Remont kapitalny schodów zewnętrznych w budynku Białego Domku przy ul. K. Miarki 15 w Mikołowie.
Zakład Gospodarki Lokalowej w Mikołowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00424080
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00424080/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-11-04 11:53
- Lokalizacja
- Mikołów, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0b01db26-4ea3-11ed-9171-f6b7c7d59353
- Identyfikator
- 6350011970
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00424080 z dnia 2022-11-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont kapitalny schodów zewnętrznych w budynku Białego Domku przy ul. K. Miarki 15 w Mikołowie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Lokalowej w Mikołowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 270547060
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kolejowa 2
1.5.2.) Miejscowość: Mikołów
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-190
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@zgl.mikolow.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgl.mikolow.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zgl_mikolow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont kapitalny schodów zewnętrznych w budynku Białego Domku przy ul. K. Miarki 15 w Mikołowie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0b01db26-4ea3-11ed-9171-f6b7c7d59353
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00424080
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00003310/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Remont kapitalny schodów zewnętrznych w budynku Białego Domku przy ul. K. Miarki 15 w Mikołowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00396478/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZGL/TP/14/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest remont kapitalny schodów zewnętrznych do budynku Białego Domku przy ul. K. Miarki 15 w Mikołowie wraz z opracowaniem dokumentacji wykonawczej.
2.Zamówienie zostało podzielone na II Zadania:
A. ZADANIE I – Opracowanie projektu wykonawczego i uzgodnienie z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Katowicach oraz zabezpieczenie zamówienia pod względem materiałowym.
B. ZADANIE II -Wykonanie prac remontowych schodów w oparciu o zatwierdzoną dokumentację.
3. Opis stanu istniejącego:
schody zewnętrzne, żelbetowe, w części z okładziną z płyt z piaskowca, podest -płyta żelbetowa, balustrady betonowe, malowane.
4.Zakres robót:
W uzgodnieniu z Miejskim Konserwatorem Zabytków przewiduje się następujący zakres prac:
Schody główne: (powierzchnia około 40,00 m2)
opracowanie projektu wykonawczego, przedstawienie projektu do akceptacji przez Zamawiającego, uzgodnienie projektu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Katowicach
uzyskanie w imieniu Zamawiającego koniecznych zgód, uzgodnień i pozwoleń koniecznych do wykonania zadania
rozebranie istniejącej okładziny z płyt z piaskowca
wyrównanie i oczyszczenie podkładu betonowego biegu schodowego
skucie betonowego podestu ok. 3cm, ewentualnie rozebranie i odtworzenie w celu uzyskania poziomu podestu zewnętrznego pozwalającego na nawiązanie do poziomu posadzki wewnątrz budynku
wykonanie napraw i uzupełnienie podkładu w celu uzyskania pożądanych wymiarów stopni
wykonanie izolacji przeciwwilgociowej podkładu folią w płynie
dostawa i montaż stopnic profilowanych od czoła i po bokach (z wypustem), grubości 4,0 cm, profilowanie powinno być jak najbardziej zbliżone do oryginału (zdjęcie i szkic w załączeniu)
dostawa i montaż podstopnic groszkowanych z gładką ramką, grubości 3,0 cm
policzki schodów z piaskowca, groszkowane, z gładką ramką, grubości 3,0 cm
stopnice, podstopnice i policzki wykonać z piaskowca „Długopole”, wskazane jest aby płyty stopnic i podstopnic były jak najdłuższe, tak aby naśladowały bloki kamienne oryginalnych schodów.
istniejące tralki i pochwyty należy zdemontować
nowe tralki wykonać z betonu, pomalować w kolorze zgodnym z kolorem detali architektonicznych na elewacji
zamontować nowe betonowe pochwyty, wykończone szpachlami imitującymi piaskowiec,
wszystkie elementy kamienne należy zabezpieczyć bakteriobójczo, grzybobójczo i glonobójczo
uzupełnić tynki elewacji wraz z malowaniem w obrębie remontowanych schodów
5. Szczegółowy zakres robót został określony w przedmiarze robót, który pełni rolę pomocniczą oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, które stanowią załącznik nr 6 do SWZ.
6. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.
7. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
8. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
Wszelkie materiały używane do wykonywania prac winny posiadać stosowne wymagane obowiązującymi przepisami prawa atesty, aprobaty i dopuszczenia do stosowania w budownictwie. Dokumenty potwierdzające powyższe Wykonawca przedstawi każdorazowo na żądanie inspektora nadzoru.
9. Wykonawca w czasie realizacji prac będzie utrzymywał ład i porządek na terenie , na którym je wykonuje, a także zapewni warunki bezpieczeństwa i p.poż. Określone w przepisach szczególnych.
10. Zamawiający informuje również, iż przyszłemu Wykonawcy nakazuje się zabezpieczyć plac budowy przed dostępem osób trzecich, utrzymywać ład i porządek w trakcie robót, oraz uporządkować po ukończeniu robót.
11. Na wykonane przez siebie prace oraz zastosowane materiały Wykonawca musi udzielić minimum 2 letniej gwarancji.
12. Zamawiający nie wymaga odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45262300-4 - Betonowanie
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45453100-8 - Roboty renowacyjne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45432000-4 - Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający nie zmienił terminu zakończenia postępowania wygenerowanego na platformie zakupowej w związku z modyfikacją SWZ związaną ze zmianą terminu otwarcia ofert (ogłoszenie o zmianie oraz modyfikacja zostały zamieszczone jako załączniki)| 2022-11-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |