Modernizacja nawierzchni: Remont Odcinków Dróg Powiatowych nr 1652 O, 1658 O, 1669 O, 1670 O, 1676 O”

Powiat Nyski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00397640
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00397640/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-10-18 12:42
Lokalizacja
Nysa, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-934b793b-29c0-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
7532132088
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00397640 z dnia 2022-10-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja nawierzchni: Remont Odcinków Dróg Powiatowych nr 1652 O, 1658 O, 1669 O, 1670 O, 1676 O”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Nyski

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Nysie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412579

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piastowska 33

1.5.2.) Miejscowość: Nysa

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-300

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.7.) Numer telefonu: 774085065

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@powiat.nysa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.spnysa.nv.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.spnysa.nv.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja nawierzchni: Remont Odcinków Dróg Powiatowych nr 1652 O, 1658 O, 1669 O, 1670 O, 1676 O”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-934b793b-29c0-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00397640

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00016897/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Modernizacja nawierzchni: remont odcinków dróg powiatowych nr 1652 O, 1658 O, 1669 O, 1670 O, 1676 O

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00328528/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IP.272.2.26.2022.RM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 6124576,08 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Modernizacja nawierzchni: Remont Odcinków Dróg Powiatowych nr 1652 O, 1658 O, 1669 O, 1670 O,
1676 O”.
Zakres przewidywanych prac w ramach zadania:
1) Zadanie 1 DP 1670 O ( km 3+700-6+000) – długość 2 300 m,
2) Zadanie 2 DP 1669 O ( km 8+875-9+500) – długość 625 m,
3) Zadanie 3 DP 1669 O ( km 6+899-8+599) – długość 1 700 m,
4) Zadanie 4 DP 1669 O ( km 0+000-6+690, 1+229-3+440) – długość 2 901 m,
5) Zadanie 5 DP 1658 O ( km 3+180-4+665) – długość 1 485 m,
6) Zadanie 6 DP 1658 O ( km 0+617-2+365) – długość 1 748 m,
7) Zadanie 7 DP 1652 O ( km 2+517-3+612) – długość 1 095 m,
8) Zadanie 8 DP 1676 O ( km 0+000-1+687) – długość 1 687 m,
w tym:
- jezdnia na powierzchni 72 392,88 m2,
- pobocza na powierzchni 27 083,00 m2
- oznakowanie poziome na powierzchni 2 116,20 m2
9) i inne roboty niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia.

UWAGA!!!!
1) Zamawiający informuje, iż termin gwarancji jakości obowiązuje dla całego zakresu robót w tym dla wykonanego oznakowania poziomego. Wszelkie usterki stwierdzone na w/w zadaniu w ramach trwania gwarancji będą usuwane przez wykonawcę w ramach gwarancji i na jego koszt.

2) Zadanie posiada dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Kategoria obciążenia ruchem KR-3.
Klasa drogi „Z”

Szczegółowy zakres robót zawiera:
1) przedmiar robót,
2) STWiOR

W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest także do:
1) Zachowania przepisów BHP,
2) Styki nawierzchni należy wykonać za pomocą taśmy (łączenia).
3) W przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy skutkujących niemożliwością dotrzymania terminu określonego w pkt.6 , termin ten może ulec przedłużeniu nie więcej jednak niż o czas trwania tych okoliczności.
4) Zamawiający przekaże Wykonawcy zatwierdzony projekt:
- stałej organizacji ruchu,
- Wykonawca we własnym zakresie opracuje projekt tymczasowej organizacji i uzyska jego zatwierdzenie .
Na podstawie zatwierdzonych projektów tymczasowej i stałej organizacji ruchu dokona zgłoszenia odpowiednim organom zmianę organizacji ruchu na czas prowadzonych robót oraz po zakończeniu robót związanych z remontem w/w odcinków dróg stałą organizację ,
5) Roboty związane z remontem nawierzchni w/w dróg:
- prowadzone na podstawie zgłoszenia art. 30 ustawy Prawo budowlane,
6) Wykonawca opracuje harmonogram robót,
7) Wykonawca jako wytwórca odpadów powstających w trakcie remontu dróg odpowiada za ich składowanie oraz
w razie konieczności powinien uregulować stan formalno- prawny w zakresie gospodarki odpadami ( ustawa z dnia 14.12.2012r. o odpadach Dz. U. z 2018r.poz. 992 z póź.zm.),
8) Wykonawca sporządzi operat kolaudacyjny,
9) Przed przystąpieniem do prac związanych z remontem w/w dróg Wykonawca winien zapoznać się
z położeniem znaków geodezyjnych w obrębie obszaru inwestycyjnego w Powiatowym Ośrodku Geodezyjno- Kartograficznym w Nysie i zabezpieczyć je przed zniszczeniem,

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 254 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą”, Zamawiający zawiadamia, iż unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 ust.5 ponieważ wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.
Realizacja zamówienia przewidziana była z dofinansowaniem (50% całkowitych kosztów zadania) środkami zewnętrznymi pochodzącymi z budżetu Państwa w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W związku z zapisami umowy o dofinansowanie określającymi terminy oddania zadania do użytkowania oraz jego rozliczenia, dotowany wystąpił w dniu 28 września 2022r.do Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w zakresie możliwości zawarcia umowy z Wykonawcą i jednoczesnego spełnienia postanowień umownych umowy o dofinansowanie.
Do dnia upływu związania ofertą nie otrzymano stanowiska w przedmiotowej sprawie. Zawarcie umowy z Wykonawcą wiązałoby się z koniecznością poniesienia przez Zamawiającego całkowitej kwoty wydatków, co nie jest możliwe z uwagi na sytuację budżetową

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8520189,95 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 10732974,91 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-10-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane