Przebudowa drogi powiatowej nr 1696N, odcinek Mikołajki - Łuknajno – etap I

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W MRĄGOWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00405553
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00405553/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-10-24 09:36
Lokalizacja
Mrągowo, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a16934b5-19fd-11ed-acbd-46d0480cd9c4
Identyfikator
7421845098
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie budowy dróg głównychFundamentowanie drógBudowa nasypówRoboty w zakresie nawierzchni drógInstalowanie znaków drogowychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty odwadniająceRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychWyrównywanie terenuRoboty drogoweUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00405553 z dnia 2022-10-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 1696N,
odcinek Mikołajki - Łuknajno – etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W MRĄGOWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510751088

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Nowogródzka 1

1.5.2.) Miejscowość: Mrągowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 11-700

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.7.) Numer telefonu: 897419580

1.5.8.) Numer faksu: 897419590

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd.sekretariat@powiat.mragowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzd.powiat.mragowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/pzd_mragowo

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Działalność usługowa wspomagająca transport lądowy

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 1696N,
odcinek Mikołajki - Łuknajno – etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a16934b5-19fd-11ed-acbd-46d0480cd9c4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00405553

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00035268/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa drogi powiatowej nr 1696N , odcinek Mikołajki - Łuknajno - etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00303267/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: S6.261.1.5.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową drogi powiatowej nr 1696N odcinek Mikołajki - Łuknajno wraz z niezbędną przebudową obiektów budowlanych oraz istniejącej infrastruktury technicznej. Przebudowa obejmuje odcinek od drogi krajowej nr 16 od km 0+000 do km 0+567. 5. Przedmiotowe zadanie jest współfinansowany ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
1.1 W szczególności przedmiot zamówienia obejmuje:
1) opracowanie Dokumentacji Projektowej, opisanej w PFU,
2) wykonanie robót budowlanych oraz pozostałych prac, niezbędnych do wykonania całości Przedmiotu Umowy,
3) sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych;
4) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich uzgodnień, opinii i decyzji instytucji i organów administracji, wymaganych dla realizacji robót budowlanych i przystąpienia do użytkowania obiektów budowlanych będących przedmiotem niniejszej umowy, w szczególności uzyskanie ostatecznej i prawomocnej decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego, ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę wszystkich obiektów budowlanych, składających się na przedmiot umowy, a w przypadku, gdy zgodnie z obowiązującymi przepisami uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę nie będzie konieczne - zgłoszenie budowy bez sprzeciwu właściwego organu oraz uzyskanie ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie wszystkich obiektów budowlanych, składających się na Przedmiot Umowy, a w przypadku, gdy zgodnie z obowiązującymi przepisami uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nie będzie konieczne – zawiadomienie o zakończeniu budowy wszystkich obiektów budowlanych składających się na przedmiot umowy i niezgłoszenie sprzeciwu przez właściwy organ,
5) wykonanie dokumentacji powykonawczej.
2. Materiały pochodzące z rozbiórki, Wykonawca winien posortować i następnie w obecności i z udziałem Inspektora nadzoru zakwalifikować, jako materiał nadający się do ponownego wykorzystania. Materiały z rozbiórki, tj. przeznaczone do ponownego wykorzystania (w tym w szczególności kostka brukowa i destrukt asfaltowy), są własnością Zamawiającego. Należy je załadować, przewieźć i składować w miejsce wskazane przez Zamawiającego lub Inspektora nadzoru, w sposób uporządkowany i właściwy dla danego asortymentu.
Materiały z rozbiórki nienadające się do wykorzystania stają się własnością Wykonawcy i winny być usunięte poza plac budowy na koszt Wykonawcy i z zachowaniem przepisów ustawy o odpadach;
3. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
4. Wykonawca musi zapewnić wykonanie robót budowlanych zgodnie z prawem polskim, a w szczególności z przepisami techniczno budowlanymi, przepisami dotyczącymi samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz przepisami dotyczącymi wyrobów, materiałów stosowanych w budownictwie.
5. Wszystkie materiały zastosowane przez Wykonawcę muszą mieć aktualne atesty, certyfikaty lub deklaracje zgodności dopuszczające ich zastosowanie w budownictwie.
6. Wykonawca urządzi zaplecze budowy i zabezpieczy plac budowy we własnym zakresie.
7. W trakcie trwania robót Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia ciągłości ruchu drogowego i pieszego. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu drogowego kołowego i pieszego w rejonie prowadzonych robót. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
8. Na Wykonawcy spoczywa obowiązek ochrony znaków geodezyjnych, a w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia, należy je odtworzyć zgodnie z przepisami prawa geodezyjnego i kartograficznego.
9. Wykonawca opracuje projekt tymczasowej organizacji ruchu wraz z elementami oznakowania i utrzymaniem oznakowania przez okres realizacji robót, a po zakończeniu budowy opracuje i zatwierdzi Projekt stałej organizacji ruchu dla przebudowywanego odcinka drogi.
10. w całym okresie wykonywania robót zapewnić przejezdność w obu kierunkach drogi powiatowej nr 1696N; zamknięcie drogi możliwe jest wyłącznie za zgodą Zamawiającego przez okres nie dłuższy niż przypadające po sobie 5 dni (zamknięcie drogi nie może nastąpić w okresie tzw. długich weekendów: majowego i święta Bożego Ciała oraz od 15 czerwca do 31 sierpnia). Wykonawca zobowiązany jest wystąpić do Zamawiającego o zgodę na jej zamknięcie. Winien to zrobić w terminie umożliwiającym uzgodnienie zmiany czasowej organizacji ruchu i poinformowanie mieszkańców minimum 5 dni przed jej wprowadzeniem;
11. Po zrealizowaniu robót budowlanych, Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wszystkich niezbędnych prób, sprawdzeń i pomiarów, a po uzyskaniu pozytywnych wyników przedstawienia ich w protokołach i przekazania Zamawiającemu. W przypadku dokonania jakichkolwiek zmian dopuszczalnych przepisami i zgodnych z umową, należy przedłożyć Zamawiającemu dokumentację powykonawczą wraz z atestami, certyfikatami i deklaracjami zgodności. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia geodezyjne inwentaryzacji powykonawczej w formie GIS/CAD na nośniku CD oraz w formie papierowej i przekazanie jej Zamawiającemu najpóźniej w dniu odbioru robót.
12. Zamawiający nie zapewnia punktu poboru energii elektrycznej, wody oraz innych mediów potrzebnych do realizacji zamówienia. Włączenie i wyłączenie urządzeń, sieci itp. niezbędne do realizacji budowy Wykonawca uzyska we własnym zakresie i również poniesie koszty z tym związane.
13. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za prawidłowe prowadzenie robót, a w tym: za oznakowanie robót, bezpieczeństwo ruchu na drodze w strefie prowadzonych robót. Poza tym, Wykonawca ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą wobec osób trzecich w związku z prowadzonymi robotami.
14. Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu do zatwierdzenia harmonogram rzeczowo – finansowy robót w terminie 14 dni od daty podpisania umowy z Wykonawcą. Zamawiający zgłosi uwagi do harmonogramu w terminie 14 dni od daty przedłożenia harmonogramu do zatwierdzenia lub zatwierdzi harmonogram w ciągu 14 dni od daty jego przedłożenia. Tryb ten dotyczy również aktualizacji harmonogramu wynikającej z przyczyn niezależnych od Wykonawcy.
15. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania przez cały okres obowiązywania umowy, ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej zgodnej z przedmiotem zamówienia. W przypadku konieczności kontynuacji ubezpieczenia zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu bez odrębnego wezwania.
Wykonawca wyłoniony w ramach postępowania, zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu przed podpisaniem umowy, dowód opłaconej polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 2 000 000,00 zł.
16. Do obowiązków Wykonawcy należy uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie drogi powiatowej nr 1696N na terenie miejscowości Mikołajki (wszystkich obiektów budowlanych wykonanych w ramach umowy w sprawie zamówienia publicznego) lub dokonanie skutecznego zgłoszenia zakończenia robót w organie Nadzoru Budowlanego oraz oddanie do użytkowania drogi powiatowej.
Wszelkie uzgodnienia, decyzje i zgody uzyskiwane będą przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego i na jego rzecz.
17. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: Program Funkcjonalno - Użytkowy (PFU), SWZ oraz projektowane postanowienia umowy. Wszystkie wymagania określone w dokumentach powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne.
18. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania i umieszczenia tablic zawierających informację o współfinansowaniu inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, o treści zgodnej z projektem tablicy informacyjnej dostępnym na stronie: https://www.bgk.pl/polski-lad/edycja-pierwsza/#c21674, przed rozpoczęciem robót, w lokalizacji uzgodnionej z Zamawiającym.
19. Wykonawca zapewni finansowanie przedmiotu Umowy na czas poprzedzający wypłatę wynagrodzenia z Promesy (stanowiącej załącznik do SWZ). Zamawiający zastrzega, że wobec faktu finansowania przedmiotu Umowy z Programu opisanego w części III pkt 5 SWZ, wypłata wynagrodzenia Wykonawcy będzie mogła zostać dokonana w tzw. oknach płatniczych, przypadających 15-go i 25-go każdego miesiąca.
Wyznacza się Wykonawcy 5 - dniowy termin, od dnia odbioru końcowego na dostarczenie faktury do Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45233121-3 - Roboty w zakresie budowy dróg głównych

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45243510-0 - Budowa nasypów

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232452-5 - Roboty odwadniające

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45233140-2 - Roboty drogowe

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena złożonej oferty przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający po przeprowadzonej analizie stwierdził, że nie ma finansowych możliwości zwiększenia wskazanej pierwotnie kwoty.
W związku z powyższym postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 ust 3) ustawy Pzp „ cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 11067681,70 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 11067681,70 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-10-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane