„Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (wraz z usługą dystrybucji) dla potrzeb Gminy Mirosławiec”.
Gmina Mirosławiec
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00018563
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00018563/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-01-09 12:36
- Lokalizacja
- Mirosławiec, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-97e01c9f-ddf2-40fd-bb5f-a06074ae4058
- Identyfikator
- 7651603418
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00018563 z dnia 2025-01-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (wraz z usługą dystrybucji) dla potrzeb Gminy Mirosławiec”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mirosławiec
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791508
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wolności 37
1.5.2.) Miejscowość: Mirosławiec
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-650
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.7.) Numer telefonu: 67 259 50 42
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@miroslawiec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.miroslawiec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/miroslawiec/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (wraz z usługą dystrybucji) dla potrzeb Gminy Mirosławiec”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-97e01c9f-ddf2-40fd-bb5f-a06074ae4058
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00018563
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00628032
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IGN.271.44.2024.JD
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji do 32 punktów poboru (PPE) w roku 2025 o łącznym szacowanym wolumenie 180,17 MWh.
1) Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej.
Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiającego (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii oraz usługi przesyłu zgodnie z obowiązującą taryfą OSD.
2) Sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usług dystrybucji odbywać się będzie na warunkach określonych w załączniku nr 3 do SWZ, w dokumentach zamówienia oraz w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne oraz przepisach wykonawczych do tej ustawy.
3) Zamawiający planuje montaż i podłączenie instalacji PV - mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy maksymalnej 6,5kWp w obiekcie o numerze porządkowym 8 Załącznika nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia. Planowana data przyłączenia mikroinstalacji: styczeń 2025 r. Zamawiający po uruchomieniu instalacji przewiduje zawarcie z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana, umowy na odsprzedaż i bilansowanie energii wytworzonej w mikroinstalacji OZE i nie wykorzystanej w miejscu jej wytworzenia, która obowiązywać będzie do dnia 31 grudnia 2025 r. Zamawiający wyrazi zgodę na zawarcie umowy na odsprzedaż energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę.
4) Obowiązująca umowa dotycząca przedmiotu zamówienia opisanego w Załączniku nr 1 do SWZ wygaśnie ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw.
5) Zamawiający dysponuje tytułem prawnym upoważniającym do swobodnego dysponowania obiektami opisanymi w przedmiocie zamówienia.
6) Zamawiający przekaże niezbędne dane i dokumenty (pełnomocnictwo, NIP, Regon) do przeprowadzenia procedury zmiany, niezwłocznie po wyborze Wykonawcy.
7) Żadne PPE wskazane w załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu Zamówienia, nie posiadają statusu wytwórcy lub prosumenta.
8) Umowy dystrybucyjne dla wszystkich PPE określonych w Załączniku nr 1 do SWZ są zawarte z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego na czas nieokreślony.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres zamówienia został opisany w załączniku nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia, zwanej dalej „SWZ”. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w załączniku nr 3 do SWZ (projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego).
4.5.3.) Główny kod CPV: 09310000-5 - Elektryczność
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 254357,22 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 254357,22 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 254357,22 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Enea S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7770020640
7.3.3) Ulica: Pastelowa 8
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.5) Kod pocztowy: 60-198
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 254357,22 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31| 2025-01-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |