Remont prosektorium dla obiektów szpitalnych przy ulicy Batorego i Sokołowskiego Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu

Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00400860
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00400860/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-10-20 07:42
Lokalizacja
Wałbrzych, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4a5ead3a-327e-11ed-8832-4e4740e186ac
Identyfikator
8862385315
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnychRoboty rozbiórkoweIzolacja cieplnaRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty malarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00400860 z dnia 2022-10-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont prosektorium dla obiektów szpitalnych przy ulicy Batorego i Sokołowskiego Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890047446

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sokołowskiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-309

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dorota.piekarz@zdrowie.walbrzych.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zdrowie.walbrzych.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdrowie_walbrzych

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont prosektorium dla obiektów szpitalnych przy ulicy Batorego i Sokołowskiego Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4a5ead3a-327e-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00400860

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00064382/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont prosektorium dla obiektów szpitalnych przy ul. Sokołowskiego i Batorego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00343406/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Zp/61/TP/22

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 779180,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont prosektorium dla obiektów szpitalnych przy ulicy Batorego i Sokołowskiego Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.
Zakres prac objętych przedmiotem zamówienia oraz wymagania Zamawiającego zostały szczegółowo wskazane w niżej wymienionych załącznikach, będące integralnymi częściami SWZ:
1) Załącznik nr 1a do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia
2) Załącznik nr 1b do SWZ – Dokumentacja projektowa
2) Załącznik nr 1c do SWZ – Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (Specjalność budowlana)
3) Załącznik nr 1d do SWZ – Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (Specjalność – instalacje sanitarne)
4) Załącznik nr 1e do SWZ – Przedmiar
Przygotowując ofertę, Wykonawca winien dokładnie zapoznać się z zawartością wszystkich dokumentów składających się na dokumentację zamówienia, którą należy odczytywać wraz z modyfikacjami i zmianami wnoszonymi przez Zamawiającego w trakcie trwania postępowania.
Opis przedmiotu zamówienia dla zadania:
Remont prosektorium dla obiektów szpitalnych przy ul. Batorego i Sokołowskiego
Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego przy ul. Sokołowskiego w Wałbrzychu
w oparciu o dokumentację projektową opracowaną przez Pracownię Projektową Instalacyjną mgr inż. Magdalena Klonowska – Nieczypor z siedzibą w Wałbrzychu przy ul. Ludowej 1 C
pt: Przebudowa pomieszczeń Zakładu Patomorfologii w części dotyczącej prosektury Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego przy ul. Sokołowskiego w Wałbrzychu
Roboty budowlane będą wykonywane na podstawie opracowanej na zlecenie Szpitala dokumentacji projektowej j/n:
1/ Projektu Budowlanego wraz z Projektem Zagospodarowania Terenu będącymi załącznikami do Decyzji pozwolenia na budowę.
2/ Projektu Zagospodarowania Terenu
3/ Projektu Architektoniczno-Budowlanego Wielobranżowego
4/ Przedmiaru
5/ Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót
Zakres prac budowlanych będzie obejmował w szczególności:
- opracowanie planów bezpieczeństwa i ochrony zdrowia / BIOZ /
- prace przygotowawcze w tym wytyczenie punktów głównych oraz organizację placu budowy w sposób nie kolidujący z pracą Szpitala
- ustawienie tablic informacyjnych
- wykonanie w niezbędnym zakresie dojazdów i zabezpieczenie przewidzianych w projekcie miejsc roboczych i lokalizacji sprzętu
- rozbiórkę kolidujących z zadaniem obiektów, elementów drogi, ogrodzeń wraz z odtworzeniem w niezbędnym zakresie
- likwidację zaplecza budowy
- pozostałe prace wyszczególnione w dokumentacji projektowej jak również wypełnienie wszelkich wymogów i zobowiązań z niej wynikających
W cenie ofertowej Wykonawca powinien uwzględnić wszystkie roboty budowlano-montażowe, koszty bezpośrednie i pośrednie związane z wszelkimi badaniami, pomiarami oraz działaniami zmierzającymi do wykonania przedmiotu zamówienia w
sposób kompletny dla celu jakiemu ma służyć.
Zamawiający bezwzględnie wymaga dokonania wizji lokalnej i potwierdzenia jej odbycia przez uprawnionego pracownika Szpitala.
Pomieszczenia prosektorium wymagają remontu, w trakcie, którego należy w miarę możliwości, w obrębie istniejących pomieszczeń poprawić jego funkcję .
Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, szpital liczący ponad 700 łóżek, powinien mieć prosekturę II typu z 2 stołami sekcyjnymi.
W istniejącym , działającym obiekcie znajduje się jedna sala sekcyjna o pow. 26,61 m2 z jednym stołem do przeprowadzania sekcji. Lekarz przychodzący na sekcję wchodzi do budynku prosektorium drzwiami dla obsługi prosektorium, brak dla niego wydzielonych
pomieszczeń szatni i zespołu sanitarnego ( wc, natrysku i umywalki ) zlokalizowanych przed wejściem do sali sekcyjnej.
Istniejąca toaleta z natryskiem wykorzystywana jest przez pracowników prosektorium.
W celu spełnienia tego warunku, w projekcie remontu założono uruchomienie
istniejącego, nie użytkowanego wejścia z zewnątrz, zlokalizowanego tuż za chłodnią dostawioną do budynku prosektorium. Do tego wejścia prowadzi utwardzony chodnik, biegnący przy budynku administracyjnym szpitala. Wejście to będzie służyło osobom
przychodzącym z zewnątrz na sekcje. Nad drzwiami wejściowymi należy zainstalować kurtynę powietrzną, aby chronić przebywających w pomieszczeniu ludzi przed nadmiernym dopływem chłodnego powietrza.
W pomieszczeniu, do którego prowadzi to uruchomione wejście z zewnątrz
zorganizowano szatnię i węzeł sanitarny ( kabinę wc, natrysk i umywalkę).
Po przebraniu się w odzież ochronną, gumowe fartuchy i kalosze osoby uczestniczące w sekcji przechodzą przez śluzę z umywalką do mycia rąk do sali z jednym stołem sekcyjnym, w której dokonuje się sekcji szpitalnych.
Ponieważ Szpital posiada umowę na prowadzenie sporadycznych sekcji prokuratorskich postanowiono wydzielić dodatkowo salę do tych sekcji, co poprawi warunki sanitarne
panujące w obiekcie. Sala ta nie będzie miała normatywnej powierzchni , po
wyburzeniu ścianek działowych i przyłączeniu części powierzchni sąsiednich pomieszczeń będzie awaryjną dodatkową salą sekcyjną o powierzchni 16,83 m2 , która jednocześnie umożliwi przeprowadzenie remontu w działającym obiekcie.
Do obydwu sal prowadzą dwa wejścia – jedno z szatni dla osób uczestniczących w sekcji, drugie do wprowadzenia zwłok na sekcję i wyprowadzania po sekcji.
W istniejącym prosektorium nie ma pracowni mikroskopowej, histopatologicznej, nie ma pokoju formalinowego. Materiał pobierany w czasie sekcji badany jest na zewnątrz
w innych obiektach posiadających takie pracownie.
W salach sekcyjnych należy ustawić urządzenia chłodnicze przeznaczone
do przechowywania pobranego materiału, przed przekazaniem go do badania .
W ramach remontu należy uporządkować pomieszczenie socjalne , biurowe
i pomieszczenia sanitarne wydzielone dla pracowników .
Wejście dla pracowników pozostaje w tym samym miejscu. Pomieszczenie dla
pracowników i pomieszczenie biurowe również ma dotychczasową lokalizację. Pomieszczenie dla pracowników, po wymianie podłogi, wymalowaniu ścian należy wyposażyć w dwie szafki odzieżowe, wersalkę i prawidłowo wyposażony kącik przygotowywania napojów i posiłków – umywalka do mycia rąk, laminowany blat z 1-kom. zlewozmywakiem i ociekaczem, imbryk elektryczny, kuchenka mikrofalowa,
wisząca szafka na naczynia i chłodziarka ustawiona pod blatem.
Biuro po remoncie należy wyposażyć w nowe meble – dwa biurka ustawione bokiem do okna, tak żeby światło dzienne padało z prawej strony, krzesła, stolik i dwa foteliki,
Przy pokoju dla pracowników naprzeciw wejścia do pokoju biurowego , po wyburzeniu ścian ( jak na załączonym rysunku) należy zlokalizować łazienkę dla pracowników (muszla ustępowa, kabina natryskowa i umywalka do mycia rąk).
Na rysunku pokazano lokalizację dwóch nowych pomieszczeń dostępnych z komunikacji , t,j. pomieszczenia porządkowego, uzyskanego po wyburzeniu ściany pomiędzy 0.12 i 0.13 i wyposażonego w zlew gospodarczy zainstalowany na wys. 45-50 cm od posadzki, regał na środki do utrzymania czystości, wieszaki na sprzęt porządkowy i umywalkę do mycia rąk oraz pomieszczenia na odpady niebezpieczne, które będą
poddawane utylizacji na mocy umowy z wyspecjalizowaną firmą . Pomieszczenie to należy wyposażyć w urządzenie chłodnicze i w pobliżu wejścia, w części komunikacyjnej zainstalować umywalkę .
Dotychczasowe pomieszczenie gospodarcze (0.11) przeznacza się na magazyn chemii. Pomieszczenie do mycia i ubierania zwłok( 0.10), z wyjściem na zewnątrz, pozostaje w tym samym miejscu , z tym, z do tego pomieszczenia będą tylko wydawane zwłoki.
Wstęp do tego pomieszczenia dozwolony jest tylko pracownikom Zakładu i przedsiębiorstw pogrzebowych.
W czasie remontu należy dokonać wymiany drzwi, czyli dostosować szerokości otworów drzwiowych do obowiązujących przepisów . WYTYCZNE BUDOWLANE I INSTALACYJNE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ:
Pomieszczenia zakładu przeznaczone do pracy powinny odpowiadać następującym warunkom:
_ w salach sekcyjnych podłogi powinny być nienasiąkliwe i łatwo zmywalne,
wykonane ze spadkiem 1,5% w kierunku wpustu podłogowego ( antypoślizgowe płytki ceramiczne lub inny materiał o podobnych właściwościach). Wpusty podłogowe hermetyczne,
_ w salach sekcyjnych oraz w pomieszczeniach, w których przechowywane są
zwłoki ściany powinny być zmywalne do pełnej wysokości ( płytki ceramiczne lub inne łatwo zmywalne i odporne na działanie środków dezynfekcyjnych). Sufity powinny być malowane farbą, zmywalną , paro przepuszczalną,
_ we wszystkich pomieszczeniach podłogi powinny być z wykładzin łatwo
zmywalnych, trwałych i odpornych na środki dezynfekcyjne oraz chemikalia (
antypoślizgowe płytki ceramiczne lub inne materiały o tych właściwościach).
Podłogi ze spadkiem 1,5 % w kierunku kratek ściekowych, cokoliki przy ścianach do wys. 5-10 cm. W zapleczu sanitarnym ściany zmywalne do wys. 2,0 m ( płytki ceramiczne), powyżej malowane farbą paro chłonną.
W szatni ściany malowane farbą zmywalną, sufity farbą paro chłonną. Podłoga zmywalna z cokolikiem 5-10 cm. – antypoślizgowe płytki ceramiczne lub inny materiał o podobnych właściwościach,
_ pomieszczenia powinny być wyposażone w baterie ze złączką do węża
i kanalizacyjne wpusty podłogowe oraz umywalki do mycia rąk z bieżącą wodą
ciepłą i zimną z bateriami mieszającymi, przy umywalkach dozowniki z mydłem w płynie i dozowniki ze środkiem dezynfekcyjnym. W sali sekcyjnej i umywalni przy zespole sanitarnym baterie uruchamiane przy pomocy łokcia, pedału nożnego lub fotokomórki, do suszenia rąk przy umywalkach należy zainstalować suszarki elektryczne. Pomieszczenia, w których używane są narzędzia i sprzęt wielokrotnego użycia należy wyposażyć w zlewozmywak z baterią.
_ we wszystkich pomieszczeniach otwierane okna powinny być zaopatrzone w siatki przeciwko owadom,
_ we wszystkich pomieszczeniach ( sala sekcyjna i zaplecze) będzie wykonana ,
wentylacja mechaniczna
_ sala sekcyjna powinny być wyposażone w wentylację mechaniczną cichobieżną ,odpowiadającą następującym warunkom:
- wywiew zapewniający dziesięciokrotną wymianę powietrza na .................W związku z ograniczeniami więcej w SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45321000-3 - Izolacja cieplna

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45000000-7 - Roboty budowlane

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45442100-8 - Roboty malarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Nie złożono żadnej oferty
2022-10-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane