Remont części nowszej budynku Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00396541
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00396541/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-10-18 08:39
Lokalizacja
Ostrowiec Świętokrzyski, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-42c15d8d-3e39-11ed-8832-4e4740e186ac
Identyfikator
6610003945
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty izolacyjneInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00396541 z dnia 2022-10-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont części nowszej budynku Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ostrowiec Świętokrzyski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009834

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Głogowskiego 3/5

1.5.2.) Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-400

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.ostrowiec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.ostrowiec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.um.ostrowiec.pl/artykul/3001/25748/remont-czesci-nowszej-budynku-urzedu-miasta-ostrowca-swietokrzyskiego

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont części nowszej budynku Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-42c15d8d-3e39-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00396541

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00365407/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Or.271.44.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2194779,77 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu części nowego budynku Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.
Prace objęte remontem na zewnątrz części nowszej budynku Urzędu Miasta:
a) rozbiórka muru oporowego od wejścia głównego budynku,
b) remont schodów zewnętrznych - wejście boczne,
c) demontaż istniejącej bramy i montaż nowej bramy wjazdowej na łączniku między starym i nowym budynkiem,
d) demontaż istniejącej bramy i montaż nowej bramy wjazdowej od strony zachodniej (nowy budynek),
e) montaż 3 szt. zaworów czerpalnych i spustowych do wody śr. 15mm na zewnętrz budynku.
f) montaż barier do korzystania przez osoby z niepełnosprawnością z poręczami przy pochylni archiwum i balustrady dwustronnej przy schodach zejściowych do archiwum,
g) wykonanie przyłącza kablowego do możliwości ładowania samochodu elektrycznego,
k) remont zadaszenia nad wejściem głównym do budynku,
j) remont sieci telekomunikacyjnej- wg przedmiaru robót.
k) ułożyć dwie rury osłonowe typu DVK 75 o długości około 50 m każda, pomiędzy
pomieszczeniem nr 004, a miejscem wskazanym przez Zamawiającego instalacji
projektowanego agregatu prądotwórczego na placu za budynkiem urzędu.
l) wykonanie podwyższenia odciągów trzech anten na dachu budynku,
m) wykonanie i montaż na elewacji budynku urzędu w miejscach wskazanych przez Zamawiającego trzech daszków łukowych z poliwęglanu na profilach stalowych lub aluminiowych,
Prace objęte remontem wewnątrz części nowszej budynku Urzędu Miasta:
1) wykonanie szpachlowania ścian wewnętrznych i sufitów,
2) wymiana parapetów o szerokości do 50 cm z płyt z konglomeratów kamiennych na spoiwie poliestrowym,
3) remont posadzek części nowszej budynku (remont nie obejmuje pomieszczeń archiwum (0/4,0/14,0/15,0/16) na każdej kondygnacji,
4) demontaż istniejącej i montaż nowej stolarki aluminiowej w dyżurce straży miejskiej,
5) demontaż istniejącej i montaż nowej stolarki drzwiowej wewnętrznej na każdej
kondygnacji,
6) demontaż istniejących okien PVC i montaż okien aluminiowych EI 60 ze szkleniem potrójnym,
7) demontaż istniejących i montaż wyznaczonych nowych okien jednoskrzydłowych ze szkleniem potrójnym w kolorze białym,
8) rozbiórka ścianek działowych na I piętrze pokój nr 100,
9) wykonanie ścianki działowej po rozbiórce istniejącej, na I piętrze pokój nr 100 spełniającej wymogi strefy oddzielenia ppoż. EI 60 z dwoma otworami drzwiowymi o wymiarach 1,00m x 2,08m wraz z nadprożami. Dokładna lokalizacja ścianki działowej w uzgodnieniu z Zamawiającym,
10) rozbiórka ścianek działowych na II piętrze pokój nr 200 i 201,
11) wykonanie ścianki działowej po rozbiórce istniejącej, na II piętrze pokój 200 i 201 spełniającego wymogi strefy oddzielenia ppoż. EI 60 z dwoma otworami drzwiowymi o wymiarach 1,00m x 2,08m wraz z nadprożami. Dokładna lokalizacja ścianki działowej w uzgodnieniu z Zamawiającym,
12) wykonanie tynku cementowo-wapiennego wraz ze szpachlowaniem ścian (I i II piętro), pomieszczenie nr 100, 100/a, 200 i 201.
13) wymiana istniejących łączników instalacyjnych,
14) wymiana gniazd jednofazowych podtynkowych 2x2P+Z,
15) wymiana gniazd jednofazowych podtynkowych bryzgoszczelnych,
16) montaż dekla uniwersalnego,
17) wymiana instalacji elektrycznej gniazd jednofazowych w pokoju nr 100, w dyżurce straży miejskiej oraz w pokoju nr 3/21,
18) wykonanie okablowania podtynkowego dla instalacji nagłośnieniowej w sali konferencyjnej,
19) wykonanie przepustu kablowego po lewej stronie wejścia głównego,
20) wykonanie remontu instalacji elektrycznej dedykowanej zasilaniu gniazd 1-fazowych z pomieszczenia nr 004 do pomieszczeń: 1/4, 104, 106, 100 oraz 3/22,
21) wykonanie remontu instalacji RTV z istniejącego przyłącza telewizji kablowej zlokalizowanego na elewacji łącznika oraz instalację telewizji naziemnej DVBT do pomieszczeń nr 104a 1/4, 105,
22) ułożyć rurę osłonową typu DVK 75 pod elewacją nowego budynku dla przewodów anten Straży Miejskiej.
23) Poprowadzenie kabla światłowodowego 24J pomiędzy serwerownią pom. nr 0/15 zlokalizowaną w piwnicy budynku, a punktem dystrybucyjnym pom. nr 3/22, zlokalizowanym na 2-gim piętrze,
24) Dołożenie 2 kabli typu Ethernet kat 5, pomiędzy punktem dystrybucyjnym pom.
nr 3/22, zlokalizowanym na 2-gim piętrze, a przyłączem telefonicznym znajdującym się w piwnicy budynku,
25) Przeniesienie szafy RACK z pomieszczenia 006 do pomieszczenia dyżurki Straży Miejskiej pom. 1/3, montaż, doprowadzenie do szafy koryta montażowego,
26) Przedłużenie dwóch kabli Ethernet UTP kat 5 w pomieszczeniu nr 104 na drugą ścianę.
27) Wykonanie dwóch kanałów i montaż dwóch kaset floorbox w sekretariacie, zapewnienie w nich zasilania sieciowego oraz sygnału sieci komputerowej,
28) Kabel światłowodowy 24J do połączeń między punktami – kabel światłowodowy jednomodowy wewnętrzny,
29) demontaż istniejących i montaż nowych skrzynek hydrantowych z gaśnicą (wąż półsztywny dł. 30m, gaśnica GP6),
30) wykonanie otworu drzwiowego w ścianie z klatki schodowej do pomieszczenia 0/11 (piwnica) wraz z montażem drzwi DZ03 (materiał inwestora), demontaż drzwi dwuskrzydłowych z futryną w pomieszczeniu nr 0/11 wraz z zamurowaniem otworu i obustronnym otynkowaniem, szpachlowaniem oraz malowaniem,
31) remont klatki schodowej (klatka schodowa od wejścia głównego oraz klatka schodowa boczna), pom. 01, 012, 1/8, 1/1, 2/11, 2/10, 3/13, 3/23
32) wykonanie ścieżek naprowadzających na wejściu do budynku oraz korytarzach każdej kondygnacji dla osób z niepełnosprawnością,
33) wykonanie jednej sztuki na postumencie tablicy tyflograficznej umiejscowionej przy dyżurce Straży Miejskiej w budynku urzędu o wymiarach dostosowanych do możliwości odczytu planu budynku i odczytu napisów w języku polskim oraz Braill’a,
34) demontaż i montaż po pracach remontowych istniejących klimatyzatorów,
35) wymiana 3 szt. kamer zewnętrznych IP, innych niezbędnych elementów do uruchomienia systemu CCTV oraz wykonanie instalacji do ww. kamer,
36) W ramach remontu należy wykonać lub wymienić elementy instalacji elektrycznej,
37) wykonanie elementów wykończenia i aranżacji
2. Budynek nie zostanie wyłączony z użytkowania na okres trwania remontu.
Prace prowadzone będą równocześnie z trwającymi robotami budowlanymi na części nowszej budynku związanymi z rozbudową i termomodernizacją budynku Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego realizowanych w ramach zadania budżetowego pn.: ,,Poprawa efektywności energetycznej budynku Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena brutto najkorzystniejszej oferty wynosi 3 499 999,98 zł. Zamawiający na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 2 700 000,00 zł brutto.
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z uwagi na fakt,
iż cena oferty najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć
na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3499999,98 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3586700,00 PLN

2022-10-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane