Dostawa i montaż instalacji klimatyzacji w Sali kolumnowej budynku Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00400417
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00400417/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-10-19 14:27
Lokalizacja
Rzeszów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-884870b1-3aaf-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
8132642515
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty budowlaneUkładanie kabliRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00400417 z dnia 2022-10-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostawa i montaż instalacji klimatyzacji w Sali kolumnowej budynku Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Sąd Apelacyjny w Rzeszowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 005139300

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piłsudskiego 28

1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 35-001

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@rzeszow.sa.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rzeszow.sa.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-884870b1-3aaf-11ed-9171-f6b7c7d59353

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


sąd

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i montaż instalacji klimatyzacji w Sali kolumnowej budynku Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-884870b1-3aaf-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00400417

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00068238/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Dostawa i montaż instalacji klimatyzacji w Sali kolumnowej budynku Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00362004/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: F/271-89/2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje:
a) dostawę, montaż i uruchomienie instalacji klimatyzacji typu VRF, obejmującej:
 2 jednostki zewnętrzne o wydajności chłodniczej nie mniejszej niż 14,0 kW,
 4 jednostki wewnętrzne o wydajności chłodniczej min. 6.1 kW,
 instalacje: chłodniczą, zasilania elektrycznego i sterowania,
zgodnie z Dokumentacją projektową obejmującą:
 Projekt budowlany,
 Projekt wykonawczy,
 Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
 Informacja BIOZ,
 Przedmiar robót.
b) opracowanie i przekazanie Zamawiającemu 2 egz. Dokumentacji powykonawczej,
c) przeszkolenie osób wskazanych przez Dyrektora Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, w zakresie użytkowania urządzeń i instalacji,
d) udzielenie rękojmi przez okres 5 lat oraz gwarancji przez okres min. 5 lat, na wykonane zadanie, licząc od daty podpisania przez Zamawiającego Protokołu odbioru końcowego. Gwarancja zostanie udzielona na warunkach określonych w Załączniku Nr 9 do SWZ – Wzorze umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45314310-7 - Układanie kabli

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie jeżeli jest spełniona chociażby jedna
z przesłanek wymienionych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
W przedmiotowym postępowaniu, ową przesłanką jest okoliczność, iż cena najkorzystniejszej oferty/oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu złożono jedną niepodlegającą odrzuceniu ofertę, której wartość przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a to wartość 88 287,70 zł brutto. Wartość brutto oferty najkorzystniejszej wynosi 258 287,70 zł brutto.
W związku z tym, że Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty na sfinansowanie zamówienia do wartości najkorzystniejszej oferty, unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy Pzp. jest zasadne.
2022-10-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane