„Rozbudowa drogi nr 5289P w miejscowości Lamki na odc. dł. ok. 670m” – roboty uzupełniające

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00396501
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00396501/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-10-18 08:27
Lokalizacja
Ostrów Wielkopolski, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ae696f5f-4eac-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
6222267698
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówFundamentowanie ulicRoboty w zakresie budowy autostrad, drógRoboty budowlane w zakresie dróg podrzędnychInstalowanie znaków drogowych

Wykonawcy

1 przyznane

Firma Handlowo-Usługowa "WIKTOR" Małgorzata SzablewskaSieroszewice, PL · lot 0
363 836,6 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00396501 z dnia 2022-10-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Rozbudowa drogi nr 5289P w miejscowości Lamki na odc. dł. ok. 670m”
– roboty uzupełniające

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250864066

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Staszica 1

1.5.2.) Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-400

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pzd-ostrow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.pzd-ostrow.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Rozbudowa drogi nr 5289P w miejscowości Lamki na odc. dł. ok. 670m”
– roboty uzupełniające

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ae696f5f-4eac-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00396501

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Przedmiotem zamówienia, o którym mowa w art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (tzw. „zamówienia uzupełniającego”) są roboty budowalne polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, co zamówienie podstawowe. Zamówienia uzupełniającego udziela się w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego (umowę na wykonanie zamówienia podstawowego zawarto dnia 15.06.2022r. – Umowa nr 23/2022). Zamówienia z wolnej ręki udziela się dotychczasowemu Wykonawcy robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie przetargu podstawowego bez negocjacji (art. 275 pkt 1 ustawy Pzp), a zamówienie uzupełniające zostało przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu i w SWZ dotyczącego tego postępowania. Zamówienie z wolnej ręki jest zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego, a wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczeniu jego wartości.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZD.261.33.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie m.in.:
 roboty pomiarowe;
 roboty ziemne;
 roboty rozbiórkowe (rozebranie nawierzchni z kostki betonowej, rozebranie krawężników, cięcie piłą nawierzchni bitumicznych, rozebranie nawierzchni bitumicznej i podbudowy z kruszywa);
 roboty odwodnieniowe (kanały z rur PVC o śr. 160 mm i 400 mm, studzienki ściekowe uliczne betonowe o śr. 500 mm, studnie rewizyjne betonowe o śr. 1200 mm, studzienki kanalizacyjne systemowe o śr. 425 mm, obudowy wylotów kolektorów);
 ustawienie krawężników i obrzeży;
 wykonanie ścieku przykrawężnikowego z betonowej kostki brukowej;
 frezowanie istniejącej nawierzchni jezdni wzdłuż ułożonego ścieku oraz ułożenie mieszanki mineralno-bitumicznej;
 wykonanie ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej;
 regulacja wysokościowa istniejących zjazdów oraz dojść do posesji;
 wykonanie dojść do posesji, zjazdów indywidualnych, opaski oraz miejsc postojowych z betonowej kostki brukowej;
 rozścielenie ziemi urodzajnej oraz plantowanie;
 wykonanie oznakowania poziomego i pionowego;
 inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza;
 rury osłonowe.

Opis przedmiotu zamówienia stanowi: kosztorys ofertowy, projekt umowy, projekt budowlany, SST oraz projekt stałej organizacji ruchu .

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233330-1 - Fundamentowanie ulic

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 363836,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 363836,60 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 363836,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Handlowo-Usługowa "WIKTOR" Małgorzata Szablewska

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 62222453219

7.3.3) Ulica: Środkowa 27

7.3.4) Miejscowość: Sieroszewice

7.3.5) Kod pocztowy: 63-405

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-10-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 363836,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 28 dni

2022-10-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane