Przebudowa drogi gminnej 183014N Krzemieniewo - Boleszyn.

Gmina Grodziczno

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00420502
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00420502/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-11-03 07:43
Lokalizacja
Grodziczno, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d1c69050-16e0-11ed-b950-8227d40187e8
Identyfikator
8771420253
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane zakresie dróg krajowychRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00420502 z dnia 2022-11-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej 183014N Krzemieniewo - Boleszyn.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Grodziczno

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Grodziczno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118900

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Grodziczno 17a

1.5.2.) Miejscowość: Grodziczno

1.5.3.) Kod pocztowy: 13-324

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: 564729710

1.5.8.) Numer faksu: 564729725

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: benia@grodziczno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.grodziczno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_grodziczno

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej 183014N Krzemieniewo - Boleszyn.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d1c69050-16e0-11ed-b950-8227d40187e8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00420502

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00025264/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Przebudowa drogi gminnej nr 183014N Krzemieniewo-Boleszyn

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00301891/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IP.271.1.15.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 5271682,11 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Inwestycja obejmuje przebudowę drogi gminnej 183014N Krzemieniewo - Boleszyn.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje realizację, między innymi: roboty przygotowawcze, wycinka drzew i karczowanie karp, roboty ziemne, rozbudowa kolektora deszczowego, przebudowę istniejącej nawierzchni jezdni i zjazdów, regulację i utwardzenie poboczy, regulację rowów przydrożnych, bu-dowę chodnika dla pieszych, montaż znaków pionowych, uporządkowanie terenu przyległego.
3. Droga zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części gminy Grodziczno.
4. Odcinek do realizacji długości 5374 mb wykonany będzie w jednym etapie robót.
5. Przedmiotowa droga posiada zniszczoną nawierzchnię gruntowo-żwirową o szerokości zmiennej od 4,0 do 5,0 m, pobocza zarośnięte trawą. Na przeważającej długości, droga biegnie przez tereny rolnicze o rzadkiej zabudowie gospodarskiej. Na odcinku w terenie zabudowanym w miejscowości Boleszyn, planowana jest rozbudowa sieci kanalizacji deszczowej z podłączeniem do istniejącego kolektora deszczowego umieszczonego w pasie drogowym drogi gminnej Nr 183015N Sugajno - Bo-leszyn.
6. Droga gminna na w/w odcinku posiada następujące uzbrojenie podziemne i nadziemne:
wodociąg wiejski, linię telefoniczną, napowietrzną linię energetyczną, sieć ciepłowniczą, które nie kolidują w przebudowie drogi.
7. Nie ingeruje się w istniejącą infrastrukturę podziemną.
8. Odprowadzenie wód opadowych i roztopowych z jezdni odbywać się będzie na części drogi do istniejącego kolektora deszczowego, a na pozostałym odcinku za pomocą spadków poprzecznych i podłużnych nawierzchni na pobocza i przyległe tereny oraz rowami przydrożnymi.
9. Przedmiot zamówienia musi zostać wykonany zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową.
10. Wykonawca robót zobowiązany jest do opracowania i zatwierdzenia projektu organizacji ruchu na czas robót z uwzględnieniem wzmożonego ruchu samochodów ciężarowych, ciągników i maszyn rolniczych z zastosowaniem ruchu wahadłowego, zapewniającego stały dojazd do istniejącej Bioga-zowni.
11. Zakres robót został ujęty w przedmiarach robót, które stanowią część niniejszej dokumentacji postępowania i stanowią element dla skalkulowania ceny ostatecznej, ofertowej. Wykonawca nie może korygować zakresu robót umieszczonych w przedmiarze robót. Jeżeli natomiast w wyniku do-konanej przez siebie analizy i obliczeniach dostrzegł nieprawidłowości, to wyjaśnienia wszelkich wątpliwości może dochodzić procedurą pytań, zgodnie z art. 284 Pzp.
12. W przypadku stwierdzenia braków, wad lub sprzeczności w dostarczonych przez Zamawiającego do opracowania kosztorysu ofertowego materiałach, Wykonawca powinien niezwłocznie o tym fak-cie powiadomić Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
13. Wykonawca odpowiada za ochronę instalacji na powierzchni ziemi i za urządzenia podziemne takie jak rurociągi, kable itp. oraz uzyska od odpowiednich władz będących właścicielami tych urzą-dzeń potwierdzenie informacji dostarczonych mu przez Zamawiającego w ramach planu lokalizacji. Wykonawca zapewni właściwe oznaczenie i zabezpieczenie przed uszkodzeniem tych instalacji i urządzeń w czasie trwania budowy. Wykonawca będzie odpowiadać za wszelkie spowodowane przez niego działania uszkodzenia instalacji na powierzchni ziemi i urządzeń podziemnych.
14. Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze centralne i miej-scowe oraz inne przepisy i wytyczne, które są w jakikolwiek sposób związane z robotami i będzie w pełni odpowiedzialny za przestrzeganie tych praw, przepisów i wytycznych podczas prowadzenia robót.
15. Wszystkie odpowiednie materiały pozyskane na terenie budowy zostaną wykorzystane lub od-wiezione na odkład odpowiednio do wymagań umowy lub wskazań zamawiającego.
16. Wszystkie materiały odpadowe powstałe podczas realizacji inwestycji, zobowiązują Wykonawcę do wskazania numeru bdo (Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami) na podstawie art. 63 ustawy o odpadach, dokona utylizacji ich na własny koszt.
17. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość zastosowanych materiałów i wykonanych robót i za ich zgodność z dokumentacją projektową.
18. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za dokładne wytyczenie w planie i wyznaczenie wysoko-ści wszystkich elementów robót zgodnie z wymiarami i rzędnymi określonymi w dokumentacji pro-jektowej lub przekazanymi na piśmie przez zamawiającego. W przypadku gdy materiały lub roboty nie będą zgodne z dokumentacją projektową, to takie materiały będą niezwłocznie zastąpione inny-mi, a roboty wykonane zostaną rozebrane na koszt wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia badań w celu udokumentowania, że materiały uzyskane z dopuszczalnego źródła w sposób ciągły spełniają wymagania zgromadzone w dokumentacji technicznej. Każdy rodzaj robót, w którym znajdują się niezbadane i niezaakceptowane materiały wykonawca ponosi na własne ryzyko licząc się z jego nie przyjęciem i niezapłaceniem.
19. Cena oferty musi zawierać wszelkie koszty niezbędne do zrealizowania zamówienia wynikające wprost z dokumentacji projektowo-kosztorysowej jak i również w niej nie ujęte, a bez których nie można wykonać zamówienia. Wykonawca musi przewidzieć wszystkie okoliczności, które mogą wpłynąć na cenę zamówienia.
20. Zakres prac oraz odpowiedzialności wykonawcy w zakresie objętym proponowaną ceną ofertową obejmuje także koszty wszystkich robót, bez których realizacja zamówienia byłaby nie możliwa, a w szczególności:
a) organizację i zagospodarowanie zaplecza budowy,
b) organizowanie i prowadzenie niezbędnych prób, badań i odbiorów oraz ewentualnego uzupełnienia dokumentacji odbiorczej zakresu robót objętych przedmiotem przetargu,
c) wykonanie dokumentacji powykonawczej,
d) po zakończeniu robót doprowadzenie terenu do stanu pierwotnego oraz jego uporządkowanie,
e) koszty ubezpieczenia budowy i robót z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w związku ze zdarzeniami losowymi, odpowiedzialności cywilnej oraz następstw nieszczęśliwych wypadków, dotyczących pracowników i osób trzecich, które to wypadki mogą powstać w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi oraz innych zobowiązań wynikających z umowy.
f) materiały i urządzenia należy zastosować zgodnie z dokumentacją techniczną.
21. Gdy w treści dokumentacji, w tym na rysunkach, w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, przedmiarach zostały wskazane pochodzenie, znaki towarowe, producenta, dostawcy materiałów lub normy, aprobaty, systemy itp., Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych, czyli takich, które zagwarantują realizację przedmiotu zmówienia w zgo-dzie z zapisami opisu przedmiotu zamówienia i zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w w/w dokumentach. Jeżeli Wykonawca zamierza zastosować rozwiązania równoważne i wykaże to w ofercie przetargowej, to jest zobowiązany w treści oferty udokumentować i potwierdzić w sposób jednoznaczny, że zastosowane materiały, urządzenia, systemy itp. będą od-powiadały wskazanym w opisie przedmiotu zamówienia w stopniu co najmniej równym w zakresie cech funkcjonalnych, jakościowych oraz estetycznych. Jeżeli Wykonawca zamierza skorzystać z tego uprawnienia, i nie wykaże na etapie składania ofert równoważności zastosowanych materiałów, urządzeń, systemów itp., to będzie to skutkowało odrzuceniem oferty jako niezgodnej ze Specyfika-cją Warunków Zamówienia w aspekcie opisu przedmiotu zamówienia. Jeżeli Wykonawca zamierza skorzystać z tego uprawnienia wskazane jest, aby poza udokumentowaniem tej równoważności do każdej pozycji zastosowanego materiału, urządzenia, systemu itp. sporządził odrębnie arkusz porów-nawczy, w którym wskaże wymogi zawarte w opisie przedmiotu zamówienia i cechy równoważności.
22. Dokładny opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach wskazanych w SWZ – Wy-konawcy winni przygotować swoje oferty w oparciu o treść wskazanych tam dokumentów.
23. Przedmiot zamówienia musi zostać wykonany zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową.
24. Zakres robót został ujęty w przedmiarach robót, które stanowią część niniejszej dokumentacji postępowania i stanowią element dla skalkulowania ceny ostatecznej, ofertowej. Wykonawca nie może korygować zakresu robót umieszczonych w przedmiarze robót. Jeżeli natomiast w wyniku do-konanej przez siebie analizy i obliczeniach dostrzegł nieprawidłowości, to wyjaśnienia wszelkich wątpliwości może dochodzić procedurą pytań, zgodnie z art. 284 Pzp.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233130-9 - Roboty budowlane zakresie dróg krajowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia przewyższa wysokość zabezpieczonych środków.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9314676,38 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 10144041,83 PLN

2022-11-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane