Termomodernizacja budynków Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu

Powiat Lubliniecki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00413093
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00413093/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-10-27 12:11
Lokalizacja
Lubliniec, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9ca06a36-188c-11ed-b950-8227d40187e8
Identyfikator
5751885800
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneTynkowanieRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty elewacyjneRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty rozbiórkoweIzolacja cieplnaInstalowanie centralnego ogrzewania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00413093 z dnia 2022-10-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynków Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta”
i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Lubliniecki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 152180843

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Paderewskiego 7

1.5.2.) Miejscowość: Lubliniec

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-700

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.7.) Numer telefonu: 34 35 10 500

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia-publiczne@lubliniec.starostwo.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/kontakt.html

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pzlubliniec.e-zp.finn.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynków Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta”
i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9ca06a36-188c-11ed-b950-8227d40187e8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00413093

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00014007/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta" w Lublińcu

1.1.4 Termomodernizacja Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00302822/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.272.19.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 6167231,13 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem umowy jest wykonanie robót budowlanych związanych z termomodernizacją budynku Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Lublińcu, przy ul. dr E. Cyrana 10, zgodnie z zakresem rzeczowym określonym w dokumentacji projektowej, w tym m.in.: docieplenie ścian zewnętrznych budynku, docieplenie dachu na części budynku, wymiana istniejącej stolarki okiennej oraz drzwiowej i PCV na nową.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

4.5.5.) Wartość części: 5540637,91 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem umowy jest wykonanie robót związanych z termomodernizacją Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu przy ul. Grunwaldzkiej 48, zgodnie z zakresem rzeczowym określonym w dokumentacji projektowej, w tym m.in. modernizacja dachu poprzez wzmocnienie konstrukcji więźby dachowej i docieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją oraz wymiana instalacji c.o. obejmująca montaż projektowanych rurociągów wraz z montażem grzejników, armatury odcinającej, regulacyjnej oraz roboty budowlane towarzyszące.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45321000-3 - Izolacja cieplna

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

4.5.5.) Wartość części: 626593,22 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Postępowanie unieważnione zostało na podstawie art. 255 pkt 3) oraz art. 310 pkt 1) ustawy Pzp.

Uzasadnienie faktyczne:
W prowadzonym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty złożonej dla ZADANIA NR 1 przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a dla ZADANIA NR 2 zamawiającemu nie zostaną przyznane środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie części zamówienia.
W celu uzyskania dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych zamawiający ma obowiązek zrealizować całość inwestycji (tj. obydwa zadania). Zatem z uwagi na brak możliwości realizacji ZADANIA NR 1, zamawiającemu nie zostanie przyznane dofinansowanie na realizację ZADANIA NR 2.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7376651,48 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8756946,66 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Postępowanie unieważnione zostało na podstawie art. 255 pkt 3) oraz art. 310 pkt 1) ustawy Pzp.

Uzasadnienie faktyczne:
W prowadzonym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty złożonej dla ZADANIA NR 1 przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a dla ZADANIA NR 2 zamawiającemu nie zostaną przyznane środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie części zamówienia.
W celu uzyskania dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych zamawiający ma obowiązek zrealizować całość inwestycji (tj. obydwa zadania). Zatem z uwagi na brak możliwości realizacji ZADANIA NR 1, zamawiającemu nie zostanie przyznane dofinansowanie na realizację ZADANIA NR 2.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 777557,77 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1519584,83 PLN

2022-10-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane