Budowa skateparku z mini rampą dla BMX w Kołobrzegu
Gmina Miasto Kołobrzeg
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00403364
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00403364/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-10-21 09:15
- Lokalizacja
- Kołobrzeg, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6fbea5d9-43b5-11ed-8832-4e4740e186ac
- Identyfikator
- 6711698541
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00403364 z dnia 2022-10-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa skateparku z mini rampą dla BMX w Kołobrzegu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Kołobrzeg
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920736
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ratuszowa 13
1.5.2.) Miejscowość: Kołobrzeg
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-100
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.kolobrzeg.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://i-kolobrzeg.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://portal.smartpzp.pl/umkolobrzeg/public/postepowanie?postepowanie=345867121.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa skateparku z mini rampą dla BMX w Kołobrzegu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6fbea5d9-43b5-11ed-8832-4e4740e186ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00403364
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000480/22/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.23 Budowa Skate parku w Podczelu (budżet obywatelski) - roboty budowlane
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00378781/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZ.271.48.2022.K
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Skatepark
2. Ciągi pieszo – jezdne
3. Oświetlenie
4. Mała architektura
5. Obsługa geodezyjna i geologiczna budowy oraz dokumentacja powykonawcza
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Jest ono obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.Składanie i otwarcie ofert w ww. postępowaniu zostało wyznaczone na dzień 20.10.2022r. W dniu 19.10.2022r. nastąpiło otwarcie ofert w innym postępowaniu. Po odszyfrowaniu ofert okazało się, że Wykonawca omyłkowo złożył ofertę w postępowaniu nie dotyczącym ww. przetargu.
Omyłka ta sprawiła, że doszło do zapoznania Zamawiającego z ofertą przed upływem terminu otwarcia ofert. Zamawiający w Specyfikacji Warunków Zamówienia wyraźnie wskazał sposób składania ofert, załączył instrukcję postępowania, niemniej jednak Wykonawca pomylił postępowania, co spowodowało naruszenie art. 221 ustawy P.z.p., który wnosi, że Zamawiający zapewnia, aby z zawartością ofert nie można było zapoznać się przed upływem terminu ich otwarcia. Art. 68 ustawy P.z.p. wskazuje, że przekazywanie ofert o udzielenie zamówienia, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zapewniających zachowanie integralności, autentyczności, nienaruszalności danych i ich poufności w ramach wymiany i przechowywania informacji, w tym zapewniających możliwość zapoznania się z ich treścią wyłącznie po upływie terminu na ich składanie.Zamawiający zapewnił takie narzędzie, w postaci platformy zakupowej SmartPzp., gdzie oferty są zaszyfrowane do momentu upływu terminu otwarcia ofert. Błąd w złożeniu oferty, polegający na przesłaniu jej do innego postępowania sprawił, że Zamawiający zapoznał się przedwcześnie z jej treścią.
| 2022-10-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |