Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania „Budowa drogi oraz parkingu przy LKS Strażak w Mikołowie”

Gmina Mikołów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00019680
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00019680/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-09 14:29
Lokalizacja
Mikołów, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-393cca28-bb7c-4ecc-b961-148544faba7b
Identyfikator
6351805347
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

DROG-MEN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRuda Śląska, PL · lot 0
102 340 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00019680 z dnia 2025-01-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania „Budowa drogi oraz parkingu przy LKS Strażak w Mikołowie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mikołów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257630

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 16

1.5.2.) Miejscowość: Mikołów

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-190

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam@mikolow.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mikolow.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://mikolow.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania „Budowa drogi oraz parkingu przy LKS Strażak w Mikołowie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-393cca28-bb7c-4ecc-b961-148544faba7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00019680

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00049236/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.11 Wykonanie dokumentacji projektowej - Budowa drogi i parkingu przy LKS Strażak w Mikołowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00623304

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TP1.11-2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 97000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres prac:
1) zaprojektowanie budowy odcinka drogi wewnętrznej oraz parkingu (na działkach nr 63/3; 77/2; 213/5; obr. ewid. 0036 Śmiłowice) wraz z odwodnieniem i oświetleniem ulicznym;
2) aktualizację geodezyjnych podkładów mapowych oraz inwentaryzację sieci uzbrojenia naziemnego i podziemnego;
3) pozyskanie wypisu i wyrysu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, uzgodnień branżowych, opinii i decyzje organów wymaganych przepisami (jeżeli zaistnieje taka konieczność;
4) sporządzenie mapy własnościowej terenu wraz z wypisami z rejestru gruntów i kompletem zgód właścicieli działek na wejście w teren celem realizacji robót;
5) określenie kolizji i potrzeby przebudowy i zabezpieczenia istniejących sieci uzbrojenia terenu, wraz z uzyskaniem warunków technicznych ich przebudowy i zabezpieczenia;
6) wykonanie badań i odwiertów mających na celu opracowanie niezbędnej dokumentacji geotechnicznej (dokumentacji z badań podłoża wraz z opinią geotechniczną i projektem geotechnicznym) pozwalającej na prawidłową ocenę warunków geotechnicznych podłoża oraz zaprojektowanie konstrukcji nawierzchni;
7) sporządzenie projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno-budowlanego oraz projektu technicznego w 4 egz. w wersji papierowej oraz elektronicznej na nośniku magnetycznym w formacie PDF oraz edytowalnej DWG i DOC, uwzględniającymi w szczególności:
a) zaprojektowanie odcinka drogi wewnętrznej stanowiącej dojazd do parkingu;
b) zaprojektowanie parkingu przy boisku LKS Strażak;
c) zaprojektowanie odwodnienia;
d) zaprojektowanie świetlenia ulicznego w technologii LED;
e) zaprojektowanie pasa zieleni izolacyjnej pomiędzy projektowanym parkingiem a istniejąca drogą krajową nr 44 z wykorzystaniem istniejącego drzewostanu (o ile to możliwe) oraz zaprojektowanie nasadzeń na zieleńcach;
f) przebudowę i zabezpieczanie istniejących sieci uzbrojenia terenu;
g) inwentaryzację istniejącej zieleni wraz z planem wycinki zieleni oraz
planem nasadzeń zastępczych (jeżeli zajdzie taka potrzeba).
8) uzyskanie wszelkich uzgodnień, opinii, pozwoleń i decyzji wymaganych przepisami, niezbędnych do realizacji zamierzenia budowlanego, w szczególności:
a) prawomocnej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, bądź stanowisko właściwego organu o braku konieczności jej uzyskania;
b) prawomocnej decyzji o pozwoleniu wodnoprawnym bądź dokonanie zgłoszenia wodnoprawnego (jeżeli zajdzie taka potrzeba);
c) uzgodnień przebudowy i zabezpieczenia istniejących sieci uzbrojenia terenu wydanych przez właścicieli bądź gestorów tych sieci;
d) protokołu z narady koordynacyjnej usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu;
e) prawomocnej decyzji zezwalającej na usunięcie drzew i krzewów (jeżeli zajdzie taka potrzeba);
f) prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę wydanej przez Starostę Mikołowskiego.
9) przekazanie zatwierdzonego i opieczętowanego przez właściwy organ, egzemplarza projektu zagospodarowania terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego wraz z oryginałami wszystkich załączników (uzgodnień, opinii, pozwoleń i decyzji wymaganych przepisami) w wersji papierowej oraz w wersji zeskanowanej na nośniku magnetycznym w formacie PDF;
10) opracowanie i uzyskanie zatwierdzenia przez właściwy organ projektu docelowej organizacji ruchu oraz przekazanie zatwierdzonego i opieczętowanego przez właściwy organ, egzemplarza wraz z oryginałami wszystkich opinii i zatwierdzenia w wersji papierowej oraz w wersji zeskanowanej na nośniku magnetycznym w formacie PDF, a także dodatkowych 2 egz. w wersji papierowej oraz elektronicznej na nośniku magnetycznym w formacie PDF oraz edytowalnej DWG i DOC;
11) opracowanie i uzyskanie zatwierdzenia przez właściwy organ projektu organizacji ruchu na czas robót oraz przekazanie zatwierdzonego i opieczętowanego przez właściwy organ, egzemplarza wraz z oryginałami wszystkich opinii i zatwierdzenia w wersji papierowej oraz w wersji zeskanowanej na nośniku magnetycznym w formacie PDF, a także dodatkowych 2 egz. w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej na nośniku magnetycznym w formacie PDF oraz edytowalnej DWG i DOC;
12) sporządzenie przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego w programie "NORMA EXPERT" lub kompatybilnym i przekazaniu w 2 egz. w wersji papierowej oraz elektronicznej na nośniku magnetycznym w formacie PDF oraz edytowalnej ATH;
13) opracowanie szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót w 4 egz. w wersji papierowej oraz elektronicznej na nośniku magnetycznym w formacie PDF i DOC;
14) pełnienie nadzorów autorskich do końca realizacji inwestycji.

Opis przedmiotu zamówienia zamieszczono w załączniku pn. Wytyczne do projektowania.

Wykonawca we wszystkich opracowaniach nie może wskazywać znaków towarowych, patentów lub pochodzenia określając przedmiot zamówienia chyba, że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i nie można użyć dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważny oraz przedstawione są kryteria stosowane w celu oceny równoważności.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 102340,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 123000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 102340,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DROG-MEN Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6412540453

7.3.3) Ulica: Szyb Walenty 26a

7.3.4) Miejscowość: Ruda Śląska

7.3.5) Kod pocztowy: 41-700

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe "DROG-MEN" Radosław Mencfel, ul. Szyb Walenty 26a, 41-700 Ruda Śląska
Bezpośredni udział w realizacji przedmiotu zamówienia podmiotu udostępniającego zasoby jako podwykonawca przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 102340,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2025-01-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi