„Renowacja i rekonstrukcja rzeźb lwów w zabytkowym Parku Miejskim w Przemkowie”.
GMINA PRZEMKÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00019279
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00019279/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-09 13:46
- Lokalizacja
- Przemków, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9bbbd2d9-42c5-4849-be1c-d51243d63220
- Identyfikator
- 6922267068
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00019279 z dnia 2025-01-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Renowacja i rekonstrukcja rzeźb lwów w zabytkowym Parku Miejskim w Przemkowie”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PRZEMKÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647624
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Plac Wolności 25
1.5.2.) Miejscowość: Przemków
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-170
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.7.) Numer telefonu: (76) 83 19 210
1.5.8.) Numer faksu: (76) 83 19 208
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: p.info@przemkow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przemkow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9bbbd2d9-42c5-4849-be1c-d51243d632201.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Renowacja i rekonstrukcja rzeźb lwów w zabytkowym Parku Miejskim w Przemkowie”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9bbbd2d9-42c5-4849-be1c-d51243d63220
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00019279
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00070336/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Renowacja i rekonstrukcja rzeźb lwów w zabytkowym Parku miejskim w Przemkowie - Renowacja i rekonstrukcja rzeźb lwów w zabytkowym Parku miejskim w Przemkowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00533659
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GPI.271.32.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Renowacja i rekonstrukcja rzeźb lwów w zabytkowym Parku Miejskim w Przemkowie”.
Zakres prac do wykonania w ramach zadania:
Wykonanie (opracowanie) prac konserwatorskich dla rzeźb lwów znajdujących się w zabytkowym Parku Miejskim w Przemkowie. Przeprowadzenie badań konserwatorskich, w celu ustalenia stanu zachowania rzeźb. W wyniku przeprowadzonych badań należy opracować program prac konserwatorskich. Na przeprowadzenie badań konserwatorskich i prac konserwatorskich należy uzyskać pozwolenie Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Następnie należy przeprowadzić prace wynikające z programu prac konserwatorskich.
Zadanie obejmuje renowację i rekonstrukcję rzeźb 2 lwów, które znajdują się w zabytkowym Parku Miejskim wpisanym do rejestru zabytków decyzją numer A/3258/655/L z 22.12.1983 r. Lwy stanowiły część głównej bramy wjazdowej do nieistniejącego dziś zamku, który w wyniku działań wojennych popadł w ruinę i ostatecznie w latach 70-tych został rozebrany. Lwy w chwili obecnej są jedyną pozostałością po pałacowym kompleksie. Park wraz z rzeźbami stanowi ważne dla mieszkańców i turystów miejsce, które rok rocznie przyjmuje tysiące turystów przybywających już od 24 lat na Dolnośląskie Święto Wina i Miodu. Rzeźby stanowią swoistego rodzaju „markę” parku miejskiego, są elementem charakterystycznym dla tego miejsca. Niezwykle ważne jest, aby przywrócić im dawną świetność. Inwestycja będzie polegała na: usunięciu zabrudzeń, mchów/glonów, odsoleniu rzeźb, ujednoliceniu kolorystycznym, uzupełnieniu ubytków, odtworzeniem brakujących elementów oraz impregnacji.
Wyszczególnienie i opis prac towarzyszących i prac tymczasowych,
Prace towarzyszące głównym pracom jakie wystąpią przy realizacji prac to:
1. urządzenia, utrzymanie i likwidacja placu budowy
2. utrzymanie urządzeń placu budowy wraz z maszynami
3. pomiary do rozliczenia prac wraz z wykonaniem lub dostarczeniem przyrządów
4. działania ochronne zgodne z BHP
5. utrzymanie drobnych urządzeń i narzędzi
6. przewóz materiałów do ich wykorzystania
7. usuwanie z budowy odpadów nie zawierających substancji szkodliwych oraz usuwanie nieczystości wynikających z prac wykonywanych przez wykonawcę.
8. nadzorowanie prac wykonywanych przez inne przedsiębiorstwa w ramach umowy o podwykonawstwie.
Uwaga - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera zakres prac, stanowiący załącznik nr 10 do SWZ.
Do powyższych potrzeb Wykonawca powinien dysponować odpowiednim sprzętem, oznakowaniem i potencjałem ludzkim.
4.5.3.) Główny kod CPV: 92522100-7 - Usługi ochrony obiektów historycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 148300,01 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 148300,01 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 148300,01 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Arrow Apartments Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9591993396
7.3.3) Ulica: Aleja Płk. Władysława Beliny-Prażmowskiego 69/1B
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-514
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 148300,01 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zadanie dofinansowane z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.Teren, którego dotyczy realizacja przedmiotowego zadania jest objęty ochroną konserwatora zabytków, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na wytyczne Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
| 2025-01-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |