pl. Św. Małgorzaty i toaleta publiczna na pl. Grunwaldzkim.
9) Sprzedaż usług Wykonawca będzie prowadził w imieniu i na rzecz Zamawiającego.
10) Wykonawca zobowiązany jest do dokonywania rejestracji każdej sprzedaży usługi przy zastosowaniu ww. kas fiskalnych i dokonywania wydruku z każdej sprzedaży paragonu fiskalnego oraz wydawania oryginału paragonu osobie korzystającej z toalety.
11) Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania raportu fiskalnego dobowego po zakończeniu sprzedaży za dany dzień, nie później jednak niż przed dokonaniem pierwszej sprzedaży w dniu następnym oraz sporządzaniu raportu fiskalnego za okres miesięczny po sprzedaży w ostatnim dniu miesiąca, nie później jednak niż przed rozpoczęciem sprzedaży w następnym miesiącu.
12) Raporty, o których mowa powyżej oraz inne dokumenty emitowane przez kasę, a także ewidencję obrotu i kwot podatku należnego Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu do 7 dnia miesiąca po miesiącu, w którym dokonano sprzedaży.
13) Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do:
a) utrzymania przekazanych kas fiskalnych w należytej sprawności,
b) zgłaszania Zamawiającemu każdej nieprawidłowości w pracy kas fiskalnych, oraz innych informacji mających znaczenie do prawidłowego funkcjonowania kas.
c) poddawania kontroli nienaruszalności kasy i prawidłowości jej pracy na każde żądanie właściwych organów oraz zgłaszanie Zamawiającemu o rozpoczęciu kontroli przez te organy,
d) ewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kasy rezerwowej lub zaprzestania sprzedaży, a przypadku gdy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy nie może być prowadzona ewidencja obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas fiskalnych,
e) przechowywania książki kasy w okresie jej użytkowania w miejscu jej użytkowania oraz udostępniania jej na żądanie właściwych organów lub służby serwisowej, a w przypadku jej utraty do zgłoszenia tego faktu Zamawiającemu oraz poniesienia kosztów wydania jej duplikatu,
f) prowadzenia sprzedaży wyłącznie w trybie fiskalnym.
14) Wykonawca odpowiada finansowo za prawidłowość użytkowania kas fiskalnych, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości związanych z obsługą kas lub nałożeniem kary przez organy skarbowe na Zamawiającego, w związku z nieprawidłowym użytkowaniem kas fiskalnych przez osoby obsługujące toalety publiczne, Wykonawca będzie obciążany tymi kosztami.
15) Konserwacja, serwis oraz ewentualne naprawy kas fiskalnych będą wykonywane przez serwisanta wskazanego przez Zamawiającego, który poniesie wydatki finansowe związane z serwisem, chyba że konieczność naprawy kas fiskalnych wynikać będzie z winy Wykonawcy.
16) Zaopatrzenie w materiały eksploatacyjne niezbędne do pacy kas fiskalnych należy do obowiązków Wykonawcy.
17) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za utratę lub uszkodzenie kas fiskalnych.
2. Zamawiający przekaże Wykonawcy toalety publiczne do obsługi i utrzymania na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego.
3. Obowiązkiem Wykonawcy jest dbałość o kompletność wyposażenia i rozliczenie się z powierzonego mienia po zakończeniu przedmiotu umowy.
4. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek awarii, usterek i niesprawności instalacji lub urządzeń Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie zawiadomić Zamawiającego.
5. Wykonawca nie odpowiada za skutki aktów wandalizmu i kradzieży pod warunkiem niezwłocznego zgłoszenia ich Zamawiającemu oraz na Komendę Powiatową Policji.
6. W przypadku stwierdzenia niewłaściwego stanu sanitarnego toalet publicznych przez Powiatową Stacje Sanitarno-Epidemiologiczną Wykonawca będzie ponosił odpowiedzialność i koszty mandatów i grzywien.
7. Po wygaśnięciu umowy Wykonawca dokona przekazania toalet publicznych na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego.
8. Wykonawca obowiązany jest zwrócić toalety publiczne w stanie niepogorszonym, poza normalnym zużyciem.
9. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości i szkód powstałych na skutek działań lub zaniedbań ze strony Wykonawcy zobowiązany jest on do usunięcia nieprawidłowości i szkód na własny koszt, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
10. Wykonawca jest zobowiązany do uzgadniania z Zamawiającym wszelkich zmian w sposobie zagospodarowania pomieszczeń w toaletach publicznych.
VI. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA
Zamawiający wymaga realizacji usług od dnia 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45215500-2 - Toalety publiczne
90000000-7 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 265000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 420660,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 265000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zachodnia Grupa Usługowa Spółdzielnia Socjalna
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Rozwoju Społecznego Spółdzielnia Socjalna Obszar 14 Spółka Jawna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5993276387
7.3.3) Ulica: Teatralna 26
7.3.4) Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
7.3.5) Kod pocztowy: 66-400
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Wykonawca nie został wskazany.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 265000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2025-01-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |