Modernizacja placu zabaw przy PSP Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Wschodniej 19 w Szydłowcu

GMINA SZYDŁOWIEC

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00429873
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00429873/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-11-09 07:48
Lokalizacja
Szydłowiec, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-786dbc21-3349-11ed-8832-4e4740e186ac
Identyfikator
7991913158
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania placów zabawNaprawa terenów rekreacyjnychWyrównywanie nawierzchni placów zabaw dla dzieciRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychKaruzele, huśtawki, wyposażenie strzelnic i parków zabaw

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00429873 z dnia 2022-11-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja placu zabaw przy PSP Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Wschodniej 19 w Szydłowcu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SZYDŁOWIEC

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223391

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: RYNEK WIELKI 1

1.5.2.) Miejscowość: Szydłowiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-500

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.7.) Numer telefonu: (48) 617 86 30

1.5.8.) Numer faksu: (48) 617 05 10

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@szydlowiec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.szydlowiec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

bip.szydlowiec.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja placu zabaw przy PSP Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Wschodniej 19 w Szydłowcu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-786dbc21-3349-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00429873

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00037875/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.18 Modernizacja placu zabaw przy PSP Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Wschodniej 19 w Szydłowcu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00345638/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZD.271.50.2022.PK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 132575,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu nawierzchni bezpiecznej placu zabaw o łącznej powierzchni 341m2,
wykonanie remontu i dostosowanie do aktualnych norm zamontowanego zestawu zabawowego Smyk M, łącznie z wymianą
płyt ze sklejki na płyty z HDPE. Demontaż starego słupa po urządzeniu linarnym i zamontowaniu w tym miejscu nowej
karuzeli tarczowej wyposażonej w siedziska, oparcie i kierownicę dla dzieci, przy Publicznej Szkole Podstawowej z
Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu, ul. Wschodnia 19, 26-500 Szydłowiec.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) demontaż i utylizacja istniejących płyt gumowych,
2) wyrównanie i odbudowa istniejącej podbudowy placu zabaw,
3) wykonanie nowej nawierzchni bezpiecznej wylewanej, w kolorze czerwonym RAL 3016 o pow. 341m2 całość o grubości
minimum 50 mm i wysokości swobodnego upadku 1,5m (nawierzchnia składa się z warstwy wierzchniej – granulat EPDM
gr. min. 8 mm z materiału pierwotnego i warstwy dolnej granulat SBR),
4) wymiana dolnych płyt ze sklejki wodoodpornej na płyty z HDPE przy 2 wieżach istniejącego zestawu zabawowego SMYK
M,
5) demontaż, dostosowanie do aktualnie obowiązującej normy, ponowny montaż przewężenia przy ześlizgu zestawu
zabawowego SMYK M, wraz z wymianą sklejki na płyty z HDPE,
6) demontaż schodów wejściowych, dostosowanie ich do aktualnie obowiązującej normy, wykonanie i montaż wypełnień
schodów z płyty HDPE i stopni wejściowych schodów w zestawie zabawowym SMYK M, ponowny montaż schodów,
7) demontaż i dostosowanie do aktualnie obowiązującej normy mostu z barierami – jeden poziom, w zestawie zabawowym
SMYK M, ponowny montaż,
8) demontaż i dostosowanie mostu z barierami – różnica poziomów, w zestawie zabawowym SMYK M, ponowny montaż,
9) demontaż, dostosowanie trapu wejściowego – w zestawie zabawowym SMYK M, dostosowanie do aktualnie
obowiązującej normy, ponowny montaż,
10) demontaż istniejącego słupa po urządzeniu linarnym,
11) montaż w miejscu po istniejącym słupie linarnym, nowej karuzeli tarczowej,
z siedziskami oparciem i kierownicą nierdzewną dla dzieci. Wymagania odnośnie karuzeli: karuzela tarczowa, średnicy
około 1,5 m, tarcza (podłoga karuzeli wykonana z blachy ryflowanej aluminiowej grubości 3 m ryflowanej), wyposażona w
dwa siedziska z płyty HDPE, wraz z oparciami dla minimum 6 dzieci, wyposażona w słup z kierownicą ze stali nierdzewnej
umożliwiająca obracanie się bawiącym na niej dzieciom, konstrukcja metalowa, zabezpieczona przez ocynkowanie ogniowe
lub zabezpieczenie antykorozyjne i malowana proszkowo, łożyskowana.
3. Zamawiający nie dopuszcza wykonania warstwy użytkowej nawierzchni bezpiecznej technologią natryskową.
4. Wykonawca obowiązany jest uwzględnić w cenie oferty całość prac wynikających z dokumentacji projektowej. Za ujęcie
wszystkich prac ponosi odpowiedzialność tylko i wyłącznie Wykonawca.
5. Wymagania w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę, lub Podwykonawcę, osób na podstawie stosunku pracy:
1) Zamawiający wymaga w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę
wszelkich osób wykonujących wszelkie czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na
wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 2020 r. poz.
1320 ze zm.). Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonaniem robót, czyli tzw.
pracowników fizycznych. Wymóg ten nie dotyczy osób: kierujących budową, dostawców materiałów budowlanych itp.
2) W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec wykonawcy
odnośnie spełniania przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób
wykonujących czynności wskazane powyżej. W celu weryfikacji spełniania tych wymagań Zamawiający uprawniony jest w
szczególności do żądania:
• oświadczenia zatrudnionego pracownika,
• oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę,
• poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o pracę zatrudnionego pracownika,
• innych dokumentów zawierających informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie
umowy o pracę, w szczególności imię
i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków
pracownika,
3) Wykonawca na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie przedłoży Zamawiającemu
wskazane w pkt 2 dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez
Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności wymienione w pkt 1. Sankcje z tytułu niespełnienia tych
wymagań Zamawiający określa w § 6 ust. 1 pkt 7 projektu umowy.
4) W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę,
Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy,
5) Wykonawca do realizacji zamówienia powinien zatrudnić osoby, których dane osobowe ma prawo przetwarzać na
podstawie odrębnych przepisów oraz które wyrażą zgodę na przetwarzanie przez Zamawiającego ich danych osobowych.
Osoba/y, która/e takiej zgody nie wyrażą/ją nie może/mogą brać udziału w wykonywaniu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45236290-9 - Naprawa terenów rekreacyjnych

45236210-5 - Wyrównywanie nawierzchni placów zabaw dla dzieci

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

37535000-7 - Karuzele, huśtawki, wyposażenie strzelnic i parków zabaw

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu została złożona jedna oferta przez Wykonawcę Weldstrade Kamil Sikora z siedzibą przy ul. Główna 27, Jabłonica, 26-432 Wieniawa na kwotę 188.559,00 zł brutto. Cena oferty przewyższa kwotę 145.000,00 zł jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia.
Po analizie finansowej Zamawiający stwierdził, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do wysokości ceny oferty. Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3 ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 188559,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 188559,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-11-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane