Remonty dróg o nawierzchniach twardych na terenie miasta Łodzi pozostających we władaniu Gminy Łódź w latach 2020-2022 z podziałem na 4 rejony – Część 1 – Rejon I – teren dzielnicy Łódź – Bałuty (...)
Urząd Miasta Łodzi
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00428240
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00428240/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-11-08 12:28
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ae14fadb-5f56-11ed-8832-4e4740e186ac
- Identyfikator
- 7250028902
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00428240 z dnia 2022-11-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty dróg o nawierzchniach twardych na terenie miasta Łodzi pozostających we władaniu Gminy Łódź w latach 2020-2022 z podziałem na 4 rejony – Część 1 – Rejon I – teren dzielnicy Łódź – Bałuty (...)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi zamawiający centralny1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd Miasta Łodzi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057632
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Piotrkowska 104
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-926
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@uml.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uml.lodz.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remonty dróg o nawierzchniach twardych na terenie miasta Łodzi pozostających we władaniu Gminy Łódź w latach 2020-2022 z podziałem na 4 rejony – Część 1 – Rejon I – teren dzielnicy Łódź – Bałuty (...)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ae14fadb-5f56-11ed-8832-4e4740e186ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00428240
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
art 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust.1 pkt 7 - Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości; Uzasadnienie faktyczne: Przedmiotem zamówienia uzupełniającego jest powtórzenie tego samego rodzaju robót, które były przedmiotem zamówienia podstawowego „Remonty dróg o nawierzchniach twardych na terenie miasta Łodzi pozostających we władaniu Gminy Łódź w latach 2020-2022 z podziałem na 4 Rejony - Część 1 - Rejon I - teren dzielnicy Łódź - Bałuty . Nr sprawy ZDiT-DZ.2620.3.2020. (...)
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DSR-ZP-VIII.271.36.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.2 Przedmiotem niniejszego postępowania są remonty dróg o nawierzchniach twardych na terenie miasta Łodzi pozostających we władaniu Gminy Łódź w latach 2020-2022 z podziałem na 4 rejony – Część 1 – Rejon I – teren dzielnicy Łódź – Bałuty
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233251-3 - Wymiana nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Art. 255 pkt. 8 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
(Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.).
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli w trybie zamówienia z wolnej ręki negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
W dniu 10 grudnia 2021 r. podczas negocjacji Wykonawca zaoferował wykonanie przedmiotu zamówienia za cenę przewyższającą kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
ZAMAWIAJĄCY:Zarząd Dróg i Transportu ul. Piotrkowska 173, 90-447 Łódź
objęty działaniami Urzędu Miasta Łodzi jako podmiotu wykonującego zadania Centralnego Zamawiającego zgodnie z art. 44 ust. 2 i art. 49 ustawy Prawo Zamówień Publicznych
PROWADZĄCY POSTĘPOWANIE:
Wydział Zamówień Publicznych w Departamencie Strategii i Rozwoju Urzędu Miasta Łodzi ul. ks. Ignacego Skorupki 21, 90-532 Łódź
| 2022-11-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |