Budowa bazy turystyczno – kulturalnej opartej o bitwę pod Legnicą 1241r.

GMINA LEGNICKIE POLE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00430629
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00430629/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-11-09 10:19
Lokalizacja
Legnickie Pole, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fcfc4e82-544a-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
6911276075
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneRoboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneBudynki hotelowe i restauracyjneRoboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00430629 z dnia 2022-11-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa bazy turystyczno – kulturalnej opartej o bitwę pod Legnicą 1241r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LEGNICKIE POLE

1.3.) Oddział zamawiającego: GMINA LEGNICKIE POLE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647481

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kiliana Ignacego Dientzenhofera, 1

1.5.2.) Miejscowość: Legnickie Pole

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-241

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@legnickiepole.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.legnickiepole.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.legnickiepole.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa bazy turystyczno – kulturalnej opartej o bitwę pod Legnicą 1241r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fcfc4e82-544a-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00430629

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00408519/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ROG.271.22.2022.R.TP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Kompleksowe centrum turystyczno-kulturalne LEGNICKIE POLA 1241. W ramach zadania planuje się wybudować nowy budynek wraz z parkingiem, stanowiącym centrum turystyczno- kulturalne oparte na historycznej Bitwie pod Legnicą z 1241 r. W ramach budynku planuje się utworzenie interaktywnych sal edukacyjnych, wystawienniczych, konferencyjnych i bankietowych z miejscami noclegowymi dla przyjezdnych turystów i gości. W budynku prowadzone będą zajęcia, wykłady i warsztaty historyczne oraz inne w zależności od potrzeb. Parking będzie podzielony na miejsca postojowe wraz z miejscami przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych. Cały budynek jak i parking będzie doświetlony lampami solarnymi lub hybrydowymi. Miejscowość, w której projektuje się budynek, jest historycznym miejscem bitwy z 1241r., gdzie wojska księstwa zachodniego starły się z wojskami Mongolskimi. Gmina nawiązała współpracę partnerską z Ambasadą Mongolii na współpracę przy wymianie naukowej, kulturalnej, a także w pomocy przy organizacji corocznej inscenizacji Bitwy pod Legnicą na którą przyjeżdża kilka tysięcy turystów z całego kraju oraz Europy. Dlatego też w ramach funkcjonowania przedmiotowego budynku, będziemy organizować konferencje ogólnopolskie i międzynarodowe na tematy związane z lokalnym dziedzictwem kulturalnym.
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie budynku kulturalno-sportowo-rekreacyjnego w Legnickim Polu wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną. Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana przy ulicy Henryka Brodatego 7, na działce nr 66 obręb 0009 Legnickie Pole.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
• Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla inwestycji (zamierzenia) pn.: „Budowa budynku kulturalno-sportowo-rekreacyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu w Legnickim Polu”
• Wykonanie inwentaryzacji dendrologicznej na terenie objętym opracowaniem
• Uzyskanie pozwolenia na budowę
• Wykonanie projektów wykonawczych w zakresie niezbędnym do realizacji inwestycji
• Wykonanie kosztorysów w zakresie niezbędnym do prawidłowego rozliczenia inwestycji
• Wykonanie robót budowlanych zgodnie z ww. projektami, w wyniku których ma powstać obiekt dostosowany do pełnienia funkcji budynku kulturalno-sportowo-rekreacyjnego
• Uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych, w tym pozwolenia na użytkowanie
• Sporządzenie dodatkowych opracowań niezbędnych do funkcjonowania obiektu, takich jak instrukcja bezpieczeństwa pożarowego, plan ewakuacji itp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45212400-0 - Budynki hotelowe i restauracyjne

45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Ponieważ nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu, unieważnienie postępowania jest konieczne i uzasadnione.
2022-11-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane