Zagospodarowanie terenu działek nr 2-489/42 i 2-491 na zapleczu ulic: Mickiewicza 41-47 oraz Kętrzyńskiego nr 3-7 w Giżycku

Gmina Miejska Giżycko

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00397402
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00397402/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-10-18 11:59
Lokalizacja
Giżycko, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2489b582-3b3a-11ed-8832-4e4740e186ac
Identyfikator
8451951457
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty budowlane w zakresie zbiorników wód deszczowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00397402 z dnia 2022-10-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie terenu działek nr 2-489/42 i 2-491 na zapleczu ulic: Mickiewicza 41-47 oraz Kętrzyńskiego nr 3-7 w Giżycku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Giżycko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671171

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja 1 Maja 14

1.5.2.) Miejscowość: Giżycko

1.5.3.) Kod pocztowy: 11-500

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 87 7324111

1.5.8.) Numer faksu: +48 87 428 5241

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gizycko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gizycko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/um_gizycko

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie terenu działek nr 2-489/42 i 2-491 na zapleczu ulic: Mickiewicza 41-47 oraz Kętrzyńskiego nr 3-7 w Giżycku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2489b582-3b3a-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00397402

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00032797/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Zagospodarowanie terenu działek nr 2-489/42 i 2-491 na zapleczu ulic: Mickiewicza nr 41-47 oraz Kętrzyńskiego nr 3-7 w Giżycku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00363654/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.30.2022.AO

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 232669,51 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pn.: „Zagospodarowanie terenu działek
nr 2-489/42 i 2-491 na zapleczu ulic: Mickiewicza nr 41-47 oraz Kętrzyńskiego nr 3-7 w Giżycku” na działkach numer 489/42, 489/62, 491, obręb 0002 Miasto Giżycko, gmina miejska Giżycko, objęte dokumentacją pt.: „Zagospodarowanie terenu działek nr 2-489/42, 2-489/62 i 2-491
na zapleczu ulic: Mickiewicza nr 41-47 oraz Kętrzyńskiego nr 3-7 w Giżycku”.
2. Podstawowy zakres robót obejmuje w szczególności:
a) roboty rozbiórkowe,
b) roboty ziemne,
c) budowę nawierzchni (z przepuszczalnych płyt ażurowych i kostki betonowej),
d) budowę kanalizacji deszczowej (2 studnie chłonne, separator lamelowym z osadnikiem, studnia zbiorcza, wpusty uliczne, odwodnienie liniowe, rurociągi, zawór zwrotny, rury spustowe),
e) usunięcie wszystkich ewentualnie istniejących kolizji w zakresie sieci,
f) uporządkowanie terenu zajętego na potrzeby przebudowy,
g) transport i utylizacja gruzu,
h) wykonanie napraw w zakresie przywrócenia dróg, nieruchomości użytkowanych
przez Wykonawcę i budynków uszkodzonych w skutek działań Wykonawcy do stanu technicznego nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy.
3. Powyższy przedmiot zamówienia podzielono na 3 zakresy rzeczowe, finansowane odpowiednio przez Gminę Miejską Giżycko oraz właścicieli nieruchomości: dz. nr ewid. 2-1127, dz. nr ewid.
2-1128, dz. nr ewid. 2-1129, dz. nr ewid. 2-1130, dz. nr ewid. 2-1131, dz. nr ewid. 2-1132:
Zakres nr I – roboty budowlane – zakres rzeczowo-finansowy Gminy Miejskiej Giżycko:
- budowa nawierzchni z przepuszczalnych płyt ażurowych – pow. 390,0 m2,
- budowa nawierzchni z kostki betonowej gr. 6cm – chodniki – pow. 50,0 m2,
- budowa nawierzchni z kostki betonowej gr. 8cm – korytko obniżone do spływu wody – pow. 22,0 m2,
- budowa nawierzchni z kostki betonowej gr. 8cm – podjazdy – pow. 23,0 m2,
- budowa kanalizacji deszczowej: 2 studnie chłonne, separator lamelowym z osadnikiem, wpusty uliczne, odwodnienie liniowe, rurociągi, zawór zwrotny,
- roboty towarzyszące,
- nadzór archeologiczny;
Zakres nr II – roboty budowlane – zakres rzeczowo-finansowy właścicieli przyległych nieruchomości:
- budowę kanalizacji deszczowej: studnia zbiorcza, rurociągi, rury spustowe,
- roboty towarzyszące;
Zakres nr III – roboty budowlane – zakres rzeczowo-finansowy 50% Gminy Miejskiej Giżycko i 50% właścicieli przyległych nieruchomości:
- budowa nawierzchni z kostki betonowej gr. 8cm – podjazdy do garaży – pow. 52,0 m2,
- roboty towarzyszące.
UWAGA!!! Podział na zakresy został dokonany z tytułu różnych płatników. Zakresów tych nie można traktować jako odrębne części zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest realizacja całości robót wskazanych w pkt. 2.
4. Gmina Miejska Giżycko działa w imieniu właścicieli nieruchomości: dz. nr ewid. 2-1127,
dz. nr ewid. 2-1128, dz. nr ewid. 2-1129, dz. nr ewid. 2-1130, dz. nr ewid. 2-1131, dz. nr ewid.
2-1132 na podstawie porozumienia z dn. 15.09.2022r.
Gmina Miejska Giżycko – koordynator robót, będzie realizowała uprawnienia z tytułu rękojmi zgodnie z zapisami § 17 projektowanych postanowień umowy (Załącznik nr 6 do SWZ).
5. Zamawiający informuje, że inwestycja zlokalizowana jest w strefie ochrony konserwatorskiej układu urbanistycznego i zgodnie z pozwoleniem Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków WOUZ-Ełk.5142.34.2022.kk z dn. 21.02.2022r. (w Załączniku nr 9
do SWZ) prace ziemne związane z przedmiotową inwestycją Wykonawca będzie prowadzić
pod stałym nadzorem archeologicznym.
6. Wykonawca otrzyma pełnomocnictwo do reprezentowania Zamawiającego w czynnościach związanych z uzyskaniem stosownych decyzji. Koszt nadzoru archeologicznego poniesie Wykonawca.
7. Warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
8. Zamawiający wymaga szczególnej ostrożności w prowadzeniu prac, w szczególności zapewnienia odpowiednich zabezpieczeń i osłon, utrzymywanie placu budowy w należytym porządku, organizowanie robót budowlanych w sposób nienarażający osób korzystających z nieruchomości sąsiadujących z zakresem zadania inwestycyjnego. W związku z powyższym Wykonawca musi uwzględnić koszty zabezpieczenia wykonywania robót w cenie oferty. Koszt ten należy uwzględnić w kosztach pośrednich.
9. Zamawiający, stosownie do art. 95 ustawy PZP, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę
lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony
w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t. j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1320
z późn. zm.).
Powyższy wymóg zatrudnienia na podstawie stosunku pracy dotyczy pracowników fizycznych wykonujących bezpośrednio roboty budowlane objęte przedmiotem zamówienia w zakresie:
a) robót rozbiórkowych,
b) robót ziemnych i nawierzchniowych,
c) robót instalacyjnych.
Powyższy wymóg nie dotyczy osób wykonujących wolne zawody, w tym projektantów, kierownika budowy i kierowników robót.
10. Wykonawca zobowiązany jest do dnia podpisania umowy przedłożyć wykaz tych osób wraz
z oświadczeniem potwierdzającym zatrudnienie na umowę o pracę, a także na żądanie Zamawiającego, dowodów wskazujących na ich zatrudnienie na umowę o pracę. Wykonawca po zawarciu umowy zobowiązany jest również, na każde żądanie Zamawiającego
do przedłożenia wykazu osób wraz z oświadczeniem potwierdzającym zatrudnienie ich na umowę o pracę i niezaleganiu z wypłatą wynagrodzenia na dzień złożenia oświadczenia. Zamawiający
na każdym etapie realizacji przedmiotu umowy ma prawo żądania udowodnienia
przez Wykonawcę faktu zatrudnienia osób na umowę o pracę.
11. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
12. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia
na podstawie stosunku pracy zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 6 do SWZ.
13. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy PZP oraz nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 96 ustawy PZP.
14. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie wszystkich niezbędnych prac zgodnie z:
a) postanowieniami SWZ,
b) dokumentacją techniczną,
c) specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót,
d) warunkami technicznymi, normami, przepisami, zgodami administracyjnymi,
e) projektowanymi postanowieniami umowy,
f) przedmiarami robót,
g) kosztorysem ofertowym.
Wyżej wymienione dokumenty należy traktować jako wzajemnie uzupełniające i wyjaśniające.
15. Wykonawca wykona roboty budowlane na podstawie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), SWZ wraz z załącznikami, pytaniami i odpowiedziami udzielonymi w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego oraz przedmiarem robót, a także obowiązującymi przepisami szczegółowymi i sztuką budowlaną oraz zapewni niezbędną obsługę geodezyjną, jak również okres rękojmi.
Ze względu na ograniczoną liczbę znaków szczegóły dotyczące rozwiązań równoważnych znajdują się w Rozdziale 5 SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45232454-9 - Roboty budowlane w zakresie zbiorników wód deszczowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 348090,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 348090,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2022-10-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane