Rewitalizacja i rewaloryzacja (modernizacja) przyrodnicza stawów w Pępowie wraz z budową infrastruktury turystycznej

GMINA PĘPOWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00404641
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00404641/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-10-21 13:50
Lokalizacja
Pępowo, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4a2a657e-148d-11ed-b950-8227d40187e8
Identyfikator
6961840454
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRekultywacja terenuRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie kształtowania parkówRoboty w zakresie kształtowania ogrodówRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaWyrównywanie terenuBudowa obiektów inżynierii wodnejWodne roboty budowlaneRoboty instalacyjne elektryczneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00404641 z dnia 2022-10-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja i rewaloryzacja (modernizacja) przyrodnicza stawów w Pępowie wraz z budową infrastruktury turystycznej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PĘPOWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050592

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Stanisławy Nadstawek 6

1.5.2.) Miejscowość: Pępowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-830

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@pepowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pepowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/pepowo

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rewitalizacja i rewaloryzacja (modernizacja) przyrodnicza stawów w Pępowie wraz z budową infrastruktury turystycznej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4a2a657e-148d-11ed-b950-8227d40187e8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00404641

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00009506/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Rewitalizacja i rewaloryzacja (modernizacja) przyrodnicza stawów w Pępowie wraz z budową infrastruktury turystycznej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00293655/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WRG.271.13.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Rewitalizacja i rewaloryzacja (modernizacja) przyrodnicza stawów w Pępowie wraz z budową infrastruktury turystycznej” wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę, w tym:
a) remont drogi powiatowej wraz z oświetleniem drogowym i remontem budowli mostowej (ul. Parkowa),
b) remont i przebudowa ścieżki pieszo – rowerowej łączącej stawy,
c) remont i przebudowa drogi wewnętrznej stanowiącej część ul. Sportowej,
d) renowacja i przebudowa zbiornika wodnego wraz z rewitalizacją terenu wokół zbiornika wodnego przy „Grodzisku” (UWAGA! Na terenie nieruchomości znajduje się stanowisko archeologiczne grodzisko stożkowate z okresu późnego średniowiecza wpisane do rejestru zabytków pod nr rej. 1246/A z dn. 06.03.1992 r. oraz wpisane do księgi C rejestru zabytków pod nr rej. 288/Wlkp/C z 23.04.2008 r. ),
e) renowacja i przebudowa zbiornika wodnego wraz z rewitalizacją terenu wokół zbiornika wodnego przy „Bażantarni”,
f) w ramach zakresu opcjonalnego zamówienia (w przypadku uruchomienia przez zamawiającego zastrzeżonego prawa opcji zgodnie z zapisami pkt. 3.2. niniejszej SWZ) – dodatkowo zaprojektowania i budowy pomostu dwupoziomowego umożliwiającego korzystanie z sprzętu pływającego w kształcie koła wraz z schodami terenowymi na skarpie zbiornika wodnego przy „Grodzisku”.

2. Zakres zamówienia podstawowego i opcjonalnego obejmuje w szczególności:
- sporządzenie i prezentację koncepcji w celu zatwierdzenia przez Zamawiającego; w trakcie prac projektowych Wykonawca jest zobowiązany uwzględnić w rozwiązaniach projektowych wszelkie uwagi Zamawiającego i jego życzenia, o ile nie są sprzeczne z obowiązującymi przepisami i normami, sztuką budowlaną i programem funkcjonalno-użytkowym;
- sporządzenie projektu budowlanego i wykonawczego (kompletnych pełnobranżowych) zgodnie z obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi (w tym m.in. ustawą Prawo budowlane), wymaganymi przez przepisy prawa normami i zasadami wiedzy technicznej, warunkami wynikającymi z ww. postanowienia, Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2020 r, poz. 1609 z późn. zm.) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454). Wykonawca zapewni sprawdzenie dokumentacji projektowej pod względem poprawności opracowania, kompletności i zgodności z przepisami techniczno-budowlanymi oraz obowiązującymi Polskimi Normami, przez osoby posiadające uprawnienia budowlane w odpowiedniej specjalności. Projekty budowlane i wykonawcze będą zawierały w szczególności następujące elementy, pozyskane w imieniu Zamawiającego: aktualną mapę sytuacyjną do celów projektowych, aktualne warunki przyłączeniowe na niezbędne media, ostateczną decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, dokumentację badań podłoża gruntowego i projekt geotechniczny bądź dokumentację geologiczno-inżynierską, decyzję zezwalającą na usunięcie drzew czy wszelkie inne niezbędne uzgodnienia (w tym uzgodnienia z Wielkopolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków), informacje lub opracowania;
- sporządzenie projektów wykonawczych;
- uzyskanie akceptacji Zamawiającego proponowanych rozwiązań projektowych i materiałowych, w zakresie zgodności z programem funkcjonalno-użytkowym;
- sporządzenie informacji BIOZ zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003 r., nr 120 poz. 1126);
- uzyskanie w imieniu Zamawiającego przed rozpoczęciem robót budowlanych wszelkich wymaganych przepisami opinii, uzgodnień, pozwoleń i decyzji, w tym np. pozwolenia wodnoprawnego, pozwolenia na budowę oraz ;
- opracowanie szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454);
- sporządzenie przedmiarów robót i kosztorysów wykonane na wzór kosztorysu inwestorskiego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 r., poz. 2458) oraz Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454);
- sporządzenie harmonogramu rzeczowo-finansowego realizacji inwestycji i prac projektowych; zgodnie z zapisami wzoru umowy;
- pełnienie nadzoru autorskiego przez autorów projektów przez cały czas trwania inwestycji, w szczególności poprzez: udział projektantów w naradach roboczych w trakcie realizacji robót budowlanych (na terenie budowy), wpisy do dziennika budowy, weryfikację dokumentacji powykonawczej w zakresie jej zgodności z faktycznym wykonaniem robót;
- sporządzenie przez kierownika budowy i kierowników robót planu BIOZ; dokument zostanie sporządzony w terminie do 5 dni od daty uzyskania pozwolenia na budowę, przed rozpoczęciem robót;
- opracowanie projektu zabezpieczenia drzew i krzewów które zostaną zachowane na placu budowy wraz z inwentaryzacją dendrologiczną istniejącego drzewostanu oraz z gospodarką drzewostanem;
- wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej i zatwierdzonej dokumentacji projektowej oraz uzyskanych uzgodnień i pozwoleń;
- przeprowadzenie wymaganych prób i badań;
- opracowanie dokumentacji powykonawczej wg poszczególnych branż wraz z niezbędnymi opisami w zakresie i formie jak w dokumentacji projektowej, której treść przedstawiać będzie roboty tak, jak zostały przez Wykonawcę zrealizowane, wraz z geodezyjną dokumentacją powykonawczą oraz szkicami roboczymi (w tym z geodezyjną obsługą inwestycji);
- przygotowanie dokumentów do odbioru i przekazanie obiektu do użytkowania i eksploatacji.
Jeżeli w trakcie wykonywania robót okaże się koniecznym uzupełnienie dokumentów, m.in. o istniejące kolizje podczas robót i sytuacje nieprzewidziane w dokumentacji, Wykonawca sporządzi brakujące dokumenty i inne opracowania niezbędne do właściwego wykonania robót na własny koszt i uzyska ich zatwierdzenie.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno – Użytkowy stanowiący Załącznik nr 9 do niniejszej SWZ.
4. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty równoważnej.
5. Zakres robót oraz odpowiedzialność Wykonawcy w zakresie objętym proponowaną ceną ofertową obejmuje także:
- organizację i zabezpieczenie placu budowy, zaopatrzenie w media, opłacenie wszystkich wynikających z procesu budowlanego i używanego sprzętu opłat, jak również opłacenie niezbędnych badań koniecznych do przeprowadzenia procesu odbioru i uporządkowanie terenu po wykonaniu umowy,
- przeprowadzenie na własny koszt wymaganego prawem zabezpieczenia terenu budowy pod względem archeologicznym, w tym zapewnienie kierowania badaniami archeologicznymi przez osobę, która ukończyła studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, w zakresie archeologii i przez co najmniej 12 miesięcy brała udział w badaniach archeologicznych,
- powiadomienie dysponentów sieci położnych w obrębie placu budowy o rozpoczęciu robót budowlanych oraz o ich zakończeniu oraz pokrycie kosztów nadzoru nad pracami w strefach kontrolowanych tych sieci;
- zabezpieczenie terenu objętego robotami przed dostępem osób postronnych,
- obsługę geodezyjną, zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, pomiarów, badań i odbiorów oraz wykonanie dokumentacji powykonawczej, łącznie z dokumentacją geodezyjną;
- wywóz materiałów porozbiórkowych nadających się do ponownego wbudowania w miejsce wskazane przez Zamawiającego, przy czym miejsce to będzie się mieścić w granicach administracyjnych gminy Pępowo,
- ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia;
- umieszczenie w widocznym miejscu tablicy informacyjnej oraz ogłoszenia zawierającego dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia – o ile dotyczy;
- projekty organizacji ruchu na czas wykonywanych robót oraz oznakowanie robót wg tych projektów,

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112330-7 - Rekultywacja terenu

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

45112712-9 - Roboty w zakresie kształtowania ogrodów

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

45244000-9 - Wodne roboty budowlane

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający przed otwarciem ofert udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację, że na sfinansowanie Zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę do wysokości 5 000 000,00 zł brutto. W postępowaniu wpłynęły 3 oferty. Zamawiający dokonał oceny ofert, stwierdzając, że najkorzystniejszą ofertę złożył P.H.U. Chod-Dróg Przemysław Andrzejewski ul. Kwiatowa 11 63-840 Krobia za cenę łączną zamówienia podstawowego i opcji w wysokości 7 505 484,60 zł uzyskując 84,79 pkt wg określonych w SWZ kryteriów oceny ofert. Pozostali Wykonawcy uzyskali odpowiednio PROGRES Sebastian Kurpisz Sebastian Kurpisz ul. Lipowa 40/9 64-100 Leszno – 81,39 pkt oraz ROMGOS GWIAZDOWSCY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ul. Zaciszna 1D, 63-200 Jarocin – 60 pkt. Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa jednak kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia. Jednocześnie Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do wysokości oferty najkorzystniejszej.
2022-10-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane