Wykonanie prac związanych z dostosowaniem do wymogów przeciwpożarowych budynku K-PSO W Nr 2 dla Dzieci i Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej im. Gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy
Województwo Kujawsko-Pomorskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00427207
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00427207/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-11-08 10:07
- Lokalizacja
- Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2f32f56f-1330-11ed-acbd-46d0480cd9c4
- Identyfikator
- 9561945671
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00427207 z dnia 2022-11-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie prac związanych z dostosowaniem do wymogów przeciwpożarowych budynku K-PSO W Nr 2 dla Dzieci i Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej im. Gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Kujawsko-Pomorskie
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871121290
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Teatralny 2
1.5.2.) Miejscowość: Toruń
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@kujawsko-pomorskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie prac związanych z dostosowaniem do wymogów przeciwpożarowych budynku K-PSO W Nr 2 dla Dzieci i Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej im. Gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2f32f56f-1330-11ed-acbd-46d0480cd9c4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00427207
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024097/26/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.12 Prace z dost. do wymogów p.poż budynku KPSOSW Nr 2 dla Dzieci i Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej im. Gen. S. Maczka w Bydgoszczy, w ramach zad. p.n. „K-PSOSW Nr 2 w Bydgoszczy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00292930/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Na podstawie art. 305 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w postepowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione. W związku z potrzebą wykonania prac związanych z dostosowaniem do wymogów przeciwpożarowych budynku KPSOSW Nr 2 dla Dzieci i Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej im. Gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy, ul. Akademicka 3, 85-796 Bydgoszcz. Konieczne jest wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. W poprzednim postępowaniu w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty w związku z tym, zasadne jest wszczęcie postępowania w trybie z wolnej ręki. Wykonawca posiada niezbędną wiedzę, uprawnienia i wieloletnie doświadczenie.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZW-I.272.49.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie wszelkich prac, związanych z dostosowaniem do wymogów przeciwpożarowych budynku Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 dla Dzieci i Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej im. Gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy, ul. Akademicka 3, 85-796 Bydgoszcz, w oparciu o:
- Ekspertyzę techniczną stanu ochrony przeciwpożarowej dla w/w Ośrodka, wykonaną przez Rzeczoznawcę budowlanego inż. Grażynę Staroń i Rzeczoznawcę ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych mgr. inż. Tomasza Płaczkowskiego (tom I ekspertyzy stanowi załącznik do SWZ, tom II ekspertyzy jest dostępny do wglądu w Ośrodku);
- Postanowienie Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 21.11.2019 r., znak WZ.5595.452.1.2019 (załącznik do SWZ);
- Postanowienie Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 21.11.2019 r., znak WZ.5595.452.2.2019 (załącznik do SWZ);
- obowiązujące przepisy przeciwpożarowe.
Konieczne do wykonania okablowanie należy poprowadzić w peszlach. Wszelkie uszkodzenia ścian i sufitów, powstałe podczas wykonania prac, naprawić i zamalować farbą w kolorze ściany/sufitu.
Zakres realizacji przedmiotu zamówienia obejmuje także wszelkie niezbędne formalności i roboty towarzyszące, tj.:
1) sporządzenie i uzgodnienie dokumentacji technicznej, niezbędnej do realizacji w/w prac, wykonanie pomiarów, prób, badań, itp., koniecznych do prawidłowej realizacji prac, objętych przedmiotem zamówienia;
2) dopełnienie wszelkich formalności, związanych z wykonaniem przedmiotowych prac, uzyskanie wszelkich niezbędnych dokumentów formalno-prawnych od odpowiednich organów i instytucji, m. in. pozwoleń, uzgodnień, zgód, opinii, decyzji, odbiorów i innych;
3) sporządzenie dokumentacji powykonawczej po zakończeniu prac, uzyskanie wymaganych przepisami odbiorów od odpowiednich służb i organów;
4) przeszkolenie wyznaczonych przez Ośrodek pracowników w obsłudze zamontowanych urządzeń i sprzętu p.poż.;
5) niezbędne dla wykonania prac budowlanych remontowych przenoszenie i przesuwanie umeblowania i pozostałych sprzętów użytkowych w miejsce wskazane przez wyznaczonego pracownika Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Bydgoszczy. Zabezpieczenie mebli i sprzętów przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Ponowne ustawienie i montaż mebli i sprzętów po zakończeniu prac;
6) zabezpieczenie terenu prac przed dostępem osób niepowołanych;
7) sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ);
8) wywóz i utylizacja materiałów porozbiórkowych wraz z uiszczeniem opłaty;
9) uporządkowanie budynku po wykonaniu robót;
Podczas planowania prac należy uwzględnić nieprzerwaną pracę Ośrodka. Harmonogram prac należy ustalać z Dyrektorem Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Bydgoszczy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45410000-4 - Tynkowanie
45431000-7 - Kładzenie płytek
45442100-8 - Roboty malarskie
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 pkt 8 Zamawiający unieważnia postępowanie, ponieważ negocjacje w trybie z wolnej ręki nie doprowadziły do zawarcia umowyw sprawie zamówienia publicznego.
W ramach wszczętego uchwałą Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie z wolnej ręki,
którego przedmiotem wykonanie prac związanych z dostosowaniem do wymogów przeciwpożarowych budynku Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 dla Dzieci i Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej im. Gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy, ul. Akademicka 3, 85-796 Bydgoszcz, w ramach realizacji zadania p.n. „K-PSOSW Nr 2 w Bydgoszczy – Prace związane z dostosowaniem budynku do wymogów p. poż.”, w dniu 8 sierpnia 2022 roku przeprowadzono negocjacje z wykonawcą Urbański Sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Chrobrego 151, 87-100 Toruń. Podczas negocjacji strony ustaliły termin wizji lokalnej między 16 a 19 sierpnia br. Po odbyciu wizji lokalnej strony nie doszły do porozumienia, w związku z czym na podstawie art. 255 pkt 8 Zamawiający unieważnia postępowanie, ponieważ negocjacje w trybie z wolnej ręki nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-11-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |