Renowacja zabytkowego obwarowania miasta Byczyna - odcinek A, etap II – w części: dach wieży zachodniej

Gmina Byczyna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00420320
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00420320/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-11-02 15:42
Lokalizacja
Byczyna, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1c39b758-4ad4-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
7511750102
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Różne specjalne roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęWykonywanie konstrukcji dachowychMontaż instalacji piorunochronnejWykonywanie pokryć dachowychRoboty izolacyjneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie ochrony powierzchniRoboty w zakresie usuwania gruzu

Wykonawcy

1 przyznane

PIOTR PAWNUKByczyna, PL · lot 0
170 000,02 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00420320 z dnia 2022-11-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Renowacja zabytkowego obwarowania miasta Byczyna - odcinek A, etap II – w części: dach wieży zachodniej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Byczyna

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 53141299300000

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Byczyna

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-220

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@byczyna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.byczyna.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Renowacja zabytkowego obwarowania miasta Byczyna - odcinek A, etap II – w części: dach wieży zachodniej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1c39b758-4ad4-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00420320

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00029449/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Renowacja zabytkowego obwarowania miasta Byczyna – odcinek A, etap II – dach wieży zachodniej oraz odcinek muru miejskiego A006-A040

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Podstawa prawna zastosowania trybu z wolnej ręki:
art. 305 pkt 2 Pzp.

Podstawa faktyczna zastosowania trybu z wolnej ręki:
w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym wszczętym dnia 13.09.2022 r. Ogłoszenie nr 2022/BZP 00344460/01 nie złożono żadnej oferty.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-72fd45ab-3329-11ed-8832-4e4740e186ac

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OŚ.271.17.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 155958 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Renowacja zabytkowego
obwarowania miasta Byczyna - odcinek A, etap II – w części: dach wieży zachodniej”
2. Określenie przedmiotu zamówienia publicznego – zakres dach wieży zachodniej: roboty budowlane wykonania pokrycia
dachowego wieży zachodniej murów miejskich w Byczynie obejmujące: prace przygotowawcze, prace rozbiórkowe, prace
ciesielskie, roboty impregnacyjne, roboty izolacyjne, specjalne roboty budowlane, wykonanie wieńca żelbetowego, instalacji
odgromowej, transportu materiałów i pracy rusztowań oraz wykonanie usztywnienia konstrukcji wieży wieńcem stalowym ze
skręcanych w narożach ceowników oraz prac murarskich wieży.
Należy wykonać roboty określone przedmiarem robót, projektem budowlanym i projektem wykonawczym. Opis przedmiotu
zamówienia wg. projektu budowlanego określony został w pkt. 17 Projektu Budowlanego jako etap I w zakresie remontu
więźby dachowej i wykonania nowego pokrycia wieży, wykonania odwodnienia dachu wieży, zabezpieczenia otworów
okiennych siatkami stalowymi przed dostępem ptaków, wykonanie instalacji odgromowej.
Opis prac zawierają punkty 17.7., 17.12., 17.14. 17.15. 17.16. 18.
Opis zawierają także rysunki nr PB2, PB3, PB11, PB12, PB.E1.
Opis robót do wykonania wg. Projektu Wykonawczego określono w pkt. 2 projektu jako Etap I. Szczegółowe opisu robót
zawarte są w: pkt.17.1. W.1. Dach płaski wieży – Wieża Niemiecka; pkt. 2.7. W.6. Mury – Wieża Niemiecka; pkt. 2.9. W.9.
Obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe; pkt. 2.10 Połączenia elementów; pkt. 2.11. Drewno; pkt. 2.13. Stal; pkt. 2.14.
Tabela równoważności; 3. Wyposażenie instalacyjne budowlane. Szczegółowe rozwiązania projektowe przedstawiono na
rysunkach nr PW1 i PW2 Projektu Wykonawczego.
Wykonanie usztywnienia konstrukcji wieży wieńcem stalowym ze skręcanych w narożach ceowników oraz prac murarskich
wieży. Szczegóły zakresu zgodnie z odrębnym opracowaniem dot. wzmocnienia korony murów wieży zachodniej murów
obronnych w Byczynie z 14 grudnia 2021 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45442300-0 - Roboty w zakresie ochrony powierzchni

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 170000,02 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 170000,02 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 170000,02 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PIOTR PAWNUK FIRMA REMONTOWO – BUDOWLANA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7511392855

7.3.3) Ulica: Bolesława Chrobrego

7.3.4) Miejscowość: Byczyna

7.3.5) Kod pocztowy: 46-220

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-10-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 170000,02 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2022-12-15

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2022-11-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane