Remont stolarki okiennej w ramach inwestycji budowlanej dla zadania pn.: „Adaptacja części pomieszczeń budynku nr 23 na potrzeby gabinetów specjalistycznych i apteki szpitalnej”
105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00413109
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00413109/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-10-27 12:14
- Lokalizacja
- Żary, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-32e96c04-290f-11ed-9171-f6b7c7d59353
- Identyfikator
- 9281739120
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00413109 z dnia 2022-10-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont stolarki okiennej w ramach inwestycji budowlanej dla zadania pn.: „Adaptacja części pomieszczeń budynku nr 23 na potrzeby gabinetów specjalistycznych i apteki szpitalnej”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: 105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970327974
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Domańskiego 2
1.5.2.) Miejscowość: Żary
1.5.3.) Kod pocztowy: 68-200
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetragi@105szpital.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.105szpital.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont stolarki okiennej w ramach inwestycji budowlanej dla zadania pn.: „Adaptacja części pomieszczeń budynku nr 23 na potrzeby gabinetów specjalistycznych i apteki szpitalnej”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-32e96c04-290f-11ed-9171-f6b7c7d59353
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00413109
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00012309/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Remont stolarki okiennej w ramach inwestycji budowlanej dla zadania pn.: „Adaptacja części pomieszczeń budynku nr 23 na potrzeby gabinetów specjalistycznych i apteki szpitalnej”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00327622/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 105.KSzWzPSPZOZ-DZP-2612-20/K/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w trybie wybuduj, polegające na remoncie stolarki okiennej waz z pracami towarzyszącymi na rzecz 105 Kresowego SzWzP SPZOZ w Żarach w ramach inwestycji budowlanej dla zadania pn.: „Adaptacja części pomieszczeń budynku nr 23 na potrzeby gabinetów specjalistycznych i apteki szpitalnej” (dalej także Przedmiot umowy).
2. Nazwa i kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku Zamówień publicznych (CPV):
a) Główny Kod 45000000-7 Pełna nazwa: Roboty budowlane,
b) Dodatkowe Kody:
45421100-5 Pełna nazwa: Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów,
45453000-7 Pełna nazwa: Roboty remontowe i renowacyjne.
3. Zakres przedmiotu zamówienia do wykonania obejmuje
3.1. Remont stolarki okiennej:
Wymiana okien skrzynkowych na okna uchylne jednodzielne z PCV, uchylno-rozwieralne i rozwieralne z PCV,
Parapety wewnętrzne,
Obróbka ościeży,
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 12 do SWZ - dokumentacja techniczna
1) Projekt budowlany,
2) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót, rozdział B-2.
3) Przedmiar Robót w zakresie stolarki okiennej poz. 1 str. 3-7,
4) Zestawianie stolarki okiennej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
a) Uzasadnienie prawne: art. 310 pkt 1);b) Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający na realizację niniejszego zamówienia starał się o pozyskanie środków z Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach Planu Inwestycji Budowlanych na 2022 r. Z uwagi na konieczność dochowania terminów rozliczenia ewentualnej dotacji, Zamawiający w dniu 31 sierpnia 2022 r. wszczął niniejsze postępowanie w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Pzp. W pkt 6.7.) Ogłoszenia o zamówieniu Zamawiający przewidział unieważnienie niniejszego postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane. Okoliczność tą Zamawiający wskazał również w II.2.6.SWZ. W dniu 20 września 2022 r. Zamawiający otrzymał z MON decyzję odmowną ws. ujęcia niniejszej inwestycji w PIB.
Tym samym należy uznać, iż ziściła się przesłanka z art. 310 pkt 1) ustawy Pzp, na podstawie której Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia lub część zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu – w postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 352700,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1171821,00 PLN
| 2022-10-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |