Remont elewacji z wejściem głównym do budynku Urzędu Miejskiego przy Al. Zwycięstwa 20.
Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00418779
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00418779/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-11-02 10:28
- Lokalizacja
- Sosnowiec, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-46575e19-42e8-11ed-9171-f6b7c7d59353
- Identyfikator
- 6440015167
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00418779 z dnia 2022-11-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont elewacji z wejściem głównym do budynku Urzędu Miejskiego przy Al. Zwycięstwa 20.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000515885
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Zwycięstwa 20
1.5.2.) Miejscowość: Sosnowiec
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 296 07 21
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: j.wilczynska@um.sosnowiec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.um.sosnowiec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umsosnowiec.logintrade.net/zapytania_email,101453,cbdadb0e00dfa685e7146b80dda3403b.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont elewacji z wejściem głównym do budynku Urzędu Miejskiego przy Al. Zwycięstwa 20.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-46575e19-42e8-11ed-9171-f6b7c7d59353
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00418779
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00382045/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.1.79.2022.JW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Część 1 – Roboty budowlane – prace elewacyjne – Obejmujące demontaż wiatrołapu wejścia głównego, remont 3 balkonów na I piętrze wraz z wymianą okien i drzwi balkonowych, wymianę herbu na herb 3D, wymianę drzwi wejściowych, czyszczenie, uzupełnianie tynków i malowanie elewacji;2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia tj. PROGRAM FUNKCJONALNO – UŻYTKOWY stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
3. Wymagany okres gwarancji wynosi 60 miesięcy.
4. Zakres robót oraz ilości będące przedmiotem zamówienia należy traktować jako zakres poglądowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.5.) Wartość części: 762756,31 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Część 2 – Roboty budowlane – prace terenowe - Obejmujące demontaż płyt tarasowych wraz z podstopnicami oraz dostawę i montaż płyt betonowych wraz z podstopnicami, dostawę i montaż okładziny na murki, oświetlenie pod stopnicami schodów wejściowych, a także przywrócenie sprawności ogrzewania pod tarasem wejściowym.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia tj. PROGRAM FUNKCJONALNO – UŻYTKOWY stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
3. Wymagany okres gwarancji wynosi 60 miesięcy.
4. Zakres robót oraz ilości będące przedmiotem zamówienia należy traktować jako zakres poglądowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.5.) Wartość części: 299977,02 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania w zakresie CZĘŚCI 1 zamówienia :
Do wyznaczonego terminu składania ofert tj. do dnia 26.10.2022 r. do godziny 11.00 – została złożona jedna oferta w zakresie CZĘŚCI 1 zamówienia przez Wykonawcę :
Budoprimex Budownictwo Sp. z o.o. ul. Stanisława Mikołajczyka 59C, 41-208 Sosnowiec, cena zawarta w ofercie na CZĘŚĆ 1 zamówienia to: 2.939.700,00 zł brutto (na CZĘŚĆ 2 zamówienia Wykonawca nie złożył oferty) .
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia w zakresie CZĘŚCI 1 zamówienia kwotę w wysokości: 700.000,00 zł (brutto).
W związku z powyższym, cena zawarta w ofercie znacznie przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, o której mowa powyżej, do poziomu ceny złożonej w ofercie, tym samym cena ta nie mieści się w limicie ustalonym przez Zamawiającego. W tym przypadku postępowanie w zakresie CZĘŚCI 1 zamówienia unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty. Wynika to z zasady racjonalności postępowania, która zakłada jego unieważnienie – bez konieczności badania i oceny ofert – w sytuacji, gdy od początku wiadomo, że cena oferty nie zmieści się w ustalonym limicie, a Zamawiający tego limitu nie zmieni.
Sformułowanie przepisu „Zamawiający unieważnia” prowadzi do wniosku, że ustawowy przymus unieważnienia postępowania zachodzi od razu, gdy tylko okaże się, że zaistniała jedna z dwóch alternatywnych przesłanek, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty pokrycia finansowego.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania w zakresie CZĘŚCI 2 zamówienia :
Zamawiający wyznaczył termin składania ofert na dzień 26.10.2022 r. do godziny 11.00.
W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w zakresie CZĘŚCI 2 nie została złożona żadna oferta. Wobec powyższego Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania w zakresie CZĘŚCI 2 zamówienia na zadanie jak w tytule.
| 2022-11-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |