„Bieżące utrzymanie nawierzchni chodników na terenie Gminy Bytom w roku 2022- zamówienie podobne”-zamówienie z wolnej ręki
Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00416979
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00416979/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-10-31 09:07
- Lokalizacja
- Bytom, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7a0576d2-512d-11ed-9171-f6b7c7d59353
- Identyfikator
- 6262791135
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00416979 z dnia 2022-10-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Bieżące utrzymanie nawierzchni chodników na terenie Gminy Bytom
w roku 2022- zamówienie podobne”-zamówienie z wolnej ręki
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu
1.3.) Oddział zamawiającego: MZDIM Bytom
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240136989
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Smolenia 35
1.5.2.) Miejscowość: Bytom
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-902
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mzdim.bytom.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mzdim-bytom.logintrade.net/rejestracja/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Bieżące utrzymanie nawierzchni chodników na terenie Gminy Bytomw roku 2022- zamówienie podobne”-zamówienie z wolnej ręki
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7a0576d2-512d-11ed-9171-f6b7c7d59353
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00416979
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00404759/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie prawne:
Wybrano tryb z wolnej ręki na podstawie 214 ust. 1 pkt 7 w związku z art. 305 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający w treści SWZ oraz ogłoszenia o zamówieniu przewidział możliwość udzielenia zamówień podobnych wykonawcy zamówienia podstawowego.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający zamierza przeprowadzić przedmiotowe postępowanie w trybie niekonkurencyjnym na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP. Przeprowadzenie zamówienia stało się konieczne, gdyż środki finansowe z umowy nr DNP.261.28.2022.TP2.RB z dnia 23.08.2022r. zostaną wykorzystane przed terminem zakończenia umowy oraz zostało przewidziane w SWZ i ogłoszeniu o zamówieniu. W związku ze złym stanem technicznym oraz z licznymi ubytkami w chodnikach Zamawiający podjął decyzję o udzieleniu zamówień podobnych w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych oraz zapobieżeniu wystąpienia jakiejkolwiek szkody na osobie lub mieniu. Wymienione powyżej roboty były objęte zamówieniem podstawowym.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-a7be74d4-01d2-11ed-9a86-f6f4c648a056
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DNP.260.47.2022.WR.RB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie nawierzchni chodników na terenie Gminy Bytom w roku 2022 – zamówienie podobne.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje następujące rodzaje robót :
1) Remont cząstkowy nawierzchni chodnika,
2) Rozebranie obrzeży betonowych,
3) Rozebranie krawężników,
4) Wykonanie chodnika z mieszanki mineralno – asfaltowej.
5) Ułożenie chodnika z kostki betonowej wibroprasowanej grubości 8cm,
6) Ułożenie nawierzchni z płyt betonowych ażurowych grubości 10 cm.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanową:
1) Załącznik nr 1.1. - Założenia do kalkulacji robót
2) Załącznik nr 1.2. - Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlano-Montażowych (STWiORBM)
3) Załącznik nr 1.3. - Przedmiar Robót
4) Załącznik nr 1.4 -Rozliczenie zlecenia – wzór;
4. Poszczególne ilości przedmiarowe są orientacyjne (szacunkowe). Faktyczne ilości robót zlecanych w okresie realizacji zamówienia mogą się różnić od ilości zakładanych (szacowanych), w zależności od występujących potrzeb Zamawiającego.
5. Wykonawcy będzie przysługiwać wynagrodzenie stanowiące iloczyn faktycznie wykonanych robót na podstawie zleceń i cen podanych w ofercie.
6. W wycenie robót Wykonawca winien uwzględnić koszty opracowania projektów organizacji ruchu na:
a. oznakowanie miejsca uszkodzenia chodnika,
b. oznakowanie miejsca robót związanych z robotami.
7. Zamawiający określa wymagany 60-miesięczny okres gwarancji na wykonane roboty i zastosowane materiały, liczony od dnia końcowego odbioru robót (zgodnie z protokołem końcowym).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wykonawca został zaproszony do negocjacji dotyczących udzielenia zamówienia pn. „Bieżące utrzymanie nawierzchni chodników na terenie Gminy Bytom w roku 2022 - zamówienie podobne” - zamówienie z wolnej ręki. Negocjacje odbyły się w dniu 24.10.2022r. W wyniku negocjacji Wykonawca zaproponował ofertę cenową, która przewyższa środki finansowe Zamawiającego. Zamawiający nie ma możliwości dołożenia środków finansowych w chwili obecnej.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0
| 2022-10-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |