Odrestaurowanie pomnika i krzyży na Cmentarzu Wojskowym w Kiernozi

MIASTO I GMINA KIERNOZIA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00398556
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00398556/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-10-18 22:23
Lokalizacja
Kiernozia, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5a512357-3788-11ed-8832-4e4740e186ac
Identyfikator
8341874000
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania cmentarzyRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty na cmentarzach

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00398556 z dnia 2022-10-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odrestaurowanie pomnika i krzyży na Cmentarzu Wojskowym w Kiernozi

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KIERNOZIA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611015684

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Sobocka 1 A

1.5.2.) Miejscowość: Kiernozia

1.5.3.) Kod pocztowy: 99-412

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.7.) Numer telefonu: 24 277-90-80

1.5.8.) Numer faksu: 24 277-90-80

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzadgminywkiernozi@xl.wp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kiernozia.gmina.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odrestaurowanie pomnika i krzyży na Cmentarzu Wojskowym w Kiernozi

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5a512357-3788-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00398556

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00046928/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Odrestaurowanie pomnika i krzyży na Cmentarzu Wojskowym w Kiernozi

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00352783/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Z.P.271.8.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych realizowanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Odrestaurowanie pomnika i krzyży na Cmentarzu Wojskowym w Kiernozi”.
2. Adres i lokalizacja obiektu:
Cmentarz Wojskowy Żołnierzy Polskich poległych w 1939 roku przy ul. Sobockiej w Kiernozi , dz. nr ewid: 281, obręb: 7 Kiernozia, Id działki : 100505_2.0007.281, woj. łódzkie, powiat: łowicki

Cmentarz wojskowy w Kiernozi objęty jest ochroną konserwatorską poprzez ujęcie go w wojewódzkiej ewidencji zabytków nieruchomych.
3. Zakres robót budowlanych obejmuje w szczególności:
- wymianę krzyży lastrykowych na kwaterach żołnierskich na krzyże z piaskowca – 68 szt.,
- remont głównej płyty pomnikowej,
- wymianę krzyża drewnianego na nowy,
- montaż płyty pamiątkowej (informacyjnej),
- roboty towarzyszące
Uwaga!
Powyższe roboty powinny być wykonywane w ścisłym kontakcie ze służbami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Łodzi.
4. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót. Wymieniona dokumentacja stanowi załączniki do SWZ: Załącznik Nr 10 do SWZ - Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, Załącznik Nr 11 do SWZ - Przedmiar robót, kosztorys ofertowy, Załącznik Nr 12 do SWZ - Dokumentacja projektowa
5. Gwarancja:
5.1. Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane wynosi od 36 miesięcy (termin minimalny) do 60 miesięcy (termin maksymalny) licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego.
5.2. Długość okresu udzielonej gwarancji jakości jest w niniejszym postępowaniu kryterium oceny ofert.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112714-3 - Roboty w zakresie kształtowania cmentarzy

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45215400-1 - Roboty na cmentarzach

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Do upływy terminu składania ofert tj. do dnia 10 października 2022 r. do godz. 10.00 wpłynęły dwie oferty. Po dokonaniu oceny ofert Zamawiający odrzucił ofertę Wykonawcy Pana Cezarego Dawidziaka prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą ZAKŁAD KAMIENIARSKO-BETONIARSKI Cezary Dawidziak Ochraniew 33A, 98-220 Zduńska Wola - na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3) w związku z art. 266 i w związku z art. 63 ust. 2 ustawy p.z.p. i art. 226 ust. 1 pkt 5) w związku z art. 7 pkt 29) ustawy p.z.p.
Wobec powyższego w postępowaniu pozostała oferta Nr 2 z ceną ofertową w wysokości 465 499,11 zł. Przed otwarciem ofert, Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy p.z.p., zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację, iż na realizację przedmiotowego zadania zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 236 000,00 zł.
Wobec tego, że cena oferty Nr 2 przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy p.z.p.
2022-10-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane