Budowa Domu Kultury w Szreniawie

Gmina Komorniki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00400414
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00400414/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-10-19 14:26
Lokalizacja
Komorniki, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-26a1170e-1a15-11ed-b950-8227d40187e8
Identyfikator
7773140250
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty izolacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychSłoneczne moduły fotoelektrycznePokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychInstalacje słoneczne

Wykonawcy

1 przyznane

DARIUSZ SZEWCZYKZadworna, PL · lot 0
2 859 864,69 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00400414 z dnia 2022-10-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa Domu Kultury w Szreniawie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Komorniki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258709

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stawna 1

1.5.2.) Miejscowość: Komorniki

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-052

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.7.) Numer telefonu: +48618107751

1.5.8.) Numer faksu: +48618107985

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@komorniki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.komorniki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/651812

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa Domu Kultury w Szreniawie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-26a1170e-1a15-11ed-b950-8227d40187e8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00400414

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019141/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Budowa Domu Kultury w Szreniawie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00306364/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.25.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zadanie inwestycyjne pod nazwą „Budowa Domu Kultury w Szreniawie” obejmuje przystosowanie dwóch istniejących obiektów o funkcji domu kultury i obiektu garażowo-gospodarczego dla potrzeb jednego nowoczesnego obiektu o funkcji widowiskowo-kulturalnej, ponadto rozbudowę i przebudowę budynku Domu Kultury z częścią gospodarczo-garażową oraz zmianę sposobu użytkowania części gospodarczo-użytkowej na cele domu kultury.
2. Lokalizacja inwestycji: Szreniawa, ul. Nowa 9 (działka nr geodezyjny 22/8).
3. Zadanie dofinansowane będzie z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na podstawie udzielonej przez Bank Gospodarstwa Krajowego wstępnej promesy nr Edycja3PGR/2021/1363/PolskiLad.
4. Zadanie inwestycyjne obejmuje roboty wyburzeniowe polegające na likwidacji dużych fragmentów ścian zewnętrznych i wewnętrznych, słupów wraz z konstrukcją stropodachu istniejących budynków. Rozbudowa obejmuje zwiększenie powierzchni użytkowej poprzez budowę nowych ścian zewnętrznych i wykonanie nowego jednoprzęsłowego zadaszenia obiektu. Przebudowa natomiast obejmuje wykonanie pozostałych robót budowlanych, w wyniku których następuje zmiana parametrów użytkowych i technicznych istniejących obiektów budowlanych.
A. Roboty rozbiórkowe i wyburzeniowe:
- demontaż stolarki drzwiowej i okiennej budynków;
- rozbiórka stropodachu oraz słupów wewnętrznych wraz z podciągiem;
- wyburzenie ścian obiektu oraz ściany frontowej w zakresie osadzenia nowej fasady szklanej;
- demontaż okładziny podłogowej ceramicznej;
- skucie tynków ściennych oraz demontaż okładzin z płyt g-k wraz z ociepleniem na ścianach istniejących;
- wyburzenie ściany szczytowej południowej oraz tylnej obiektu dla potrzeb rozszerzenia obiektu;
- demontaż wszystkich istniejących instalacji po odcięciu wcześniej istniejących przyłączy;
- rozbiórka istniejącego tarasu oraz schodów wykonanych z kostki betonowej;
- przesadzenia istniejącej zieleni jak również wycinka krzewów chorych.
B. Rozbudowa i przebudowa istniejącego budynku Domu Kultury i budynku garażowo-gospodarczego:
- rozbudowa istniejącego pomieszczenia sali w celu dostosowania do aktualnych potrzeb widowiskowych poprzez adaptację przestrzeni istniejącego budynku garażowo-gospodarczego;
- przebudowa istniejących pomieszczeń w zakresie likwidacji słupów wewnętrznych oraz stropodachu;
- wykonanie nowej jednoprzęsłowej stalowej konstrukcji dachu wraz z pokryciem;
- ocieplenie ścian zewnętrznych płytami PIR gr. 12 cm;
- montaż stolarki fasadowej aluminiowej z drzwiami zewnętrznymi;
- wykonanie nowych ścianek działowych dla potrzeb uzyskania powierzchni takich jak: przedsionek, szatnia, magazyn techniczny, wc , itp.;
- montaż drzwi wewnętrznych;
- wykonanie ściany mobilnej – przesuwnej dla potrzeb uzyskania dwóch powierzchni na pomieszczenia dla zajęć w grupie kilkuosobowej;
- wykonanie nowego tarasu od strony frontowej;
- wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej;
- wykonanie instalacji klimatyzacji;
- wykonanie nowej instalacji c.o. zasilanej panelami fotowoltaicznymi;
- wykonanie nowej instalacji elektrycznej;
- wykonanie nowych instalacji słaboprądowych z monitoringiem zewnętrznym;
- roboty obejmujące remont zachowanej elewacji;
- montaż ogrodzenia z paneli z drutu stalowego;
- wykonanie tarasu oraz podjazdów, schodów oraz śmietnika.
5. Obiekt wyposażony będzie w następujące instalacje:
- instalacja wentylacji nawiewno-wywiewnej z rekuperacją;
- klimatyzacja sali widowiskowej;
- instalacja wodociągowa;
- instalacja c.w.u.;
- instalacja kanalizacji sanitarnej;
- instalacja elektryczna;
- instalacja cieplna w postaci ogrzewania posadzkowego przy pomocy folii grzewczych zasilanych energią elektryczną uzyskaną z paneli fotowoltaicznych;
- instalacja teletechniczna.
6. Dane techniczne:
Dane powierzchniowe dz. nr 22/8
powierzchnia działki 844,70 m2
powierzchnia zabudowy budynków istniejących 263,53 m2
powierzchnia zabudowy obiektu po rozbudowie 314,83 m2
powierzchnia zabudowy istniejącego pom. gospodarczego 31,13 m2
razem powierzchnia zabudowy 345,96 m2
nawierzchnie utwardzone: 91,35 m2
teren zielony: 407,39 m2

7. Dla uzyskania stosownych parametrów wymagana jest dbałość o dobór materiałów i wykonanie detali, szczególnie tych, które mają wpływ na parametry cieplne budynku. Na każdym etapie robót należy wykonać dokumentację fotograficzną, potwierdzającą właściwe wykonanie detali. Budynek przed ostatecznym wykończeniem powinien zostać poddany próbie szczelności przez certyfikowane jednostki metodą blowerdoor i uzyskać żądany wynik. Dlatego też podkreśla się wagę wykonania i uszczelnienia wszelkich elementów powłoki budynku z materiałów o stałych parametrach w czasie. W przypadku wykrycia nieszczelności należy określić nieszczelność i dokonać właściwych poprawek i następnie powtórzyć test szczelności. Należy wykonać również badanie termowizyjne potwierdzające brak mostków termicznych.
8. Ponadto Wykonawca ma obowiązek zrealizować przedmiot zamówienia zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i budowlanej, obowiązującymi przepisami oraz normami, a także z wykorzystaniem materiałów własnych, które mieszczą się w ramach zawartych rozwiązaniach konstrukcyjnych, technologicznych i technicznych.
9. Szczegółowy zakres robót, zgodnie z którymi należy wykonać prace, zawiera dokumentacja projektowa, STWIOR, przedmiary robót, stanowiące załączniki do niniejszej SWZ.
10. Zakres prac obejmuje również złożenie do Nadzoru Budowlanego zgłoszenia zakończenia robót budowlanych, jak również uzyskanie od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego decyzji pozwolenia na użytkowanie.
11. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania dokumentacji powykonawczej
w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz elektronicznej na płycie CD i przekazania jej Zamawiającemu.
12. Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia zawarty jest w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 9 do SWZ.
13. Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres, na jaki zostanie zawarta Umowa, posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 2 000 000,00 złotych (słownie: dwa miliony złotych), ważne nie później niż od daty podpisania umowy do czasu odbioru końcowego. Zamawiający zaakceptuje posiadany przez Wykonawcę dokument ubezpieczenia OC w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną wymaganą przez Zamawiającego, która będzie zawarta na okres roczny i będzie odnawialny z zachowaniem ciągłości ochrony ubezpieczeniowej do czasu odbioru końcowego. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu ważny dokument ubezpieczenia OC w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia najpóźniej w ciągu 7 dni od daty wystawienia tego dokumentu.
14. Wbudowane i dostarczone przez Wykonawcę materiały winny posiadać atesty, certyfikaty, deklaracje zgodności. Na każde żądanie Zamawiającego lub inspektora nadzoru Wykonawca obowiązany jest okazać w stosunku do wskazanych materiałów: certyfikat zgodności z Polską normą lub aprobatę techniczną.
16. Informacje dotyczące zastosowania wyrobów, materiałów i technologii równoważnych.
W przypadku użytych w dokumentacji postępowania nazw materiałów należy je rozumieć jako przykładowe – o parametrach pożądanych przez Zamawiającego. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza w każdym wypadku użycie materiału równoważnego pod względem głównych (istotnych) parametrów technicznych i użytkowych, przy zachowaniu, co najmniej takiego samego poziomu jakości, trwałości, funkcjonalności oraz kompatybilności z pozostałymi materiałami użytymi (wbudowanymi) przy realizacji zamówienia. Dopuszczalne są jedynie takie zmiany materiałów, które mieszczą się w ramach zawartych rozwiązań konstrukcyjnych, technologicznych i technicznych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów potwierdzających parametry materiałów i urządzeń. W przypadku zamiaru zastosowania jakichkolwiek rozwiązań lub materiałów równoważnych Wykonawca ma obowiązek opisać je szczegółowo w ofercie oraz wykazać ich równoważność.
Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych w dokumentacji projektowej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Opis rozwiązań i materiałów równoważnych wymaganych przez Zamawiającego znajduje się w załączniku nr 13 do SWZ. W takim wypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
Zamawiający stawia wymóg w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących niżej wskazane czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy.
Rodzaj czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia: roboty rozbiórkowe, instalacyjne, wykończeniowe, izolacyjne, murarskie, elewacyjne, a także operatorzy sprzętu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

09332000-5 - Instalacje słoneczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2859864,68 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3810728,65 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2859864,69 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Budowlano – Remontowych „REMBUD” Dariusz Szewczyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 300490897

7.3.3) Ulica: Zadworna 116A

7.3.4) Miejscowość: Tuliszków

7.3.5) Kod pocztowy: 62-740

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-10-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2859864,69 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

2022-10-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane