Przebudowa wymiennikowego węzła cieplnego wbudowanego w budynek częściowo użytkowany jako PCPR, ŚDS, Warsztat Terapii Zajęciowej "Promyk" i archiwum Starostwa Powiatowego w Żninie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00413540
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00413540/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-10-27 13:38
Lokalizacja
Żnin, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-44bb4939-4a10-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
5621579022
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczychRoboty budowlane w zakresie stacji przesyłu ciepłaRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychIzolacja cieplnaInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychWęzeł cieplny lokalny

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00413540 z dnia 2022-10-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa wymiennikowego węzła cieplnego wbudowanego w budynek częściowo użytkowany jako PCPR, ŚDS, Warsztat Terapii Zajęciowej "Promyk" i archiwum Starostwa Powiatowego w Żninie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092517970

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szpitalna, 32

1.5.2.) Miejscowość: Żnin

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-400

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 0523030169

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pcpr@pcpr-znin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pcprznin.bip.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_znin

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa wymiennikowego węzła cieplnego wbudowanego w budynek częściowo użytkowany jako PCPR, ŚDS, Warsztat Terapii Zajęciowej "Promyk" i archiwum Starostwa Powiatowego w Żninie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-44bb4939-4a10-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00413540

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00275473/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa wymiennikowego węzła cieplnego wbudowanego w budynek częściowo użytkowany jako PCPR, ŚDS, Warsztat Terapii Zajęciowej "Promyk" i archiwum Starostwa Powiatowego w Żninie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00389854/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PCPR.362.4.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 145186,07 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa wymiennikowego węzła cieplnego wbudowanego w budynek częściowo użytkowany jako Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej "Promyk" i archiwum Starostwa Powiatowego w Żninie.
2. Zakres robót obejmuje m.in.:
1) Przyłączenie węzła cieplnego do sieci ciepłowniczej preizolowanej oraz połączenie
z instalacjami wewnętrznymi:
a) centralnego ogrzewania
b) aparatów grzewczo-wentylacyjnych
c) wymienników central wentylacyjnych
d) ciepłej wody użytkowej
e) zimnej wody użytkowej.
2) Podłączenie kompaktowego węzła cieplnego do instalacji elektrycznej.
3) Wykonanie połączeń wyrównawczych w pomieszczeniu węzła cieplnego (bednarka).
4) Połączenie wykonanego połączenia wyrównawczego z kompaktowym węzłem cieplnym oraz instalacją ochronną budynku.
5) Uruchomienie pełnej funkcjonalności kompaktowego węzła cieplnego.
6) Wykonanie izolacji ciepłochronnych dla wszystkich instalacji występujących
w pomieszczeniu węzła cieplnego.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki do SWZ:
1) Przedmiar robót (załącznik nr 4 do SWZ)
2) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (załącznik nr 10 do SWZ)
3) Projekt wykonawczy (załącznik nr 7 do SWZ)

Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 5 do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45232142-9 - Roboty budowlane w zakresie stacji przesyłu ciepła

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45321000-3 - Izolacja cieplna

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

09323000-9 - Węzeł cieplny lokalny

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu, oferta z najniższą ceną (197 699,66 zł brutto) przewyższa kwotę którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (120 000,00 zł brutto). Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny zaproponowanej w ofercie z najniższą ceną. W związku z powyższym postępowanie zostało unieważnione.
2022-10-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane