Wykonanie stolarki okiennej w lokalach gminnych zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania - II
GMINA BYTOM - BYTOMSKIE MIESZKANIA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00406785
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00406785/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-10-24 13:58
- Lokalizacja
- Bytom, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-228c4519-2aa2-11ed-9171-f6b7c7d59353
- Identyfikator
- 6263001827
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00406785 z dnia 2022-10-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie stolarki okiennej w lokalach gminnych zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania - II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BYTOM - BYTOMSKIE MIESZKANIA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 242615406
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zielna 25 B
1.5.2.) Miejscowość: Bytom
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-907
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.7.) Numer telefonu: 325325000
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@bm.bytom.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bm.bytom.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bm-bytom.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie stolarki okiennej w lokalach gminnych zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania - II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-228c4519-2aa2-11ed-9171-f6b7c7d59353
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00406785
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00025629/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00335374/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP-TP1-41/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 94813,53 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1. Część I – Wymiana stolarki okiennej w lokalach gminnych zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania (Plac Słowiański 1/8).1.1.1. Zakresy robót budowlanych i instalacyjnych w lokalach są zróżnicowane przedmiarowo i obejmują m.in. wykonanie robót ogólnobudowlanych w tym wykończeniowe, tynkarsko-malarskie.
1.1.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1.1. do SWZ – Przedmiar robót. Warunki wykonania i odbioru robót zawiera Załącznik nr 1.1.a. do SWZ – Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z zaleceniem Miejskiego Konserwatora Zabytków w Bytomiu z 16.06.2021 r. (Załącznik Nr 1.1.b do SWZ – dotyczy ul. Plac Słowiański).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
4.5.5.) Wartość części: 18659,59 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.2. Część II – Wymiana stolarki okiennej w lokalach gminnych zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania (ul. Powstańców Warszawskich 17/11, ul. Dworcowa 24/21, ul. Axentowicza 1/0001, ul. Jainty 18/5)1.2.1. Zakresy robót budowlanych i instalacyjnych w lokalach są zróżnicowane przedmiarowo i obejmują m.in. wykonanie robót ogólnobudowlanych w tym wykończeniowymi, tynkarsko-malarskie.
1.2.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1.2. do SWZ – Przedmiar robót. Warunki wykonania i odbioru robót zawiera Załącznik nr 1.2.a. do SWZ – Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Pozwoleniem Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach nr K/221/2022 z 10.03.2022 r. – dotyczy ul. Jainty 18/5, Zaleceniami konserwatorskimi Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków w Bytomiu (Załącznik Nr 1.2.b do SWZ – dotyczy ul. Jainty, 18/5, Zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków w Bytomiu z 11.03.2022 r. - ul. Axentowicza 1/0001, Zalecenia Miejskiego Konserwatora Zabytków w Bytomiu z 7.09.2020 r. – dot. ul. Dworcowej 24/21).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
4.5.5.) Wartość części: 76153,94 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
21.09.2022 r. dokonano otwarcia ofert w przedmiotowym postępowaniu. W odniesieniu do Części I wpłynęła jedna oferta złożona przez Wykonawcę INFOPOLGAZ Marlena Handel-Szczerba, ul. Krzyżowa 24, 41-909 Bytom (92 562,92 zł brutto), której cena przewyższa kwotę przeznaczoną przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia (20 152,32 zł brutto) o 72 410,60 zł (tj. 459,32%).
Zgodnie z art. 255 ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (…).
Zamawiający po dokonaniu analizy możliwości finansowych uznał, że nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do kwoty oferty złożonej w postępowaniu.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy Pzp, ponieważ cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
4.10.2022 r. Zamawiający dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej Wykonawcy Okna 24 Expert Grzegorz Golda, ul. Bytomska 107/4,41-803 Zabrze.
Zamawiający pismem z 13.10.2022 r. wyznaczył termin zawarcia umowy na 17.10.2022 r. W wyznaczonym terminie Wykonawca nie stawił się. Do dnia 20.10.2022 r. Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zamawiający pismem z 18.10.2022 r. ponownie wyznaczył termin zawarcia umowy na 20.10.2022 r., jednocześnie zastrzegł, że niestawienie się przez Wykonawcę w ww. terminie potraktowane będzie przez Zamawiającego jako uchylanie się od zawarcia umowy. W wyznaczonym terminie Wykonawca nie stawił się. Do dnia 20.10.2022 r. Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
W przedmiotowym postępowaniu w odniesieniu do Części II ofertę złożył tylko ww. Wykonawca. W zaistniałej sytuacji Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 7 w związku z art. 263 ustawy Pzp, ponieważ Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, a także ponieważ w postępowaniu w odniesieniu do Części II nie wpłynęły inne oferty.
| 2022-10-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |