Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Budowa budynku wielofunkcyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Szczecińskiej 13 w Toruniu”.
Gmina Miasta Toruń
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00018971
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00018971/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-09 13:13
- Lokalizacja
- Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b2081934-60ab-4c09-aabc-e42561968784
- Identyfikator
- 8790001014
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00018971 z dnia 2025-01-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania pn.:
„Budowa budynku wielofunkcyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu przy
ul. Szczecińskiej 13 w Toruniu”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Toruń
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118856
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wały Gen. Sikorskiego 8
1.5.2.) Miejscowość: Toruń
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.7.) Numer telefonu: 56 6118840
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wiir@um.torun.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.torun.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umtorun.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania pn.:„Budowa budynku wielofunkcyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu przy
ul. Szczecińskiej 13 w Toruniu”.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b2081934-60ab-4c09-aabc-e42561968784
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00018971
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00598216
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 96/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania pn.:„Budowa budynku wielofunkcyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu przy
ul. Szczecińskiej 13 w Toruniu”.
2. Wytyczne do realizacji przedmiotu zamówienia:
1) Budynek zlokalizowany będzie na nieruchomości przy ul. Szczecińskiej 13 (działki nr 326/3, 326/6, 326/7, 326/24 z obrębu 53) o łącznej pow. 3290 m². Istniejące obiekty znajdujące się na nieruchomości są w trakcie robót rozbiórkowych.
2) Teren objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (Uchwała nr 109/11 Rady Miasta Torunia z dnia 12 maja 2011 r.).Obszar nie jest objęty ochroną konserwatorską.
3) Materiałem wyjściowym do realizacji przedmiotu zamówienia jest koncepcja dla zadania pn. „Budynek Podstawowej Opieki Zdrowotnej”, opracowana w 2024 r. przez firmę „Architekt Piotr Wiorek (stanowiąca załącznik do SWZ).
4) W dokumentacji projektowej należy uwzględnić następujące zmiany w stosunku do koncepcji:
a) zrezygnować należy z Działu Fizjoterapii na parterze,
b) zrezygnować należy z budowy I piętra wraz z budową windy - budynek ma być w całości parterowy,
c) w miejsce Działu Fizjoterapii należy zlokalizować Centrum Aktywności Lokalnej (CAL) i niezbędne pomieszczenia techniczne (m.in. serwerownię, kotłownię).
5) Obiekt powinien uwzględniać pomieszczenia dla następujących funkcji:
a) Centrum Aktywności Lokalnej (CAL) przeznaczone dla min. 20 osób, powierzchnia CAL wraz z pomieszczeniami technicznymi ok. 408 m²;
b) Podstawowa Opieka Zdrowotna (POZ) o powierzchni ok. 240 m²;
c) Klub Seniora przeznaczony dla ok. 20 osób, powierzchnia ok. 197 m²,
d) Placówka Wsparcia Dziennego przeznaczona dla ok. 30 osób, powierzchnia ok. 200 m²; możliwość bezpośredniego wyjścia na tereny zielone od strony wschodniej.
6) Opracowany przedmiot zamówienia winien uwzględniać wymogi obowiązujących „Regionalnych zasad i standardów kształtowania ładu przestrzennego województwa kujawsko-pomorskiego oraz Krajowego planu na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030”.
7) Opracowany przedmiot zamówienia winien uwzględniać wymagania i standardy dotyczące ochrony, kształtowania i pielęgnacji terenów zieleni, zawarte w załączniku nr 1 pt. „Ochrona drzew w procesie inwestycyjnym” oraz w załączniku nr 2 pt. „Kształtowanie i pielęgnacja terenów zieleni na terenie GMT” do „Programu ochrony środowiska dla miasta Torunia na lata 2021-2024 z uwzględnieniem perspektywy do roku 2028”, stanowiącego załącznik do Uchwały Nr 699/2021 Rady Miasta Torunia z dnia 9 września 2021 r. w sprawie przyjęcia „Programu ochrony środowiska dla miasta Torunia na lata 2021-2024 z uwzględnieniem perspektywy do roku 2028” (dokumenty dostępne na stronie: bip.torun.pl/uchwala/51151/uchwala-nr-699-2021). W szczególności, przed przystąpieniem do opracowania rozwiązań projektowych w ramach dokumentacji projektowej, jeśli wstępna analiza terenowa wykaże taką potrzebę, Wykonawca wyprzedzająco wykona inwentaryzację przyrodniczą (dendrologiczną), ze szczególnym uwzględnieniem drzew cennych, w projekcie określi zalecenia projektowe dotyczące możliwości uniknięcia kolizji drzew z planowaną inwestycją, wyznaczy strefy ochrony drzew i krzewów, zaplanuje lokalizację miejsc składowania odpadów, materiałów budowlanych, postoju maszyn i sprzętu w czasie realizacji inwestycji w sposób najmniej szkodzący drzewom i krzewom przewidzianym do zachowania. Wykonawca na etapie projektowania zastosuje rozwiązania mające na celu optymalną ochronę drzew i krzewów na placu budowy, w tym w szczególności rozwiązania minimalizujące działania związane ze zmianami naturalnego ukształtowania terenu oraz warunków siedliskowych drzew, zaprojektowana szata roślinna powinna nawiązywać do zastanego siedliska oraz zostanie zaprojektowane wdrożenie działań związanych ze zwiększeniem małej retencji.
8) W ramach prac projektowych należy przewidzieć konieczność weryfikacji załączonej koncepcji (stanowiącej załącznik do SWZ) w niezbędnym zakresie do wykonania przedmiotu zamówienia.
9) W projektach należy zawrzeć analizę, o której jest mowa w rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (tekst jednolity: Dz.U. z 2022 r. poz. 1679 z późn. zm.).
10) Opracowany przedmiot zamówienia winien spełniać co najmniej, określone w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, minimalne wymagania służące zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie dostępności architektonicznej oraz szczegółowe dodatkowe wymagania wskazane w pkt. 10a oraz zawierać rozwiązania umożliwiające spełnienie przez budynek wymagań w zakresie dostępności informacyjno-komunikacyjnej, w tym w szczególności uwzględniać instalację urządzeń lub innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących.
W przypadku braku możliwości zapewnienia rozwiązań wskazanych powyżej ze względów technicznych, opracowany przedmiot umowy winien zawierać rozwiązania zapewniające dostęp alternatywny (w taki przypadku niezbędne jest uzyskanie uprzedniej odrębnej zgody Zamawiającego na zastosowanie rozwiązania alternatywnego wskazanego w przedłożonej przez Wykonawcę propozycji wraz z uzasadnieniem).
10a) Opracowany przedmiot zamówienia winien w zakresie dostępności architektonicznej zapewniać informację na temat rozkładu pomieszczeń w budynku w sposób wizualny i dotykowy.
11) W ramach prac projektowych należy przewidzieć także udział w ewentualnych spotkaniach dotyczących omówienia i uzgodnienia rozwiązań projektowych lub innych wynikających z zakresu opracowania.
12) Do wszystkich projektowanych robót należy stosować materiały o standardzie właściwym do tego typu obiektów. Materiały i technologie przyjęte przez projektanta powinny mieć określone szczegółowe wymagane parametry techniczne oraz podane warunki, jakie należy spełnić dla zapewnienia równoważności materiałów, bez podawania nazw własnych oraz nazw producenta, z zastrzeżeniem zapisów Uwagi I.
Uwaga I:
W przypadku, gdy projektant w wyjątkowej sytuacji musi użyć znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu lub norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, to w każdym takim przypadku musi uzupełnić o dodatkowy zwrot "lub równoważne", z podaniem parametrów technicznych i warunków równoważności. Nie dopuszcza się jedynie ogólnego sformułowania dotyczącego równoważności zawartego na początku dokumentacji. Do przekazanej dokumentacji projektowej Wykonawca musi dostarczyć oświadczenie, że nie przywoływał i nie używał znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu lub norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, a jeżeli użył - to należy wyszczególnić, w których miejscach dokumentacji projektowej, z zastrzeżeniem zdania pierwszego i drugiego.
3. Wykaz opracowań wchodzących w skład przedmiotu zamówienia:
1) koncepcja architektoniczna budynku (rzut, projekt zagospodarowania terenu),
2) projekt budowlany składający się z następujących opracowań:
a) projekt zagospodarowania terenu,
b) projekt architektoniczno-budowlany,
c) projekt techniczny ze wszystkimi elementami projektu wykonawczego, w tym:
- projekt architektoniczny wraz z projektem wyposażenia pomieszczeń dla CAL, Klubu Seniora i Placówki Wsparcia Dziennego,
- projekt konstrukcji z obliczeniami statycznymi,
- projekt instalacji sanitarnych m.in.: wod.-kan., c.o. i ciepłej wody użytkowej; kanalizacji deszczowej i sanitarnej; ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego na bazie pomp ciepła gruntowych (kaskada) lub rozwiązań hybrydowych (odnawialne źródło energii + źródło konwencjonalne) w zależności od ekonomicznej opłacalności i możliwości technicznych; rozproszona wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła; klimatyzacji w wybranych pomieszczeniach (w razie braku chłodzenia płaszczyznowego); oddzielne układy pomiarowe wody, c.o. i ciepłej wody użytkowej i innych czynników energii na poszczególnych użytkowników, system sterowania i automatyki budynku obejmujący co najmniej ogrzewanie, chłodzenie i wentylację; kontrola i sterowanie temperaturą w pomieszczeniach na stały lub czasowy pobyt ludzi; system retencji wody opadowej wraz z automatycznym i manualnym podlewaniem na bazie bilansu wody,
- projekt wymagalnych przyłączy,
- projekt instalacji elektrycznych uwzględniający m.in.: oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne podstawowe i awaryjne; gniazda wtykowe; rozdzielnice; zabezpieczenie nadprądowe, przeciwporażeniowe i przepięciowe; połączenia wyrównawcze; instalacje piorunochronną; układy pomiarowe uwzględniające pomiar zużycia energii elektrycznej pomieszczeń przynależnych do poszczególnych użytkowników oraz na potrzeby administracyjne i techniczne; zasilanie i sterowanie dźwigu osobowego; inne instalacje wymagane przepisami technicznymi i normami,
- projekt instalacji niskoprądowych uwzględniający m.in.: instalacje sygnalizacji dzwonkowej i domofonowej (jeśli będzie wymagana); instalacje telekomunikacyjne wraz z kanalizacją budynkową i lokalową; światłowodową infrastrukturę telekomunikacyjną budynku wraz z punktem połączenia z siecią publiczną; okablowanie, urządzenia i osprzęt strukturalny telekomunikacyjny oraz inne instalacje wymagane przepisami technicznymi i normami,
- projekt instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii,
- inne opracowania w zakresie zapewniającym spełnienie wszystkich zakładanych funkcji obiektu i zagospodarowania terenu,
d) załączniki projektu budowlanego, o których mowa w par.5 ust.1 pkt. 4 rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (tekst jednolity: Dz.U. z 2022 r. poz. 1679 z późn. zm.),
4.5.3.) Główny kod CPV: 71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 17
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 15
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 120540 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 452609,25 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 120540 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: J.M. Pracownia Projektorwa Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7831868992
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 120540 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 112 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne
| 2025-01-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |